DIZNE za traktore

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Evo posto uskoro moram da menjam uloske dizni na mom BElOrusu 820 sta mi vi preporucujete ? ruske, kineske, ukrajinske, madjarske, poljske ,ceske itd. koje su najbolje? :ppozdrav:
 
Na koliko sati se menjaju dizne na belarusu? Ja imam 1260 sati i pod velikim obrtajem poceo je da dimi ne puno ali konstantno i kad ga vozim po asfaltu prazan na 2000 obrtaja dimi... Kum mi kaze da menjam dizne zovem kod Macara dizna 400 din zar nije to malo jeftino?
 
Boki-Vl je napisao(la):
Na koliko sati se menjaju dizne na belarusu? Ja imam 1260 sati i pod velikim obrtajem poceo je da dimi ne puno ali konstantno i kad ga vozim po asfaltu prazan na 2000 obrtaja dimi... Kum mi kaze da menjam dizne zovem kod Macara dizna 400 din zar nije to malo jeftino?
Dizne je pozeljno kontrolisati na 1000 sati rada a to sto dimi ne znaci da ulosci dizni treba da se menjaju, moguce je da im samo treba nastelovati pritisak. Najbolje odnesi dizne i pumpu kod proverenog bosiste neka ih proveri i ako treba da se menjaju ulosci na te za 400 dinara ni ne pomisljaj,koliko para toliko i dima.Kod mene na 82-ci su FIRAD ulosci :D
 
rusi imaju i na "kile" dizne al te su obično mnogo lošije u stvari uloške dizni.treba kupovati ruske vakumirane uloške koji stoje u plastici i koje su vakumski zaštićene od spoljnih uticaja.nekada su ti ulošci bili poprilično skupi 25 maraka jedan uložak al je i vredeo svaku paru jer su bili dobri.sada neznam kakva je situacija ali taj uložak od 400 dindži nikako :nono: :udri:
 
Preporučljivo je i da se boš pumpa odnese u servis, jer se dešava da zbog loše pumpe često crkavaju ulošci dizne.
 
pa moj rus ima 1200 sati, pri vecim obrtajima takodje zna da zadimi, ili pod opterecenju i visokim obrtajima. u ponudi imam ruske za 400 din, poljske za 700 din (kao ove su kvalitetnije )
 
Dragane, u današnje vreme su svi delovi lutrija. Ako imaš sreće služiće ti i oni najjeftiniji.
Ja sam za moj kombajn pre 2-3 godine kupio Češke, navodno Motorpal original, lepa kutija sa žigom (nisam hteo da kupim one jeftine), pa mi je jedna propišala za pet minuta rada, a druga sutra. Ostale četiri dobro rade. A dobro rade i one dve stare koje sam vratio.
Problem je što više ne znamo šta kupujemo...
 
zorancile je napisao(la):
Preporučljivo je i da se boš pumpa odnese u servis, jer se dešava da zbog loše pumpe često crkavaju ulošci dizne.
Da, ako su kvalitetne dizne moraju duugooo trajati, a pumpa u većini slučajeva zajeb.. stvar.
Na CAT-ovom motoru sam skidao na 5000rč radi preventive, naštelan pritisak i vraćene, svih 6 ispravno..
Dok na ursusu skidam svake 2 godine, a nekad i češće ako primjetim dim i sl.
 
ja sam na preporuku trgovca stavio indijske na imt i ursusa navodno su bolje od poljskih i ruskih
za sada rade super a i nisu skupe
 
I otac je na IMT-a stavljao indijske, nisam imo zamjerki, nakon 300rč od zamjene je prodan poznaniku, kaže da nema problema ni sada..
 
Kupio sam R60 pre pet godina i do sada nisam nista pipao oko dizni. Neispravan mi je čas/sat tako da ne mogu tačno da kazem o kojem korišćenju se radi, ali obzirom da obradjujem 10-tak ha,i sve radim sa njim- dakle ni mnogo ni premalo. Sipao sam u par navrata aditiv za čišćenje dizni i nemogu da kažem da je mnogo dimio, osim na velikom opterećenju a malom borju obrtaja.
Odnesem pre par dana boš pumpu kod proverenog majstora, a skinem i dizne. Remontovao je pumpu (zamenio četkice, još par sitnica i lepo je očistio od prljavštine) i zamenio je uloške dizni, jer su stvare "bile pri kraju". Kada samo namestili pumpu juče i dizne, upalili traktor, a ono dimi, sačuvaj Bože.Nisam ga pustio dugo da radi jer neki šraf nije bio lepo zavijen pa je procurelo ulje na dekli,a i već je uveliko pao mrak. Dim nije bio crn, kakav je obično kad loše sagoreva gorivo, nego, ni sam ne znam kako da ga opišem - kao kad gore šapurine (tuluske) - gust, žućkasto siv.
Šta može biti razlog? Da li možda sagoreva neke prljavštine? Danas je kiša, sutra mi je slava, pa ću probati prekosutra, ali da znam šta može biti razlog :sta:
Možda samo nije lepo naštelovano paljenje?
 
Ostavi ga 5-10 minuta da radi, da se malo ugreje, pa onda vidi kakav je dim pa nam kaži.
 
Važi.
Kažem, do sada nije imao nikada takav dim i baš me je začudio.Čak ni potpuno hladan nije dimio... Sada prima gas fantastično, prosro reže, ali dimi , k'o Kostolac... Zato sam i pomislio da sada lapo raspšuje gorivo pa nagoreva ostatke sa klipova i klipnjača. Opet kaže, razumem se u to k'o Marica u ...bostan...
 
Zorane,
poslušao sam tvoj savet, ostavio sam ga da radi i čini mi se da ima malo manje dima, ali i dalje mnogo više nego što je bivalo ranije. Probao sam da pomerim pumpu levo-desno (da bi se naštelovalo paljenje), i našao sam poziciju gde ne najbolje radio, ali i dalje dimi. Ono što je zanimljivo, prima gas izuzetno dobro, pali u pola zuba, kad mu dam gas drži ga bez prekida, ali hoće s vremena na vreme da štucne.
Da li je moguće da sam greškom zamenio redosled cevi za dizne, npr 2 i 4? ili 1 i 3? Znam da je najlakše da prbam pa da pitam, ali je najpametnije da pitam pa da probam , kako ne bih napravio nepotrebnu štetu .

Izvinjavam se ako sam malo :off_topic: , ali je delom vezano za ovu temu, a da ne otvaramo novu zbog jednog pitanja...
 
Neverujem da si pomešao cevi, valjda bi primetio da radi na 2 klipa. :sta:
Treba da probaš da li dimi samo jedan cilindar ili svi. Upališ ga da radi, pa probaj da popuštaš jednu po jednu cev od dizni, a neko neka gleda da li nestaje dim. Ako na jednoj nestane dim, onda ti ne valja dizna.
 
Na koliko su dizne nastelane?a pumpa jel tarirana kako kazes.Jel se zalece motor na leru?
 
Ne bih znao na koliko su naštelovane dizne, jer sam sam ih skinuo sa traktora i zajeno sa boš pumpom odneo kod bošiste, koji je pravi majstor, a ne neki laik. To me i buni. Motor lepo radi i naleru, samo malo "pukne" s vremena na vreme.
Ipak ću morati kod nekog majstora. Jeste neka sitnica, ali zagorčava život.
Hvala svima na savetima :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh