Cena Suncokreta 2019

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
8.673
Lokacija
Novi Kozjak Banat
Vidim fali nam ovde nesto, naj neizvesnija kultura kojoj se cena ne zna i nakon zetve par meseci, bar mi ne znamo?! Oni mozda znaju vec u setvi.
 
Prvo da posejemo pa da nikne ...do cene ima jos ihhaaa.
Ali ako bude roda bice cena manja.Ja imam ove god dosta po plodoredu doslo tako a i sve se nadam boljem.Mada iskrrno znamo ko drzi monopol i taj nece dati da dignemo glavu ne na suncokretu nego na bilo cemu.Zadaje se zavrsni udarac.Mnogi od nas cemo brzo bataliti ovaj posao.B
 
Ili će cene ići gore,ili arenda nazad na 100e...
Ako cena ode dole,a arenda ostane ili poskupi e onda je to sex na suvo
 
Ako repica bude 50din u zetvi(A nema je ) onda suncokret min treba biti 40din,ako bude ispod toga nega ga seju oni.Ova ce biti odlucna oko cene kakva ce biti da`l ce se nastaviti sa njim ili nece.
 
Ja imam info neki da ce cena biti na nivou 40dindzi uz dodatne korekcije a vezane su za rod kakav ce biti. I jos jedna stvar ako dodje do presejavanja psenice na odredjenim povrsinama ce se naci suncokret sto opet moze uticati na cenu u zavrsnom delu
 
I zavisi i od srna tj. koliko će ih one urnisati,kod nas ih ima ne normalno,verovatno će se puška upotrebljavati a za sledeću sezonu hrta nabaviti.
 
Ha !! ,suncokret 40 dinara :D,eh ljudi,prosla su ta vremena.Drzite se 30-ak dinara u ocekivanju,pa i ako bude koji dinar vise,bar ce biti pozitivnog iznenadjenja,ali 40 je nista drugo do san pored Vucka na vlasti.
 
Sto se babi snilo...Ja vam kazem koliko ce cena biti.
Dijamant je pre 10-tak godina ovde kod nas napravio podno skladiste za suncokret.
Sad je to sve puno ulja.
 
[TABLE="class: csvtable"]
[TR]
[TH="class: header"]Sunflower[/TH]
[TH="class: header"]Bulgaria[/TH]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD]02/05[/TD]
[TD]342.50[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD]09/05[/TD]
[TD]345.00[/TD]
[/TR]
[TR="class: odd"]
[TD]Change [EUR/T][/TD]
[TD]+2.50[/TD]
[/TR]
[TR="class: even"]
[TD]Change [%][/TD]
[TD]+0.72%[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Ukrajna
[TABLE="class: table table-hover"]
[TR]
[TD="align: left"]Sunflower Seeds[/TD]
[TD]355.00[/TD]
[TD="class: green"]+7.50[/TD]
[TD]Feb, 08 2019[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Cene su za isporuku do luke prodavca, kupac snosi troškove transporta i osiguranja.
 
Nazad
Vrh