DIZNE za traktore

Gde moze da se nadju ipm ulosci dizna 6507 za s44 motor ???
 
Pozz kolege.
Neznam dal pripada ovde takvo pitanje,al postavicu pa ako nije za ovde molicu odgovorne da premeste ili obrisu.
Kada smo radili generalnu na imt560 ovi u prodavnici nam dali delovi,mi to ugradili,kasnije poceo dok je hladan da trokira,radi neko vreme (2-3 minute) lepo pa onda trokira (10 sekunde) i pritom dimi plavo nekako,rekoh daj da proverimo dizne,odnesem to kod majstora,kad on kaze da su uloske od imt539 na diznama,odoh u prodavnici i kupih za 560,nastelujemo to vratim na traktoru i od tada,neznam tacan broj sati,ali nismo ih jos kontrolisali,zasad radi lepo.
moje pitanje:
Ima li razlike izmedju uloska dizni za 539 i 560 i sta se desava sa snagom,paljenjem ako se te od 539 stave na 560?
 
Verovatno u promeru rupice.I kataloški broj im je drugačiji jedne su 6133 a druge 6267.I nosači brizgaljki po katalogu nisu isti.Pritisak štelovanja brizgaljki za linijsku pumpu je 165 bar.a za rotacionu 125 bar.
 
jel ima neko broj od majstora sto reparira stare dizne?
Ako mislis na brusenje dizni, radi jedan servis kod nas, tj u Krupnju. Ja sam uzeo brusene dizne za kamion i ono nisam napravio neku kilometrazu da dam sud. Pali i radi lepo za sad bez plavog ili belog dima.
Samo uvek je bolja opcija kvalitetan NOV ulozak nekog brendiranog proizvodjaca (Bosch, Delphi, DTP) nego ugraditi repariran jer je na njemu vec skinuta ionako tanka cementacija pa je pitanje koliko ce da traje.
 
Ako dizne na linijskoj pumpi imaju pritisak od 165 bari,a ove na roto pumpi 125 bari,znaci li to da ce traktor sa linijskom pumpom bolje paliti od ovog sa roto pumpom,ili ?
 
Sad sam skroz zbunjen za pritiske zanam da se razlikuju ali sam prosle godine ja licno iz mog imt 539 liniska pumpa izvadio dizne 6267 i takve iste nove stavio radi bez greske juce sam podstaknut sumnjo u sebe rasturio jednu diznu koja stoji odavno fabricka je od imt539 liniska pumpa 1980g prva serija i tamo ulozak 6267, jedino u ovaj nosac moze da se stavi ova sa oznakom 6133 koja je za 533 e sad ako neko zna sigurno ili ima katalog delova nek postavi.


Evo sad sam malo proceprkao po katalozima delova za imt 539 i dato je i za linisku i za rotacionu isti kataloski broj uloska, za 560/567 ovo sto sam nasao ima samo za rotacionu.

 
Poslednja izmena:
Jel ima neko kojim slucajem broj uloski ili kompletne dizne od BOSCH za imt560 roto pumpa,ili su brojevi uvek isti ma o kom se proizvodjacu radilo?
Mogao bih u Nemackoj u BOSCH-ovom servisu da se raspitam za cenu,pa ako je isplativo uzeo bih 4kom za probu.
 
Nazad
Vrh