DIZNE za traktore

Covijek je rodjen da gresi pa i on moze pogresiti,metni pumpu na sred ni rano ni kasno i pusti nek radi, malo ga bez opterecenja i provozaj ga sa vise od pola gasa mozda se jednostavno cisti.Ipak nevijerujem da majstor je pogresio osim ako nije dao nekom segrtu da to radi :sta: .Odnesi ponovo sve i kazi mu problem kad prekontrolise sve onda ostaje samo mehanicki kvar motora ili prljav i zastopan zracni filter.
Post je spojen: [time]1288378600[/time]
_________________________________________________
Da nije Faikov zet radio pumpu.
 
ivanm je napisao(la):
Ne bih znao na koliko su naštelovane dizne, jer sam sam ih skinuo sa traktora i zajeno sa boš pumpom odneo kod bošiste, koji je pravi majstor, a ne neki laik. To me i buni. Motor lepo radi i naleru, samo malo "pukne" s vremena na vreme.
Ipak ću morati kod nekog majstora. Jeste neka sitnica, ali zagorčava život.
Hvala svima na savetima :ppozdrav:
ja mislim da tu jedna dizna steka
Post je spojen: [time]1291487329[/time]
_________________________________________________
znali ko koji broj nosi dizna za mtz 82.1 i na koliko bara se steluje
 
Nemoj "prespanavati dizne"ja sam prije dvije godine na Torpeda 4806 metao pritisak 170 bar.(koliko i ide)ali nije bas zahvalno pa sam spustio pritisak na 130 i traktor radi bez problema a pumpa je isto reparirana.Bosista kaze ja sam napravio kako treba i iza toga stojim.Da se nebi puno objasnjavali poucen iskustvom spustim pritisak i samo gas a dotlen je traktor diminjao plavkasto-bijeli malo gusci dim.Cak je na navoju probijala dizna gorivo dok je bilo na 170 a sad nista iako sam je jos "izolovao da nebali".
 
E vidiš moje iskustvo je sasvim drugačije.
Od šest dizni koje smo kontrolisali tri su pišale,a tri su bile na 120-140 bara.U knjizi od traktora sam našao da treba da bude na 180 bara.Kupim tri nove mesto onih što su propišale i svih šest stavimo na ravno 180 bara.Namontiramo ih kad one pišaju odozdo iz glave ka gore.Ponovo ih skinemo,povadimo stare podloške,ubacimo nove i opet probamo.
Epilog posle mesec dana rada je sledeći:Traktor znatno lakše pali,primetno manje dimi i pri startu i pri radu,osetno je življi i snažniji i osetno je manja potrošnja(oko 2-3litre po hektaru oranja).Pa šta više čak mu je i zvuk lepši tj. rrržžžeee
 
Čitao sam o tome na raznim automobilskim forumima. Takve preparate imaš da kupiš od raznih proizvodjača u skoro svakoj prodavnici autodelova i kozmetike.
Zaključak je da dok troši to gorivo u koje je usut aditiv motor manje dimi i lepše radi (možda je i subjektivan osećaj), a kad posle uspeš čisto gorivo, motor se ponaša isto kao i pre.
Trebalo bi da taj aditiv razredi naslage parafina u pumpi i diznama i da tako poboljša rad.
Poznajem jednog čoveka koji je imao Reno Lagunu dci, pa je počela da se gasi i trza. Po preporuci nekog majstora je sipao aditiv i motor je proradio. Rekli su mu da na svaki drugi ili treći rezervoar sipa.
U klasičnim motorima sa pumpama nema takvih čudesnih poboljšanja.
 
Ја сам сипао адитиве и могу рећи да има ефекта. Додуше пише да се додаје боца на 40-60 литара нафте (на 1 резервоар), кад то потрошиш, двапут толико нафте без адитива, па опет сипаш. Заиста боље ради мотор, мирније, лакше пали, "рже" раковица као нова, мање троши горива.
Долазимо до онога-"али" - кошта око 500-600дин, па колико те кошта толико ти смањи потрошњу, значи финасијски ти је исто. У себи садржи између осталог керозин и још неке корозивне материје (како би иначе деловао), па је мени поскидао све прљавштине са резервоара и система з адовод горива који су годинама били таложени, све то лепо набио у филтере. Шта више, обзиром да су то фине нечиштоће, махом су пролазиле кроз филтере и на крају сам морао да носим и пумпу и дизне код мајстора (погледај уназад пар постова). Дакле, паметно је сипати док још има шта да се сачува, а кад је нешто већ лоше, паметније је отићи мајстору .
 
koji je pritisak u diznama na motoru DM33/T rotaciona pumpa u upustvu IMR za motore stoji 215 bara a u uputstvu 539 za linisku 162 a rotacionu 123 :sta: nista mi nije jasno ,inace traktor mekano radi slabo prima gas ima 700 rh ?
 
Jel neko stavljao FIRAD dizne ili neke poljske dizne na RUSA 820 i kako su se pokazale.... bruka, jos nisam zamenio uloske dizni a pitanje sam postavio kad je traktor imao 1200 sati....sad ima 1800.
 
Do sada sam praktikovao da menjam dizne bez obzira dali rade ili ne, tj kad neka nevalja zamenim sve 4. Neki dan je jedna otisla i zamenuo sam samo nju mada je relativno nova . Nekako sam blize misljenju da medju diznama sadasnjeg kvaliteta ima i neka dobra . Da kazem da nije propisala nego od 5 rupa radila samo jedna ali je surila na tu rupu jako .
 
Ma o novim uloscima dizni i pricam, jedan Bosista u mom mestu stavlja FIRAD koji kostaju 1600 din , italijanske, poljske koje kostaju 1200 din , i obicne ruske 500-600 din....
 
uf, vidis to nisam pitao mada ono sto mi je pokazao mi se bas svidelo jer su ulosci hermeticki zatvoreni i potopljeni u ulje...znaci konzervirani.
 
Ruski ulošci se ne konzerviraju jer se često prodaju, tako da su uvek sveži. :osmeh:
Pitaj ti bošistu da li će ti dati neku garanciju, pa uzme te za koje on garantuje, a ako nema ni na jednu vrstu garancija onda uzmi ruske.
 
Garancija na diznu postoji samo dok nije stavljena na motor,znaci nova probana na aparatu,znaci 100% tacno jer sam mehanicar i stim se odavno bakcem.Dizne na trzistu su inace jeftine u proseku su sve oko 5-10 eura.Bosisti u proseku zaradjuju 1000 din po dizni i oni prodaju za 15-20 eura.Kupis koju oces,namontiras,proveris kod bosiste na aparat(to ne naplacuju)ako valja stavljaj a ako nevalja vratis u prodavnicu.Koliko ce raditi niko ne garantuje!!
Mogu jedino da ti dam broj od coveka iz Beograda od kojeg ja uzimam 5 godina Motorpal,on ih donosi licno iz ceske autom,nisam imao jos reklamacije a ako je bude nije problem dobija se druga.:ppozdrav:
 
Kupi sam u agropanonci 6 ulozaka za 1221 i menjo kad koja neradi neku smo namontirali novu pa nije radila odem da kupim svi sest novi i prodavac u firmi kod njih mi rece ta sto nije radila trebo sam doneti da zamenim, kad smo montirali sve nove dve nerade pa sledeci put ponesem da zamenim i covek mi ladno kaze te tri cu da zamenim i vise nemoj dolaziti idi negde drugde da kupis jer kod njih kako on kaze od 200 dizni koje dobije jedna ili dve nerade sta reci na sve to doslo mi je da puknem od besa::jako_besan::
 
Nazad
Vrh