Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

@Brdy

Jeste 3.3eur mozda ali za BIO malinu sa svim sertifikatima, i u malom pakovanju nekom, jedino pod tim uslovima i to mozda... Prevelika je cena 3.3 eura.

1,8 eur zadnja cena za malinu rolend konvencionalnu proizvodnju.
 
Evo da se malo i ja ukljucim, juce slikao licno u Svedskom supermarketu i jos jedna slika sa benzinske pumpe cisto da ljudi mogu da uporede u kakvom lopovskom drustvu zivimo.

Konvencionalna malina, pakovanje 125gr kosta 20kr odnosno 2e (na akciji-kampanj price)..

screen12.png


Eko-organska malina, pakovanje 125gr duplo skuplja, 40 kruna odnosno 4e sto izadje lepih 32e za kg..

screen10.png


Super 1.5-1.6e, Dizel 1.5e

screen11.png


Za 125gr organske maline u Svedskoj moze da se kupi skoro 3L goriva ili oko 20L goriva za 1kg!!!

E ajd sad ti poznavaoce demantuj ove slike, postavi druge gde se vidi kolicina i cena o kojoj ti pricas, odbi SVE troskove hladnjacara pa mi reci koliko bi trebalo da se plati srpskom seljaku.Bas me interesuje objasnjenje kako malinaru ne moze da se plati vise od 100din jer je "cena na svetskom trzistu u konstantnom padu" a cena goriva raste "zbog krize u Venecueli" :haha:...Leteci cirkus Monti Pajtona ponovo u vasem gradu..

p.s. slike ekrana pravljene iskljucivo zbog datuma i lokacije..da se ne hvata za to kako nema dokaza gde je i kada slikano..
 
@Srb1n

Nema sta ja da demantujem, nije logicno porediti malinu za prodaju i svezem stanju i onu koja je namenjena za industriju, to dvoje je neuporedivo.... Plus na sve to ne mozemo porediti cenu u maloprodaji sa cenom otkupa nema logike... Jer tom logikom mi ne bi morali da idemo u Swedsku mogli bi i kod nas u supermarket da odemo i vidimo cenu u maloprodaji koja je isto velika... Naprosto vidi se da ne znate kako se nesto prodaje ne razlikujete nasu malinu za zamrzavanje i malinu namenjenu konzumu a to su greske koje ozbiljni ljudi ne prave.

Ja sam pisao o tome, da nasa sansa treba da bude u proizvodnji maline za konzum ali nazalost tu nam nedostaje organizacije. Ni Swedska nije daleko ako bi se organizovao prevoz avionom i to cak i kad bi sve uspeli da organizujemo sa sortama koje su namenjene za to (vilamet ne moze da se prodaje u svezem stanju na svetskom trzistu) plus da imamo global gap na taj nacin bi Srbija mogla da proda ne vise 0,5 - 1% svoje proizvodnje... Postavlja se pitanje sta sa ostalim kolicinama...

U prilogu ugovor o rolendu zamrznutom i sorti koja je zastupljena na 95% svih povrsina u Srbiji.

https://postimg.cc/gallery/ult5i8kg/
 
@Srb1n

Nema sta ja da demantujem, nije logicno porediti malinu za prodaju i svezem stanju i onu koja je namenjena za industriju, to dvoje je neuporedivo.... Plus na sve to ne mozemo porediti cenu u maloprodaji sa cenom otkupa nema logike... Jer tom logikom mi ne bi morali da idemo u Swedsku mogli bi i kod nas u supermarket da odemo i vidimo cenu u maloprodaji koja je isto velika... Naprosto vidi se da ne znate kako se nesto prodaje ne razlikujete nasu malinu za zamrzavanje i malinu namenjenu konzumu a to su greske koje ozbiljni ljudi ne prave.

Ja sam pisao o tome, da nasa sansa treba da bude u proizvodnji maline za konzum ali nazalost tu nam nedostaje organizacije. Ni Swedska nije daleko ako bi se organizovao prevoz avionom i to cak i kad bi sve uspeli da organizujemo sa sortama koje su namenjene za to (vilamet ne moze da se prodaje u svezem stanju na svetskom trzistu) plus da imamo global gap na taj nacin bi Srbija mogla da proda ne vise 0,5 - 1% svoje proizvodnje... Postavlja se pitanje sta sa ostalim kolicinama...

U prilogu ugovor o rolendu zamrznutom i sorti koja je zastupljena na 95% svih povrsina u Srbiji.

https://postimg.cc/gallery/ult5i8kg/


Sta je ovo,kakva je ovo faktura sa Kosova?O cemu se ovde radi?Da li se ovde krse propisi i roba se nelegalno prodaje na Kosovo?

- - - - - - - - - -

Prosledicu ovaj link nadleznoj inspekciji.
 
@jevto

Zasto inspekciji, firma iz Evrope kupila malinu na Kosovu...

Jos jednom, ljudi razlikujte malinu za prodaju u svezem stanju i ona koja se kao nasa prodaje za zamrzavanje i dalju preradu u industriji.
 
Zasto nisu prikazani svi podaci sa papira ako nema veze sa Srbijom?Je li vrsen tranzit robe preko Srbije?
Uprava carina bi trebala imati sve podatke ukoliko je roba prelazila teritoriju Srbije.
 
@jevto

Prijatelj me zamolio da ga povezem sa jednom firmom koja mu moze obezbediti trazenu robu. Ne znam sta tu nije jasno. Roba je izvezena preko Kosova.
 
@brka45

Kupuju ali i ne moraju, imaju dovoljno prostora da taktiziraju a na raspolaganju im je od Srbije, Bosne, Kosova pa ko ponudi povoljnije.
 
Sta je ovo,kakva je ovo faktura sa Kosova?O cemu se ovde radi?Da li se ovde krse propisi i roba se nelegalno prodaje na Kosovo?

- - - - - - - - - -

Prosledicu ovaj link nadleznoj inspekciji.

Uze mi rec iz usta.. :)
U ovome sto je napisao nas dragi @pp u zadnjih par postova se ogleda sva tragedija srpskog malinarstva.
To je upravo ono sto je nasu malinu i dovelo tu gde se sada nalazi, na rub propasti.Mesetarenje sa papirima, reexport, miksovanje maline..i pored svega da bar covek ima obraza da ,ako nista drugo, precuti nego jos otvoreno kaze kako mu je prijatelj trazio robu a on mu istu nasao na Kosovu* jer, Boze moj, i Kosovo* proizvodi Vilamet..a sa druge strane me ubedjuje da su nase hladnjace pune robe iz ko zna koje godine..
Firma iz Evrope, preko Srbije kupila malinu na Kosovu*..sve cisto i regularno..
Sto bi rekli nasi stari " ne vredja mene toliko sto pisaju po meni, nego me vredja sto me ubedjuju da to u stvari pada mlaka kisa"..
 
@Srb1n

Zemlja iz Evrope kupila malinu na Kosovu, gde se tu Srbija pominje i kakve Srbija ima veze sa time, nikakve sve intepretirate na nacin koji vama odgovara a koji ne odgovara stvarnosti. Stvarnost je ta da nasi glavni kupci bez problema kupuju robu na celom Balkanu. To kada shvatimo pomocice nam da razumemo koliko moramo da se trudimo i vise da radimo da bi ostali najbolji. Napominjem samo sam povezao firmu iz Evrope sa firmom sa Kosova, Srbija se tu nigde ne pominje... Sve jasno i po propisima... I molim bez moralisanja, svojim partnerima cu uvek rado pomoci da dobiju ono sto zele...
 
Po kojim propisima? Srbija ne priznaje nikakva pravna akta Kosova,ukljucujuci i firme osnovane na Kosovu.
Ovde ima elemenata izdaje.


lan 10

Lica koja za vreme rata privredno sarađuju s neprijateljem odnosno okupatorom, tj. koja svoja industrijska, trgovačka, transportna ili druga preduzeća ili svoju stručnu spremu stave na raspoloženje neprijatelju za ciljeve proizvodnje odnosno sama proizvede predmete koji jačaju ekonomsku snagu i ratni potencijal neprijatelja, ili njihova saradnja s neprijatenjem sadrži naročito teške oblike eksploatacije i pritiska na radnike uz pomoć okupatorskih vlasti, kazniće se lišenjem slobode s prinudnim radom do 10 godina i konfiskacijom imovine.

Ako preduzeće pripada pravnom licu, izreći će se kazna konfiskacije njegove imovine, a ujedno će se po prethodnom stavu kazniti pored izvršioca i članovi upravnih organa pravnog lica ili njegovi punomoćnici ili službenici koji upravljaju njegovim poslovanjem, ukoliko ne dokažu da je delo učinjeno i pored njihovog protivljenja ili bez njihovog znanja ili naknadnog odobrenja.

Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i onaj član nadzornog organa pravnog lica koji je učestvovao u donošenju odluke iz koje proističe privredna saradnja s neprijateljem.


Član 11

Predaja ili krađa ili prikupljanje ekonomskih podataka koji po svojoj sadržini ne pretstavljaju naročito čuvanu tajnu, ali po izričnoj zabrani zakona ili po naređenju rukovodećih privrednih organa ne podleže objavljivanju, u cilju predaje uz nagradu ili bez nagrade stranim državama, neprijateljskim ili fašističkim organizacijama ili nepozvanim licima, kazniće se lišenjem slobode od 3 meseca do 3 godine.
 
@jevto

Opet intepretirate stvari kako vama odgovara , tumacite zakon proizvoljno.

Vidite mozemo se mi praviti pametni do sutra ali je realnost takva da oni , nasi kupci iz evrope mogu robu bilo gde da kupe... Njihov novac i njihova odluka gde ce to uraditi. To sto sam mu ja pomogao i rekao gde ima (ima i u Srbiji ali nije bila konkurentna cena) nisam time nikakav zakon prekrsio... Prijateljima treba pomoci, dati savet, uputiti ih sto sam ja ovom prilikom i ucinio a vama samo hteo da pokazem koliko moramo voditi racuna da pored kvaliteta, kvantiteta i kontinuiteta cuveno tri K moramo na svetskom trzistu biti i cenovno konkurentni. Zanosimo se i zaboravljamo da i drugi proizvode malinu, imaju standarde global gap, haccp, brc, ifs i razne druge , a tom prilikom iz godine u godinu sve bolje i bolje proizvode malinu. Svet ne spava kao ni trziste stalno se desavaju promene, ljudi rade , stvaraju, ulazu, trude se, napreduju...
 
Nazad
Vrh