Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

srbin4323

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2019
Poruka
84
Lokacija
Ljig
Skrnavite i sebe i malinu i poljoprivredu cim pomenete vucicevog klona nedimovica-vestacku neinteligenciju koji je planski unistio poljoprivredu i stavio tacku na to.
Istom tom nedimovicu koji je zgrnuo milione(evra) vreme tece u kaficu zvanom Boutique koji je u sastavu ministarstva poljoprovrede gde sa svojim pajtosima odmerava zene i pije pice.


Ako mislite da ista promenite i poboljsate ,zaboravite na sve ono sto su vam naprednjaci pricali,sto vam pricaju i sta ce tek da vam pricaju,posebno sad kad su izbori na pomolu,sad pocinje parada obecanja i lazi.

Isti taj Nedimovic je prosle godine na rtsu rekao da ce sve da uradi za malinare ali da se u cenu nece mesati i da ga to ne zanima,pa kolika god da bude neka bude. Tako je i bilo.

Zato su sada malinjaci u korovu,kupinjaci,stale i farme poluprazne, zasadi od 20 i vise hektara uu korvu. Licni sam svedok preko 20 zasada koji su veci od 30 HEKTARA jabuke i maline i sljive koji su u korovu zahvaljujuci ovoj drzavi i vlasti.

Ugasite pink,hepi,rts,jednostavno ga izbrisite sa tv,to vas truje i izjeda. To vam menja svest,te lazi i obmane koje preko tih medija plasira veliki sef.

Izadjite 22.marta ali kad izadjete nemojte da cutite i da dozvolite nekom placenickom glavesini da govori u vase ime i onoj drugoj strani koja ce da vam obecava kule i gradove a na kraju cemo svi da dobijemo sipak,kao i svake godine sto se desava.
 
Mondi ce izvrsiti doplatu za proslogodisnji rod od 20din po kg.
Ova doplata i doplata od 20% za organsku ce biti isplacena krajem aprila.

Ova inf mi zvuci nerealno. Daleko od toga da hocu da kazem da lazes, aliii... od kada sam u malinarstvu nije se desilo da jedna hladnjaca daje doplatu koje NE MORA da plati. A obzirom da u ovom kraju (Kraljevo-Aleksandrovac-Brus) pojedine hoadnjace nisu isplatile ni onu bednu cifru od 60/70 din po kg, ne deluje mi rezonski da neko vrsi doplatu. Zasto bi to uradio??? Zasto da “baca” svoje pare??? Govorimo o celoj hladnjaci, sto ce reci da se odricu nekoliko miliona dinara. Ja jos nisam sreo takvog hladnjacara da hoce da ispedne dobar, pa da plati i preko obecane cene(a da nije uslovljen time da je neko drugi platio vide, pa da mora da izravna da ne bi gubio kooperante).
Bas me zanima da li ce ovo stvarno uciniti, mogao bi da izazove veliki potres u ovom delu Srbije gde je cena vec drugu godinu za redim tek nesto malo iznad cene na jugu Srbije.
Mozda pokusavaju da zbog manjka robe privuku proizvodjace da svu robu ove godine daju njima??? Jer verovatno imaju zabranu sa vrha piramide da u sezoni podizu cenu...
U svakom slucaju javi sta je bilo na kraju...bas me zanima...
 
Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
 
Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
Hladnjaca Pantelic je izvrsila doplatu ali samo komitentima koji su maline terali direktno u hladnjacu,dok na mestima gde su dolazili njihovi otkupljivaci tu nije doplaceno ni jedan jedini dinar.
 
Evo odlicnog nacina i da uniste organsku proizvodnju maline..........Zalosno je kada cujem ovakve stvari.Ovu malinu oni prodaju kao organsku,isto tako su poljsku malinu prodavali kao srpsku,pa smo ispusili........
 
Da bi se održala tema o ceni malina čistom i sa korisnim informacijama, otvara se ovde tema oko onih koji nisu zadovoljni sa cenom maline, kao i za one koji "znaju" šta i kako oko tog pitanja.

Poruke iz drugih tema na forumu se neće ovde premeštati, jer se nema vremena za to. Ako se bude u drugim temama pisao offtopic, to će biti brisano.

Važna napomena za članove foruma, pravila foruma se moraju poštovati i u ovoj temi.
 
Negde ,neko,je izneo da ce cena biti 1.65e ako se ne varam.

Jedno figurativno pitanje za sve malinare,DA LI JE TO SIGURNA CENA,ili je to samo pustena lazna informacija da vas smire pred 23.mart da ne biste izlazili na proteste,jer,zasto bi neko bojkotovao cenu malinu od 200ak dinara?

Sta mislite da li je to taj scenario,a kad prodju protesti krene prica losa malina,uvoz,lose trziste,zarazena malina itd i bice vam dosta 110dinara?
 
E moji mudri malinari. Kako to da je DRZAVA STALA bas pred 23.mart iza malinara?
Sta mislite sta ce biti s vama od 23.marta do pocetka berbe?

Ide vam scenario raznih ubedjenja i lazi s kojima ce vam expresno oboriti cenu ispod 110!

Da li vi vidite koliko se lako prodajete? Da li vi vidite istinu?

Vise mi vas nije ni zao.

Nasednete na kvazi obecanja kojima ce se mirno ugusiti protesti,bez incidenta a u korist vlasti,a kad vam dodje berba sta cete tad?

Pocniti da razmisljate raaionalno i dugorocno!


Ne prodajite se za salamu i lazna obecanja bez validnog dokaza i ugovora da ce bas vama platiti 145centi,iako je trebalo da bude 165centi. Na kraju ce vuk pojesti magarca a vi cete ih jos i moliti da vam daju i 90centi.
 
Nemamo mi jos tu svest, da nesto postignemo sa protestima. Kod vecine preovladava misljenje cuti, moze biti i gore.... Tako u svemu,ne samo malinari.
 
Ne vredi samo strajkovati, mora se imati plan, zasto se strajkuje, mora se imati cilj, sta se strajkom zeli postignuti, moraju se imati strucni ljudi koji ce znati da odbrane stavove nas proizvodjaca i nase ideje da nametnu... Da li imaju takvi ljudi? Ja nesto bas nisam siguran.
 
Ana postala tata,zauzeta je oko bebe i nema vremena za vas. Zavrseno je s malinom u Srbiji za svagda.
 
Počele kalkulacije o ceni maline, nova neslaganja proizvođača i hladnjačara

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...va-neslaganja-proizvodjaca-i-hladnjacara.html

.........Radna grupa za unapređenje proizvodnje malina nedavno je zaključila da se proizvodna cena u Zapadnoj Srbiji, Zlatiborskom i Moravičkom okrugu kreće oko 111 dinara po kilogramu.

........Proizvođači tvrde da, zbog pada prinosa, cena treba da bude 1,45 evra.

.........Hladnjačari, pak, imaju drugu kalkulaciju.
 
Malinari Srbije 5. aprila o otkupnim cenama tog voća sa premijerkom i ministrima

http://www.novimagazin.rs/ekonomija...m-cenama-tog-voca-sa-premijerkom-i-ministrima
Radović je rekao da proizvođači malina
od predstavnika vlasti očekuju odgovor na pitanje da li će otkupljivači prihvatiti proizvođačku cenukoju su izračunali stučnjaci u okviru Saveta za malinu, koji je formirala država, od 139,3 dinara po kilogramu, a sa prevozom i maržom od oko 173 dinaraza otkup po kilogramu maline, kao i proizvođačke cene za kupinu od oko 80 dinara, zavisno od sorte.
 
Nazad
Vrh