Cena pšenice rod 2019

Juče mi iz jedne parcele pronađoše da ima po neku glavnicu. Zvaše gazdu Agrođoleta da se konsultuju. Primiše na 18. Deset radnika na rampi, otvaraju, vezuju, zatvaraju. Nisam morao sa izlazim iz traktora. Nikad bolja usluga. Danas vidim ispod cene 18 dopisali “bez odbiijanja”. Kamioni sa kadama dovoze njegovu pšenicu iz Kovina. Ima tamo kažu 1.000ha pšenice na svojoj imovini.

Danas krenem da predam i poslednju prikolicu. Vidim gazdu u ProAgrar, a nema nikog na vagi. Rekoh aj tu da predam ako mi ne odbije ovaj ovas što se prošarao. Gazda dođe do puta, pogleda odozgo i kaže teraj to na vagu. Bez analize ode na 18. Kaže pare može odmah sutra na račun a potvrdu o statusu gazdinstva donesi kad stigneš.
Baš se profinili ovi naši otkupljivači.
 
Nisu se oni profinili nego su videli da roda nema, zgrabice po 18 din a preprodace po 24-25

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zato kod nas kada stanu da rešetaju da poludiš,samo što ne rade mikroskopsku analizu.Generalno na silosu nema ni blizu gužve kao ranijih godina.
 
U indjiji u mlinu je opet haos....sistemi praistorijski,a sve kamion do kamiona...sporo fo bola...nije mi više zanimljivo da čekam,nema seljaka sa traktorima, nemaš ni skim čestito prodovaniti ..
Isto rešetaju,lupaju primese i tako dalje...
 
U agroglobe u kanjiži katastrofa sa hl, kradu li kradu. Kad sam već polude nateram ih da 3 puta izmere isti uzorak i ispadnu rezultati 63,65,73. Prvu prikolicu kad sam doneo merili mi hl 58 i neće da prime ja kod drugog otkupčjivača , kontakt adorjan, hl72. Bruka

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sremac84 silos gde predajem pšenicu sarađuje sa vašim mlinom u tvom neposrednom komšiluku.Ove godine imaju kontrolora kontrole ili kako već da ga nazovem.Mi donesemo i iskipujemo u usipni koš iz koga odmah ide u kamione a kontrolor sondira kamione i radi ponovo neke analize i ostale p.materine...ludilo.
 
Ovdje se prica o cijeni od 90-120kn/100kg. Zavisno od klase , ispod 74 hektolitra je stocna hrana , a i iznad 74 ako su proteini ispod 10,5%.

Ove godine ima ne prve klase vec dosta premium psenice , iznad 80 hektolitar i 16% proteina , neke domace sorte koje razlicite genetike od stranih sorti nisu dobile septoriju klasa. Imao novosadske koje su imale septoriju klasa , znaci isto su petljali sa ukrstanjem sa stranim sortama. A takodje ima i katastrofalno losih , ne samo zbog kvalitete zrna vec zbog enormnih postotaka sjemena galijuma i kukulja u psenici.

Imao sofru , ingenio i zanemarljivu kolicinu neka NS , hektolitar 73,x , prinos 3,7t/kj, jedna tura je navukla 75,x hektolitar. Cijena ce biti ispod 0,9kn/kg , plus troskovi silosa , kalo itd...
 
Matić,ma znam, dovoze ovde sa više odkupnih mesta,pa onda sledi sortiranje po koševima i ćelijama u njima,svaki kamion druga ćelija ,pa moraš da čekaš da iz koša sve izvuče da bi promenio ćeliju...haos...spašava me što sam baš blizu a imamo i dovoljno prikolica,pa ne idem popodne nego u većini slučajeva odem rano ujutru dok još nema nikog...
I u drugim temama sam pisao da zato kad imaš svoje gvožđe nema cenu,mogu da kalkulišem kako hoću...
 
Već sam pisao da silos na Ubu otkupljuje za robne rezerve po 20 din. A oni za sebe po 18. Nije bila nikakva gužva na vagi. A pšenice loše. Hl 68-72, vlaga 11-15, primese 2,5-7. Užas. I ja mislim da će vrlo brzo da se podigne cena jer žita nema i kvalitet je problematičan. A i kvote za izvoz moraju da se ispune ili se plaćaju penali. Videće se šta će na kraju ispasti.
 
Ево код мене на силосу "Ћирић и син" пшеницу плаћају 17 динара, као - аконтационо.

А то реч "аконтационо" изгледа да има корен у речи "ако"(-евентуално-буде-још-нешто), а не у речи "аконтација".
 
Današnja informacija sa mlina, kažu cena se još ne zna. Trebalo je da bude 18,5 ali su odustali od toga jer će biti veća. Tako da kod nas očekujem da bude 19+....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Današnja informacija sa mlina, kažu cena se još ne zna. Trebalo je da bude 18,5 ali su odustali od toga jer će biti veća. Tako da kod nas očekujem da bude 19+....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Informacija od Bore ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I ja imam neke informacije o porazavajucim kolicinama robe koja je u silosima i nekom uzlaznom trendu cene. Kod nas trenutno akontacija 16,5 pa do 17,5 . Ako sad psenica ne bude imala cenu, onda verovatno nikad nece ni imati.
 
Nazad
Vrh