Evo ja NOVI ČLAN

Ljubor

Novajlija
Učlanjen(a)
1 Apr 2019
Poruka
20
Lokacija
Podgorica
Dobar dan,
Valjda ovdje treba da se predstavim ;) da bih mogao da vas pitam po nešto, ili da razmijenim mišljenja.
Dakle, iz Podgorice sam. Imam neko imanje sjeverno, planinaki kraj, 50-tak km od Podgorice. Volim poć, volim raditi po nešto. Napravio kuću, spremam odstupnicu za stare dane... :)
52 godine imam.
Oću da kupim jedan traktor duplak od 50-60 konja. Čisto da imam za oko kuće, malo oko njive, da mogu dovuć neko drvo za na selo i za ovamo u grad...
Nijesam nikad imao poljoprivredni traktor. Jesam šumski nekad. Radio sa njim neku svoju sumu što imam tamo.
Radio sam baštu nekim kultivatorom. Kao sto rekoh, starim pa bi da sjednem i orem. Ne mogu više trčat za kultivatorom. :)
Treba mi par savjeta od vas poljoprivrednika. U neku ruku, i ja sam poljoprivrednik. Ali mali. :)
Mogu li doć do solidnog polovnog traktora (obavezno duplak) do osam - ili deset hiljada eura?
Đe mi ie najbolje da to tražim?
Koji mi predlažete da kupim?
Kod nas toga baš slabo ima.
E sad ne znam dal da pitam ovdje ili da tražim namjensku temu... Ima neki Foton 604 duplak ovamo što se prodaje. Star dvije godine. Praktično nov. Treba mi informacija jel suludo to kupit, kolko često crkava i kako se krecu ti djelovi.
Dakle, ne radim ovo od nužde. Bih da poboljsam uslove života na selu. Bih da radim po nešto kad sam tamo. Ovako, bez ikakve mašinice, slabo mogu što radit. Ali ne bih da kupim nešto što će me o jadu zabavit da ga popravljam po cijeli dan...nego nesto sto ću upalit bez glavobolje. Da me ne shvatite pogrešno, nijesam lud, znam da na svakoj mašini mora bit kvarova. Ali kao sto rekoh, malo znam o poljo traktorima pa sam zbog toga došao da vas pitam.
Unapred hvala.
Pozdrav!
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo forum. Ovo je do za predstavljanje članova, a odgovor na tvoje pitanje najpe ćeš dobiti u delu gde se piše o traktorima na forumu. Možda neko i ovde vidi pitanje pa odgovori, ali je to malo verovatno.
 
Pozdrav i dobro dosli ,mozda bi bilo dobro da pogledate sta voze komsije ,pretpostavljam da ima po neki traktor u komsiluku ,da kupite neku egzoticnu marku pa posle kad zatrebaju rezervni delovi {a hoce}da vas ne boli glava:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Predpostavljam da o traktorima trebam pricat na temi o njima. Sad mi je valjda otvorena mogucnost da tamo postavljam pitanja pa ću to i uradit.
Hvala puno na savjetima.
 
Nazad
Vrh