Cena Suncokreta 2019

Ostaju i do Nove godine pa onda u prolece pooru. Zbog subvencija!!! Imaju ih pa mogu i da ne ovrse.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Maxa u rumuniji po eli da skidaju vec?

Izgleda da jesu krenuli, video sam i ja danas. Mislim da tamo kod Constante negde je vladala velika susa ako su imali od pocetkom maja pa do sada 40lit kise i to je pitanje.

- - - - - - - - - -

Ostaju i do Nove godine pa onda u prolece pooru. Zbog subvencija!!! Imaju ih pa mogu i da ne ovrse.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Oni ni sa psenicom se ne trkaju, znam ja bio sam na nekoj prezentaciji u septembar 2014 i oni neki jos nisu zavrsili sa psenicom a proklijala im je.Sta su posle radili pojma nemam, lako je njima kad imaju subvencije 250e po ha nebitno da`l radi 200 ha ili 2000ha nema ogranicenje kao ovde kod nas a imamo 40e:haha: Kad se setim samo sta smo mi za njih bili `90-tih koja je samo razlikala bila a dan danas presisali nas za sve pare.
Imam rodjaka iz Arada krenuo je sa poljoprivredom pocetkom 2000god a gde je sad stigao da ne poverujete kakvu mehanizaciju ima fendove one najace od 500konja par komada ( i to sve su ucnili kroz Iparda) ali kod njih je drugacija procedura nije toliko zahtevna kao ovde kod nas, kad oni dobijaju i povracaj za kombajn.
 
Jbg oni nisu genocidan narod kako inace nas gledaju na zapadu.:off_topic: Mi smo za sve krivi raspad Juge,ubijanje muslimana,hrvata bombardovanje 99....propaganda je cudo.
 
Kaze se - Srbija se saginjati nece :osmeh:

- - - - - - - - - -

Jbt, sve ostale kulture sam vec sam prodao terminski, samo suncokret niko nece....
 
260e je kod komsije na danasnji dan , nasi da placaju vise??cisto sumnjam samo manje, no ostaje da vidimo.
 
Turci su veoma zaineresovani za nas suncokret i bila je varijanta preko Bugarske gde bi prosli jako lepo, al "slobodno" trziste je odreagovalo :haha:

Moram ga izbaciti iz setvene strukture kako bilo!
 
Turci su veoma zaineresovani za nas suncokret i bila je varijanta preko Bugarske gde bi prosli jako lepo, al "slobodno" trziste je odreagovalo :haha:

Moram ga izbaciti iz setvene strukture kako bilo!
Ako i njega izbacim ostajem samo na kukuruzu.To je naj riskantnija kultura.Suncoret mi je ipak sigurica sto se prinosa tice.
 
Mi sejemo 15% kukuruza od ukupne povrsine,jeste rizik ali kad sejemo suncokret na kukuruz,bude bar 200kg vise po jutru nego na strnjiku
 
Upravo pricao sa skladistarem, terminska cena za suncokret 30,10din

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh