Cena pšenice rod 2019

Jutrs sam pročitao vest da poljoprivrednici u Stigu danas izlaze na protest za cenu pšenice. Tražiće da bude bar 22 din. Kao i to da država interveniše sa otkupom preko robnih rezervi ili da daju kao razmenu za seme i djubre. Da li neko iz tog kraja ima informaciju da li je do protesta došlo ili ne?
 
Bio sam danas na protestu, bilo je oko 50 traktora, izašli su Samo poljoprivrednici koji rade 100 i više hektara, ovi drugi nisu, izgleda kao da očekuju da im rodi 8t po hektaru
ove godine pa će se pokriti količinom. Juče je došlo do sastanka naših predstavnika i Nedimovica, otud i priča da će robne rezerve otkupiti po 21 din neke količine, što je i ministar izjavio na dnevniku. Kod nas je problem što je mnogo ljudi zaduzeno za repromaterijal a i mnogo njih je uzelo gotov novac da bi uslo u žetvu, sumnjam da će oni nešto dobiti od robnih rezervi, skinuce ih gole...
 
To je realnost, danas sitan seljak ne sme da protestuje jer obicno on i najebe na kraju.Onaj ko ima 50 ili 100hektara pod psenicom, ima odredjen kapital, ima sta da brani i za sta da se bori a sa bih Ja radio sa 2-3hektara?da izadjem blokiram put, da me odere i murija taman da mi sva psenica zalegne za kaznu. Tako stoje stvari, oni koji su jaci mogu da rizikuju i svakako ce biti manje posledica po njih nego po sitne.
 
Uzrok problema je što u svim zemljama postoje velike subvencije, ne naplaćuju se akzice na gorivo u poljoprivredi, nema odvodnjavanja, nema poreza na imovinu za poljoprivredno zemljište.
U takvim okolnostima nebuloza je kada se neko poziva na tržište, jer da je i u Srbiji tako to bi mi bilo +10 dinara po kg pšenice i da li je 17 ili 19 zalio bi se kao da li mi je 27 ili 29. Rasipa se i krade na sve strane i taj gubitak mora da se prevali na one što još nešto rade, ne zaradjuju sigurno ovi što tapsu po mitinzima.
Drugi problem su monopoli muka mi je kada neko objašnjava da je tržište a izvoz sme da radi samo nekolicina u zemlji i niko drugi
 
A mi ostali jel blokiramo il cekamo da drugi odrade poso umesto nas? Vreme je da ustane kuka i motika,vreme je
 
I da bude subvencija 500e ja od toga ne bi dobio ni euro, imam 90h u zakup, zaokupljeni od privatnih lica, trenutno mi se i ne isplati da pravim ugovore sa svima a sutra ako bude subvencija i 100e ko je lud da mi je da, uzeo 150e od mene za kiriju, uzeo 100e subvencija,boli ga uvo, toliko ni ja ne zaradim. Očigledno mora da se napravi neki drugi metod subvencionisanja.
 
skinuta psenica prosek 3 tone po kj!!po 17 din 51000din, 35 000 je arenda!! 16000 ostane za tanjiranje,seme ,vestak(pre tanjiranja,urea u januaru, martu an) 3x prskao hemija +gorivo,kombajniranje 5000din po kj!!!! ja ljudi u minusu sam!!
 
skinuta psenica prosek 3 tone po kj!!po 17 din 51000din, 35 000 je arenda!! 16000 ostane za tanjiranje,seme ,vestak(pre tanjiranja,urea u januaru, martu an) 3x prskao hemija +gorivo,kombajniranje 5000din po kj!!!! ja ljudi u minusu sam!!

I treba tako.Sve to onaj odozgo polako poravnava i stavlja gde treba.
 
Danas cujem da bi cena za robne rwzerve trebala da bude 21din po kilogramu jus kvaliteta.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Opet po našim leđima. Sramota od ove države. A neće da ispitaju malo ove okupljivače koji su se urdužili i napravili monopol pa ucenjuju. I da hoćemo na neko drugo mesto da predamo nemamo gde (osim oni koji imaju svoja lična skladišta). A po zakonu oni ne smeju da prave monopol. Ali to je ta država. Umesto da te robne rezerve izađu sa cenom 21 i više pa da tamo predamo a da ovima ne damo ni grama. A to što su neki zaduženi, pa neka oni prodaju državi uzmu pare i odnesu tom tamo i plate. Opet će im ostati više u džepu neko ovako.
 
Nazad
Vrh