Cena pšenice rod 2019

Verovatno mu nece trebati ni suncokret a ni kukuruz
Dok ne budu takvi goreli, nece nam bolje ni biti
Ne dok oni ne budu goreli,nego dok se mi ne slozimo!Narod je drzava , kad se sav narod ujedini da napravi kriticnu masu e onda cemo nesto promeniti.Ili cemo kukumakati po forumu i dalje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Maaaa mi smo gomila za shishanje, i svake godine pomeraju granicu izdrzljivosti...........bilo koji pp proizvod prica je ista, oderi seljaka
Gosn Veliki dodje po svoju "pinku" u svakoj zetvi ili berbi a ovakvi veleposednici onda deru kozu s ledja seljaku.
Prica poznata samo me interesuje gde su granice njihove nezasitosti i nase izdrzljivosti.....:sta:
 
Ljudi ajde da se ugledamo na malinare. Pa oni izdejstvovaše cenu od 150 din/kg. I kaže se da cena ne može biti ispod te. Čak i ministarstvo posredovalo. Ajde i mi da napravimo blokadu puteva pa dođe ovaj što je ugovorio izvoz pšenice u Egipat da on nama zagarantuje cenu ne ispod 20 din/kg. Nema šta više da nam pričaju da je pšenica, kukuruz, soja i ostalo berzanska roba i da cenu određuje tržište. Pa i ta ista malina je berzanska roba. I ona zavisi od ponude i tražnje. A ne bih baš rekao da ona donosi veći priliv deviza ovoj zemlji od prodaje proizvoda iz ratarske proizvodnje. A ovaj g-din neka se preseli sa svom svojom decom i bivšim i sadašnjim ženama u tu Ukrajnu i neka jede njihov hleb, a nas neka ostavi da mi radimo normalno i zaradimo isto tako.
 
I ja sam za blokadu. Krajnje je vreme zastiti domacu proizvodnju. Ulazemo u proizvodnju psenice a na kraju nemoze da izvucemo ni ulozeno. Srbija je Seljaku maceha a stranim ulagacima majka, koji dolaze u Srbiju samo da bih izvukli profit a mi radimo sa gubitkom.
 
A kako se setimo te blokade puteva uvek tik pred zetvu, majku mu.... Ne podrzavam nimalo i sad cu da napisem i zasto, kad vec idem u off. Takav protest je osudjen na propast iz starta, danas da krenemo u protest zbog cene suncokreta, pa smo ga debelo zakasnili, a kamoli za cenu psenice.
Ko mislite da ce da krene SAD u protest? Mi, koji imamo psenice do par desetina jutara? Pa svako ce gledati da skine dok je sunce, nece je niko ostaviti na polju da bi otisao na blokade. Takav je bio scenario i pre par godina sa suncokretom.
Ili cemo otici mi, koji i nemamo posejanu psenicu... Nema od toga nista ljudi, samo poraz, bicemo i dalje sljam koji blokira gradjane i brani slobodu kretanja...ako i budemo pomenuti uopste.
Ja vidim dve opcije, ali ova prva pada u vodu odmah, jer nazalost nemamo nikoga tamo gde treba, da nas predstavlja onako kako bi trebalo, da prica o ovim problemima tamo gde treba, u skupstini. Prva opcija je da se minimalna cena ratarskih kultura zna u martu, pre pravljenja setvene strukture, tu bi i blokada imala smisla.
Druga opcija je - sedi di si, ni za bolje nisi. Dakle da teramo dalje po istom, jer nismo sposobni kao narod da imamo cestite ljude lidere.
Eto tako stoje stvari, nazalost.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Sale 307 mozda si u pravu da je sad kasno, da je trebalo ranije. Ali mozemo i posle zetve. Da svi mi lepo zavrsimo zetvu i spakujemo to zrno kako gde ko moze ali da se zainatimo i da sad niko ne prodaje ni gr. Ok ima ono sto mora da se razduzi za repromaterijal ali ostalo nista vise. Znam da su ovo prvi novci. Treba platiti vrsaj prevoz ali neka se i kombajneri i prevoznici malo strpe, pa platice im seljak. Nikad za to nije ostao duzan. Ok treba njima para za naftu. Evo neka ga seljak-paor saceka sa kantama nafte ispred njive pa posle neka se raskusuraju. Svima ce biti bolje ako sacekamo i ne prodamo im sad psenicu. Mora cena da skoci vrlo brzo. Pa i u Evropi ce ovog leta opet biti susa i veca nego prosle god i to bas u zemljama koji su veliki igraci. Sve to kad se sagleda dovesce do toga da mora biti veca cena nego sto oni sad pricaju " akontno 17din". Zato sad treba da se slozimo i budemo jedinstveni pa da im ne prodajemo.
 
Rekao sam svoje viđenje stvari, svako će taktizirati onoliko koliko mu to dozvoljava novčanik.

Baš ću sutra da vidim koja je cena ovde u zadruzi, da li je uopšte 17din.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Jesam, užas. Još se ne zna tačno, valjda na zeleno se trgovalo na berzi 16 do 16,5 sa sve pdv-om. Znao sam da neće biti ni 17. Uljana repica je 325€/t, i to je najverovatnije TO, nema dalje.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Jel se placa prema kvalitetu ili? Kod nas u Bih se placa prema kodeksu kvaliteta
 
Sada bio u zadruzi i dobio informaciju da veliki igrači nude 16-16,5 din, ali da je to samo probanje tržišta i da će do žetve ići gore.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh