Berba kupine 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matke

Član
Učlanjen(a)
18 Jul 2009
Poruka
171
Lokacija
Paracin
Da li će biti bolja cena ili neće u odnosu na prošlu godinu ?
 
Zanimljivo je ovo pitanje, ali kad si ga već postavio, bilo bi i nama zanimljivo da si napisao svoje mišljenje ispod. Umesto toga si napisao reklamu, koja je sad izbrisana.

Realno cena kupine na tržištu zavisi samo od jednog faktora, a to su hladnjače i njihov kartel.
 
Pa ako ove godine ne budu platili kupinu po nekoj pristojnoj ceni, sobzirom da je rod ostalog voca katastrofalan...narocito visnja i malina, onda je nece nikad ni platiti.. Ali kao sto rece Novii sve zavisi od hladnjacarske bande koja se godinama izivljava nad proizvodjacima...
 
Stvar je što se vlasnici hladnjača mogu dogovoriti i raditi u svom interesu, dok se proizviđači ne mogu dogovoriti ni šta je njihov interes.

I tako dok svako bude vukao na svoju stranu, i jedni drugima radili iza leđa, vlasnici hladnjača će dobro prolaziti.
 
Nece to trajati u nedogled... 2007 godine je bilo 80.000 t kupine a ove godine se procenjuje na 15.000 t . Nek je i ove godine plate 20 dinara pa dogodine nek hlade pirinac.Previse su duvali u taj njihov monopolisticki balon,tako da svaki put kad sad dunu moze da im pukne ispred nosa.
 
ja imam neke informacije da ce biti 100 din, ali ne drzite me za rec jer je gazda hladnjace bio mnogo nervozan po pitanju cene a i kolicine koju ocekuje posle ovih kisa ,grada itd
 
Sve su to nagadjanja oko cene.....ja sam cuo da su u Osecini izasli sa 14 dinara, pocetnom cenom....pa posle kazu 80......nista se tu ne zna......moze ladno da bude 20 din, mi tu nista ne mozemo......
 
zoran sef je napisao(la):
JA IMAM INFORMACIJU da ce krenuti sa 40-50 din
Danas sam zvao hladnjacu u Lipolistu,kupinu primaju,a cenu ne znaju.Ocekuju da ce biti izmedju 40 i 50 dinara.

Inace sve sto sam probirao do danas dao sam po 100 dinara svercerima,a imam jos nesto malo danas i u utorak da proberem,posle vec ocekujem da pocne ozbiljnije branje.
 
ja imam da naberem jedno 20-tak kg al me mrzi da berem bar dok ne bude bar jedno 50-tak. Odprilike negde u sredu,jer u utorak imam dosta malina da naberem.
 
dali neko zna otkupljuje li ko kupinu u vojvodini,i po kojoj ceni.ocekujemo rod oko 5000 kg kupine
 
kod koga prvo odrede cenu, neka javi :cool: :cool: kod mene u Milicinici se jos nista ne zna......a i ja bih trebao da imam oko 5 tona.....bila bi to lepa para, kad bi je Bog sacuvao i bila cena oko 40, 50 din :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh