Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Hvala ljudima koji su postavljali na drustvene mreze informacije u vezi onog Kvazimoda iz Informera i njegove uloge u otkupu maline.To je imalo dosta uticaja da se stvari bar malo pokrenu.Ali stvari su jos daleko od dobrog.Cena mora ici bar do 200 i za to je potreban jedinstven pritisak svih proizvodjaca.U svakom slucaju,malinarstvo u Srbiji je u sve vecem problemu,proizvodnja nam pada iz godine u godinu.
 
@jevto

Ko procenjuje toliki rod? Nemojte biti smesni toliko ce zapadna Srbija sama da proizvede. A gde je deo oko Drine, deo oko Sapca, Jug Srbije, Prijepolje i taj deo... To mozete nekima koji se ne razumeju da pricate ali ko zna situacija je jasna da je brojka nerealna...
 
@jevto

Ko procenjuje toliki rod? Nemojte biti smesni toliko ce zapadna Srbija sama da proizvede. A gde je deo oko Drine, deo oko Sapca, Jug Srbije, Prijepolje i taj deo... To mozete nekima koji se ne razumeju da pricate ali ko zna situacija je jasna da je brojka nerealna...

Aj ti nama za pocetak kazi kolika je bila proizvodnja prosle godine, a ja tvrdim da ce ove biti MINIMUM 30% manja. Sto se cene tice preko 150 jeste realno, ali ja ne verujem da ce nam to dati. Kao sto sam vec pisao ranije, dace neku lepu cenu za “prvu klasu” da bi rekli “evo dali smo dobru cenu”, ali ce zato za banalne razloge malinu gurati u drugu klasu, koja ce imati znatno nizu cenu.
 
@milos2506

Ako je prosle godine bio potencijal dobar koji nije mogao da se obere usled losih vremenskih uslova i cene koja nije mogla biti veca za kisnu i vlaznu malinu ne vidim zasto bi ove godine potencijal bio drasticno manji. Otkad je sveta i veka proizvodjaci nikad nisu rekli da maline ima a hladnjace da maline nema. Istina je negde izmedju...
 
@jevto

Ko procenjuje toliki rod? Nemojte biti smesni toliko ce zapadna Srbija sama da proizvede. A gde je deo oko Drine, deo oko Sapca, Jug Srbije, Prijepolje i taj deo... To mozete nekima koji se ne razumeju da pricate ali ko zna situacija je jasna da je brojka nerealna...

Rod procenjuju komisije koje su obilazile malinjake, a obilazile su ih zbog alarmantne situacije u kojoj se malinarstvo nalazi, ne sto vole malinare i hoce da im pomognu vec da se izvidi koliko mali rod ce biti. Sa druge strane ko ne veruje, moze da sedne u auto i provoza se po zapadnoj Srbiji. Slucajno sam danas isao od Sapca prema Loznici i video prilican broj malinjaka 90% njih se na pocetku berbe nalazi u katastrofalnom stanju, tu roda nema, a nema mu ni pomoci za ovu sezonu,a ima i onih u koje nije niko ni ulazio. Isto tako je i u okolini Krupnja. Tako da cifra od 30 000t je vise nego realna, svidjalo se to nekom ili ne.
P.S cenu od 150din u Lipolistu potvrdjujem,jer sam licno video.
 
Ovo je sigurno kad je prvi izbacio cenu od 100din..:osmeh:
[video=youtube_share;wD-7wLbYFVU]https://youtu.be/wD-7wLbYFVU[/video]
 
Da li ima neki ekonomista na forumu da mi objasni nesto, ja ovaj post od @Srb1n ne razumem

@Srb1n
Takođe, uvidom u Agenciju za privredne registre (APR), Društvo za proizvodnju, promet i usluge "Ledena Lozica" d.o.o. iz Loznice, od 1. januara do 31. decembra 2016. godine imalo je poslovni prihod od preko 164 miliona dinara (po sadašnjem kursu od 120 dinara za evro to je 1.37 miliona evra).

Das 3.000din i za godinu dana uzmes vise od 300.000e!
Malo li je na ovu krizu?[/QUOTE]

Pitao sam ga vise puta da objasni ili da prizna da je pogresio... Kako se to sa 3.000din zaradi trista hiljada eura...?? Jel magija ili alhemija u pitanju?
 
@amper91

Kada su te komisije bile na terenu? Ko sacinjava te komisije? Na osnovu cega je donet takav zakljucak? Da li ti ljudi imaju iskustva u tome poslu, neke rezultate iza njih?

150din u Lipolistu video sam i ja, u drugim krajevima sareno.
 
Da li ima neki ekonomista na forumu da mi objasni nesto, ja ovaj post od @Srb1n ne razumem

@Srb1n
Takođe, uvidom u Agenciju za privredne registre (APR), Društvo za proizvodnju, promet i usluge "Ledena Lozica" d.o.o. iz Loznice, od 1. januara do 31. decembra 2016. godine imalo je poslovni prihod od preko 164 miliona dinara (po sadašnjem kursu od 120 dinara za evro to je 1.37 miliona evra).

Das 3.000din i za godinu dana uzmes vise od 300.000e!
Malo li je na ovu krizu?

Pitao sam ga vise puta da objasni ili da prizna da je pogresio... Kako se to sa 3.000din zaradi trista hiljada eura...?? Jel magija ili alhemija u pitanju?[/QUOTE]
Trolu,javio mu kerber od Vaginoustog da je rashod firme bio 1000001 evro,zarada preko 300000 e.Jasno?
 
@olalija

Ja koliko vidim pojedincima je tesko da budu objektivni...
Kroz sve se mora uplesti politika na bilo koji nacin. Kao i uvek nasa vecita boljka.
 
@tomica48

Imam utisak da se gubi sustina i da se krivac trazi na pogresnom mestu. To da li neko voli Vucicevica i Informer je stvar ukusa, politickog stava, zelje i cega god jos ali tvrditi da tamo jedan novinar ili politicar odredjuje cenu maline je u najmanju ruku smesno.

Ako trzistu bude trebala malina platice je ako procene da je ima dovoljno nece i tu je kraj svake price. Cenu ce odrediti trziste.

- - - - - - - - - -

https://east-fruit.com/article/tseny-na-malinu-analiz-situatsiya-v-ukraine-polshe-i-serbii

Tekst o ukrajini, poljskoj i srbiji o proizvodnji malina
 
@amper91

Kada su te komisije bile na terenu? Ko sacinjava te komisije? Na osnovu cega je donet takav zakljucak? Da li ti ljudi imaju iskustva u tome poslu, neke rezultate iza njih?

150din u Lipolistu video sam i ja, u drugim krajevima sareno.

Odgovore na ova pitanja morate traziti na drugom mestu. Moje misljenje sto se tice rada istih ste culi. Ako vec imate neke veze oko voca, znate dobro da se tu vrti veliki novac, i da to tek tako ne moze da se pusti niz vodu. A krenulo je nizbrdo, zahvaljujuci niskoj ceni ponajvise i vremenskim desavanjima, a ova situacija neide nikome na ruku. Nema robe, nema trgovine, nema profita.
Ako ste videli cenu u Lipolistu uzivo, videli ste i malinjake oni su jos sareniji od cene.

- - - - - - - - - -

majstor gera je objavio tekst pss uzice sa njihovim vidjenjem situacije.
 
Овде има мнг паметовања колико видим, и то на тему која се односи на цену малине. Ајде да срж конкретне теме буде ако је могуће сама цена, а на другим местима на форуму давајте своје стручна запажања о приносу, комисијама, тржишту, стању у окружењу и осталоме . Не кажем да то није битно и у спрези са ценом, ал' Вас молим још једном да овде качите постове у вези саме цене, дакле време, место и цена, по могућству са сликом, како би били у току са кретањем цене малине у Србији. Поздрав
 
u valjevskom kraju niko još konkretno ne izlazi sa cenom, počeo je otkup ide na otvoreno samo priznanica o predatoj količini ..šuška se 120 nije potvrđeno
 
Z.A Fruit iz Subotice, okolina Koceljeve je izasla sa cenom, 120 dinara ali na priznanicu nista ne pisu

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh