Naglo podizanje hidraulike na traktoru

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Dobio sam jedan upit vezan za podizanje hidraulike, da li postoji mogućnost da se ona naglo podigne. Radilo se o zimskom periodu sa dosta mraza, a priključak je bio namenjen čišćenju snega.

Uobičajno je da se hidraulika podiše postepeno i lagano, ali je ovde bila situacija da je čovek dobio ozbiljan udarac u glavu, naglo i jako. Na traktoru koji su kasnije pregledali nije primećen nikakav problem, čovek se oporavio, ali nezna/neseća se šta se tačno dogodilo.
 
Moguće je da je u sistemu bilo vazduha koji je stlačen i kad je čovjek otkačio poluge da one naglo odu u vis. Sama hidraulika ne može da tako brzo digne jer je dotok ulja ograničen kapacitetom pumpe i šta god da se pokvari ne može brže dizati.
 
Mozda nisam na pravoj temi, ne znam gde da postavim ovo pitanje.
Konkretno moj tata ima problem, a s obzirom da je vanredno stanje ne moze ni da resi problem koji ima,pa sam ja resila da pitam ovde na forumu, ako neko zna, a ja cu pokusati da objasnim.
U pitanju je traktor TD5-110, star godinu i po dana, problem je kod zagrevanja ulja, u jednom trenutku se pregreje, onda mora da se ugasi traktor na 10 minuta da bi opet proradio, kao da tone hidraulika. Nadam se da sam ovako ukratko makar malo razjasnila. Hvala svima.
 
Nisi pogrešila ali bolje ti je da pitaš ovde https://poljoinfo.com/forums/new-holland.124/ pre ćeš dobiti odgovor.
Što se tiče problema, moraš biti opširnija.
Kada se ulje pregreje, uvek kada traktor radi ili kada nosi neko oruđe i koje (nešto lako ili teško) ?
Da li je počeo problem odjednom ili postepeno?
Da li ste proverili nivo ulja?
Da li je odgovarajuće ulje u hidraulici (jeste traktor mlad ali možda se radio servis pa nije sipano to što treba) ?
Kažeš tone hidraulika (što je neko jednom napisao potanja), da li se to dešava sa plugom ili bilo kojim oruđem?
I još jedno, kažeš nakon 10min proradi....
Da li proradi opet u fulu pa radi isto kao i kod prvog paljenja kada je ulje potpuno hladno ili se nakon tih 10 min. češće dešava to pregrevanje?
Morate biti značajno detaljniji da bi možda uspeli dati dijagnozu ovako preko neta.... Inače, moje mišljenje je da bi mogla biti pumpa, eventualno razvodnik hidraulike. U pumpi je možda zveknula gumica a u razvodniku može biti neka nečistoća da se zaglavila.
 
Vazi, hvala puno, znala sam da je premalo informacija, ali je meni tako receno. Provericu sve ovo. Hvala jos jednom
 
Nisi ni morala, zna se po oznaci TD5-110 pa još i godinu dana traktor. Teško da je TorpeDo. :)
Nije problem. Pitaj tatu za detalje i oglasi se u temi New Holland. Imaš link gore.
 
Nazad
Vrh