Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Veoma sam zauzet poslednjih dana pa ne stizem da se detaljnije pozabavim temama koje ste pokrenuli.

Kratko,evo javno dostupnih podataka CIA u vezi Kosova

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/kv.html

Podatci o Srbiji

https://www.cia.gov/-library/publications/the-world-factbook/geos/ri.html


Prosecna starost stanovnistva Srbije,neslavno 24 mesto na svetu,sa staroscu od preko 42 godine.Kosovo je znatno mladje,nesto vise od 29 godina.
Nema razloga da sumnjamo u ove podatke,mozemo ne voleti CIA,ali se oni ne bave sibicarenjem.

https://www.cia.gov/-library/publications/the-world-factbook/fields/343rank.html#RI
Ok, ovo je prva stvar gde imamo drugacije vidjenje stvari.
Ovo je iz CIA izvestaja koji si objavio i to je "sibicarenje" odnosno pokusaj opravdavanja bombardovanja u punom znacenju.

"Beginning in 1998, Serbia conducted a brutal counterinsurgency campaign that resulted in massacres and massive expulsions of ethnic Albanians (some 800,000 ethnic Albanians were forced from their homes in Kosovo)."

A evo sta pise "Guardian" na primer gde navodi izvestaj prvog stranog patologa koji je dosao na KiM odmah posle povlacenja vojske i policije..(sada imas i knjigu Helene Rante, patologa iz Finske koja je radila obdukcije poginulih terorista iz Racka gde javno kaze da je izvestaj pisala pod pritiskom Vilijama Vokera).

"NATO’s original estimate of 100,000 ethnic Albanians slaughtered, later revised downward to 10,000, turns out to be considerably exaggerated.

Dr. Peter Markesteyn, a Winnipeg forensic pathologist, was among the first war crimes investigators to arrive in Kosovo after NATO ended its bombing campaign.

We were told there were 100,000 bodies everywhere,” said Dr. Markesteyn. “We performed 1,800 autopsies — that’s it.”

Fewer than 2,000 corpses. None found in the Trepca mines. No remains in the vats of sulphuric acid. Most found in isolated graves — not in the mass graves NATO warned about. And no clue as to whether the bodies were those of KLA fighters, civilians, even whether they were Serbs or ethnic Albanians.

No wonder then that of all the incidents on which Slobodan Milosevic has been indicted for war crimes, the total body count is not 100,000, not 10,000, not even 1,800 — but 391!"

https://www.theguardian.com/world/2000/aug/18/balkans3

Nije ovo prvi put, ne znam koliko pratis tematiku vezanu za USA i njihove "dokaze" ali evo jos par primera koji ti mozda budu zanimljivi.

Ova epruveta kojom je na sednici Saveta bezbednosti UN mahao Colin Powell je "dokaz" da Irak poseduje hemijsko oruzje..rezultat znamo, zemlja u rusevinama i stotine hiljada mrtvih..
101312.jpg


A ovo je njegov govor tada.

"POWELL: My colleagues, every statement I make today is backed up by sources, solid sources. These are not assertions. What we’re giving you are facts and conclusions based on solid intelligence."

Ima jos takvih "bisera" a ovo mi je jedan od omiljenih..

"Krunski dokaz" da je Iranska nacionalna garda napala tankere u Omanskom zalivu..
passpo10.png

Posli na godisnji pa ajd usput da napadnu neki tanker...

Evo jos jedne "ekskluzivne reportaze" koju je radio Bernar Anri Levi "pod paljbom srpskih snajpera u opkoljenom Sarajevu" kako je opisao svoju reportazu..
Prva slika je ono sto je objavljeno a druga, gde se vide ljudi koji normalno hodaju je "otkrivena" i objavljena kada je rat vec uveliko bio zavrsen, ali je odradila posao u formiranju javnog mnjenja.

bhl_sa10.jpg


Ovo je isti taj Bernar Anri Levi dok je drzao tribinu u Beogradu..dobro pa je prosao samo sa totrom na glavi..

15158810.jpg
 
Suludo je tvrditi da statistike nisu tacne.To je sasvim pogresan nacin odbrane Srbije.Podcenjivanje neprijatelja nikada nam nije donelo dobro.

.Bojim se da se preko Kosova priprema novi sukob.

- - - - - - - - - -

Morate shvatiti da u politici nije nikakav argument da je neko nekada lagao nekoga. Kada neko pogleda statistiiku u SAD on kaze -ovi su mladi imaju perspektivu, podrzite njih, trebace nam .... I dalje nema nikakvih diskusija.
Prepoznavanje neprijatelja je vrhunac politike, a Srbe su prepoznali kao neprijatelje.Tu ne pomazu nikakva dalja objašnjenja, pozivanje na istinu i sl.
 
@jevto
CIA se bavi šibicarenjem, tj. to im je posao, da poturaju laži.

Sastave izveštaj za javnost da bi kasnije mogli da se pozivaju na isti.

Recimo Deretić to isto radi. Napiše knjigu i u sledećim knjigama koristi svoju knjigu kao izvor. Poluobrazovana publika dobija dokaz da je ispoštovana metodologija.
 
A za to prepoznavanje smo najvise krivi mi sami .Malo smo se prestavili tada kao barbari , malo kao ljubitelji totalizma malo kao sovinisti malo kao cuvari komunizma iako to nismo bili (bas mnogo ) ali ta slika je ostala .


...a braniti Iran da je mala Maca je neozbiljno. Ko je drugi gadjao tankere nego oni? Kao nisu imali bojne otrove ,ma nemoj. Nuklearno oruzje posjeduju kolko tolko civilizovane drzave u novijoj istoriji bar 50ak godina pa nisu poceli svjetski rat . Sta mislite da Iran i sj koreja posjeduju tako dugo sta bi bilo?
 
Suludo je tvrditi da statistike nisu tacne.To je sasvim pogresan nacin odbrane Srbije.Podcenjivanje neprijatelja nikada nam nije donelo dobro.

.Bojim se da se preko Kosova priprema novi sukob.

- - - - - - - - - -

Morate shvatiti da u politici nije nikakav argument da je neko nekada lagao nekoga. Kada neko pogleda statistiiku u SAD on kaze -ovi su mladi imaju perspektivu, podrzite njih, trebace nam .... I dalje nema nikakvih diskusija.
Prepoznavanje neprijatelja je vrhunac politike, a Srbe su prepoznali kao neprijatelje.Tu ne pomazu nikakva dalja objašnjenja, pozivanje na istinu i sl.

Statistika moze da se "nasteluje" i CIA upravo to radi po celom svetu..steluje izvestaje dajuci "argumente" Americi da deluje u skladu sa svojim nacionalnim interesima, ili Ameri imaju toliko srece da nadju naftu gde god "uvode demokratiju"?
Znaci ono sto je moje misljenje je da to sto su "oni mladi imaju perspektivu, podrzite njih trebace nam" nema nikakve veze sa realnoscu jer Amerikanac gleda svoj interes i kad im vise ne budu trebali zavrsice kao Osama bin Laden, heroj i borac za slobodu u ratu Avganistana sa SSSR obilato potpomognut od strane USA da bi kroz 30-ak godina postao najtrazeniji terorista na svetu..

Evo sta su pisali o njemu 1993-ce
CRaBPOx-e1438955671396.jpg


A kad im vise nije trebao..
nypost-bin-ladenjpg-aebfa5e81bd7d1d2.jpg


Po meni, najbolje resenje je "zamrznuti konflikt", i naoruzavanje.Umesto sto se zaduzujemo 4 milijarde evra za metro u BG kupiti 1 divizion S-400 (realno je potreban samo zbog radara za sve ostalo S-300 radi posao), 3 diviziona S-300, modernizovati kubove i bukove i ako treba dokupiti jos koji, i u pogodnom trenutku proglasiti okupaciju dela teritorije i usmeriti sve resurse drzave na vracanje KiM..Sve skupa ovo naoruzavanje ne bi kostalo vise od 1 milijarde.


A za to prepoznavanje smo najvise krivi mi sami .Malo smo se prestavili tada kao barbari , malo kao ljubitelji totalizma malo kao sovinisti malo kao cuvari komunizma iako to nismo bili (bas mnogo ) ali ta slika je ostala .


...a braniti Iran da je mala Maca je neozbiljno. Ko je drugi gadjao tankere nego oni? Kao nisu imali bojne otrove ,ma nemoj. Nuklearno oruzje posjeduju kolko tolko civilizovane drzave u novijoj istoriji bar 50ak godina pa nisu poceli svjetski rat . Sta mislite da Iran i sj koreja posjeduju tako dugo sta bi bilo?

Ma gde ja branim Iran druze, pa oni su bili jedan od najvecih sponzora mudzahedina u BiH uz Saudijsku Arabiju i nebi mi bilo nista draze nego kad bi ih Ameri napali.
Ovde se govorilo SAMO o fabrikovanju "dokaza"..zamisli da neko unese bocicu sa bojnim otrovom, pored sveg obezbedjenja u Generalnu skupstinu UN i tamo mase sa njom...
Kroz Omanski zaliv prolazi 1/5 svetske sirove nafte i Iran je lepo rekao "ako mi ne mozemo da izvozimo ovuda onda nece niko"..pametnom dosta. E sad je na potezu onaj sto je jak na Tviteru.. :)
 
Po meni, najbolje resenje je "zamrznuti konflikt", i naoruzavanje.Umesto sto se zaduzujemo 4 milijarde evra za metro u BG kupiti 1 divizion S-400 (realno je potreban samo zbog radara za sve ostalo S-300 radi posao), 3 diviziona S-300, modernizovati kubove i bukove i ako treba dokupiti jos koji, i u pogodnom trenutku proglasiti okupaciju dela teritorije i usmeriti sve resurse drzave na vracanje KiM..Sve skupa ovo naoruzavanje ne bi kostalo vise od 1 milijarde.

Komsija , nadam se da se ovo salis ?
 
Statistika moze da se "nasteluje" i CIA upravo to radi po celom svetu..steluje izvestaje dajuci "argumente" Americi da deluje u skladu sa svojim nacionalnim interesima, ili Ameri imaju toliko srece da nadju naftu gde god "uvode demokratiju"?
Znaci ono sto je moje misljenje je da to sto su "oni mladi imaju perspektivu, podrzite njih trebace nam" nema nikakve veze sa realnoscu jer Amerikanac gleda svoj interes i kad im vise ne budu trebali zavrsice kao Osama bin Laden, heroj i borac za slobodu u ratu Avganistana sa SSSR obilato potpomognut od strane USA da bi kroz 30-ak godina postao najtrazeniji terorista na svetu..

Evo sta su pisali o njemu 1993-ce
CRaBPOx-e1438955671396.jpg


A kad im vise nije trebao..
nypost-bin-ladenjpg-aebfa5e81bd7d1d2.jpg


Po meni, najbolje resenje je "zamrznuti konflikt", i naoruzavanje.Umesto sto se zaduzujemo 4 milijarde evra za metro u BG kupiti 1 divizion S-400 (realno je potreban samo zbog radara za sve ostalo S-300 radi posao), 3 diviziona S-300, modernizovati kubove i bukove i ako treba dokupiti jos koji, i u pogodnom trenutku proglasiti okupaciju dela teritorije i usmeriti sve resurse drzave na vracanje KiM..Sve skupa ovo naoruzavanje ne bi kostalo vise od 1 milijarde.




Ma gde ja branim Iran druze, pa oni su bili jedan od najvecih sponzora mudzahedina u BiH uz Saudijsku Arabiju i nebi mi bilo nista draze nego kad bi ih Ameri napali.
Ovde se govorilo SAMO o fabrikovanju "dokaza"..zamisli da neko unese bocicu sa bojnim otrovom, pored sveg obezbedjenja u Generalnu skupstinu UN i tamo mase sa njom...
Kroz Omanski zaliv prolazi 1/5 svetske sirove nafte i Iran je lepo rekao "ako mi ne mozemo da izvozimo ovuda onda nece niko"..pametnom dosta. E sad je na potezu onaj sto je jak na Tviteru.. :)

Fabrikovanje afera zahteva prethodnu političku odluku.Sluzbe ne spinuju nikakve podatke bez izričitog zahteva nadležnih.Kao sto vi u vojsci ne vrsite nikakve akcije na svoju ruku,po slobodnoj proceni.Zna se sta je zahtevano profesionalno ponašanje pripadnika vojske.Isto tako,osnovni profesionalizam službi je kvalitetna i pouzdana informacija.Ako bi CIA lazirala statističke podatke koji su svima u svetu dostupni,neko bi to primetio i izlozio bi je podsmehu.A podsmeh je smrt za autoritet kome svaka služba tezi.CIA bi ispala neozbiljna i nesposobna.

Sto se tice povratka na Kosovo,siguran sam da je i Vama jasno da to tako ne ide.Zamrznut konflikt je OK,ali neko ga ne zeli,neko bitniji od Vucica.U svakom slučaju blize smo sukobu nego sto se Vama čini,ma koliko se AV trudio da ga izbegne jer mu moze biti ugrožena vlast.
 
Komsija , nadam se da se ovo salis ?
Ako ti je neko okupirao 15% teritorije a uz to preti da zagrabi jos "malo", valjda je jasno sta se sprema, pa se i nama valja spremiti...

screen17.png


screen16.png


Pa ako Bog da sledece godine "sadimo vilamet" u Prizrenu.:ppozdrav:

Fabrikovanje afera zahteva prethodnu političku odluku.Sluzbe ne spinuju nikakve podatke bez izričitog zahteva nadležnih.Kao sto vi u vojsci ne vrsite nikakve akcije na svoju ruku,po slobodnoj proceni.Zna se sta je zahtevano profesionalno ponašanje pripadnika vojske.Isto tako,osnovni profesionalizam službi je kvalitetna i pouzdana informacija.Ako bi CIA lazirala statističke podatke koji su svima u svetu dostupni,neko bi to primetio i izlozio bi je podsmehu.A podsmeh je smrt za autoritet kome svaka služba tezi.CIA bi ispala neozbiljna i nesposobna.

Sto se tice povratka na Kosovo,siguran sam da je i Vama jasno da to tako ne ide.Zamrznut konflikt je OK,ali neko ga ne zeli,neko bitniji od Vucica.U svakom slučaju blize smo sukobu nego sto se Vama čini,ma koliko se AV trudio da ga izbegne jer mu moze biti ugrožena vlast.
Informacije koje CIA prosledjuje americkoj administraciji nemaju nikakve veze sa onim sto se plasira u javnosti..
Naravno da je CIA ozbiljna institucija, dobro razgranata, finansirana i ima slobodu delovanja ALI glavni cilj CIA-e je da opravda ono sto administracija radi-zeli da uradi.
Ono sto je primetno je da Amerikanci nisu promenili svoju doktrinu i ostali su dosledni onome sto rade zadnjih 50 godina, pokusavaju da kontrolisu teritoriju praveci baze(sto se vidi i na primeru KiM) dok su Rusi svoju doktrinu suprotstavljanja Americi promenili u potpunosti i vise ne ulaze u iscrpljujuce trke u naoruzavanju vec DAJU MOGUCNOST zemljama da se same brane prodajuci im naoruzanje.
Iran je za ruske sisteme pvo potrosio blizu 2 milijarde dolara, Venecuela takodje i jos uvek se naoruzava..a Tramp preti na Tviteru..Ista stvar je sa Turskom i kupovinom S-400, i Indijom ciji je premijer na pretnju americkog izaslanika da ce im uvesti sankcije ako kupe S-400 od Rusije odgovorio: " pa sta " !
Ako pogledas ko na KiM drzi "sapu" na rudnom bogatstvu naci ces ime Veslija Klarka(nema potrebe da objasnjavamo ko je bio i koju je ulogu odigrao 99-te nadam se) koji preko svoje kompanije "Enviditi" ima ekskluzivna prava na koriscenje uglja i vadjenje minerala, Medlin Olbrajt preko svoje kompanije "Ipko net" drzi telekomunikacije a preko "Olbrajt grup" kontrolise energetiku i britanski general Majkl Džekson vratio se na Kosovo posle 12 godina, ali kao predstavnik “Kor menadžment grupe” itd lista je dugacka..to je ono sto Tramp naziva "duboka drzava" odnosno ono cega nastoji da se resi i umesto da to iskoristimo nas vodja donira 2 miliona$ za kampanju Hilari Klinton..neverovatno..
Naoruzavanje, moralno-politicka priprema i u pogodnom momentu munjevit udar i ne stajati do Prokletija i za 20 dana imas "novu realnost" na terenu.
Ovo sada zvuci neverovatno ali ako se malo bolje sagledaju sve okolnosti nama dosta stvari ide na ruku, izlazak Britanije iz EU, haos u Francuskoj, kolaps "Dojce banke" koji preti da urusi ekonomiju Nemacke, a za Ameriku uz pametnu diplomatiju i lobiranje(recimo davanje garancija za Bondstil) ne bi bilo nemoguce dobiti zeleno svetlo, na kraju krajeva Tramp je biznismen a ne politicar i on prvenstveno gleda kolika je korist i kolika je steta od poteza koje vuce.
Pogledaj recimo sta je Dzon Bolton (Trampov savetnik za nacionalnu bezbednost) u jednom od svojih tvitova, direktno se obraćajući Madurovim najbližim saradnicima, doslovce napisao: "Vaše vreme je isteklo. Ovo je vaša zadnja šansa. Prihvatite amnestiju privremenog predsednika Gvaida, zaštitite Ustav i uklonite Madura i mi ćemo vas izbrisati sa naše liste sankcija. Ostanete li sa Madurom, potonućete zajedno sa tim brodom."
I sta se desilo? NISTA, Rusi poslali svoje "instruktore", Venecuela ugovorila nove isporuke ruskog naoruzanja..
Evo i jedna zanimljiva, bonus slika baza "US Navy seals" u San Diegu..
w234-400x283.jpg
 
Nemamo ni vojsku više. Ko će da rukuje sa S300, Pancirima... nema posada za tenkove koji ko zna u kakvom su stanju. Najmlađi rezervisti već preko 40 godina imaju. A tek motivisanost... ovi se indetifikovali sa državom i da te poteraju biće da treba da ratuješ za njih. Raspad i trulež.
 
Prvo bi stim Srbija odmah opravdala nato intervenciju od 99 a onda bi vjerovatno odmah intervenisali a realno samo bi pruzili priliku za isprobavanje nove tehnologije . Jos nam to treba . A glavno pitanje i kad bi vojska usla u Pristinu ,sta sa stanovnistvom Albancima ?
 
Šta su uradili Hrvati sa Srbima iz Hrvatske.Nekako sve dupli aršini.Njima su još pomogli da isteraju Srbe,a nije moglo biti ni proglašenja nezavisnosti,ni autonomije na teritorijama gde su živeli Srbi.
 
Prvo bi stim Srbija odmah opravdala nato intervenciju od 99 a onda bi vjerovatno odmah intervenisali a realno samo bi pruzili priliku za isprobavanje nove tehnologije . Jos nam to treba . A glavno pitanje i kad bi vojska usla u Pristinu ,sta sa stanovnistvom Albancima ?

Zato sam i rekao da bi se napravilo "novo stanje na terenu" jer je to onaj adut koji se vadi u "pregovorima", zato su bitne te analize broja stanovnika jer ako pogledas Makedoniju i sada Crnu Goru gde siptari ucestvuju na popisima i izborima na KiM oni I DALJE BOJKOTUJU POPIS STANOVNISTVA..pa zasto sada bojkotuju kada nema Srba u institucijama, nisu Srbi popisivaci, ne vode Srbi biracke spiskove..itd nego to radi UNMIK administracija po rezoluciji 1244..
Srbi su bili KONSTITUTIVAN NAROD i u Sloveniji i u Hrvatskoj i u BiH sto znaci da su imali USTAVNO-ZAKONSKO pravo da odrze referendum i da proglase otcepljenje a gde je to ispostovano?NIGDE.
RSK je bila zona pod PROTEKTORATOM UN u avgustu 95 i ko je reagovao kada su Hrvati proterali Srbe? Ko je njih bombardovao? NIKO
RS se sama izborila za svoj entitet i to zestoko krvlju platila a zasto, ili ono cuveno pitanje " ko je poceo rat?" pa onaj (Alija) ko je POVUKAO POTPIS sa mirovnog dokumenta iz marta 1992 koji su potpisale SVE TRI zaracene strane u BiH na nagovor americkog ambasadora Vorena Zimermana koji je rekao da je "steta sto je potpisao jer bi muslimani mogli bolje da prodju" a ovaj to shvatio kao saglasnost Amerike, uvukao BiH u krvavi sukob i dobio "kalifat" od nekih 27% bosne.
@brka45, mi smo to o cemu pricas prosli(iz tvojih ranijih postova sam zakljucio da si bio u uniformi kad je trebalo) i znas da bi se siptari razbezali kao zecevi ako bi vojska krenula dole.
Od nekog novog bombardovanja nema nista i to bi trebalo da bude jasno svima koji i malo prate sta se desava u svetu.
U Kraljevu je odziv na mobilizaciju 99-te bio 106% (moj otac je delio pozive), znaci svi pozvani + dobrovoljci.
Ministar odbrane je pajac, politicka kreatura i demagog koja nema veze sa BITNIM ODLUKAMA jer procene sta vojsci treba od naoruzanja, raspored jedinica po teritoriji, velicine garnizona, procene opasnosti, planove za reagovanje..prave strucne komisije a mi jos uvek imamo izuzetan komandni kadar.
Obuka za S-300 ne traje dugo, sto se najbolje videlo u Siriji ,a pre nekih mesec dana doneta je odluka da se iz viska "izvuce" 100 tenkova T-55 i da se udje u proces njihove modernizacije, sto je sjajna vest jer dokazuje da se "tetka iz Kanade" ne mesa u ono u sta se ne razume..
 
Raduje me da cujem da ljudi iz redova nase vojske imaju i dalje moral.To daje nadu da Srbija neće završiti kao turska porcija na celu sa vezirom AV.
Medjutim,mislim da nece biti lako.Usudicu se da kazem, da je nama potrebna 41 ,dakle slom ove i ovakve drzave da bi se otvorio prostor za mlade i zdrave snage koje bi preuzele inicijativu.Srbiju razara unutrašnji neprijatelj i ne moze biti pomaka dok se tu stvari ne rasciste.
 
[video]https://www.danas.rs/drustvo/citac-vodomera-novi-pomocnik-ministra-poljoprivrede/[/video] Ovaj covek JE OTVARAC SAHTI CITAC VODOMERA IZ OBRENOVCA NESKOLOVAN COVEK ALI LOJALAN ,POLTRON,UVLAKAC I LEZILEBOVIC ali nije to nista cudno sto takva NESTRUCNA LICA VODE nasu drzavu RUINIRAJU VITALNE GRANE PRIVREDE NAJVECI PROBLEM LEZI U SAMOM NARODU KOJI BIRA LEGALNIM PUTEM OVAKVU BAGRU I DAJE IM PUNU PODRSKU.Zato nam svakodnevno odlaze kvalitetni ljudi jer u ovoj drzavi pametni i sposobni ljudi nemaju mesta nisu dobrodosli nigde A OVAJ ZADRIGLI DA VODI NAJBITNIJU PRIVREDNU GRANU SRBIJE on je posle ocitavanja sahti bio blagajnik u parking servisu a u medjuvremenu je zavrsio ili kupio megatrend i to da bude ministar poljoprivrede.Narod ocigledno veruje VLADAJUCOJ VRHUSKI cim dozivljavaju ovakvu euforiju i ovakvu podrsku ovo ni drug Tito nije uzivao ovakvo poverenje
 
................................................
U Kraljevu je odziv na mobilizaciju 99-te bio 106% (moj otac je delio pozive), znaci svi pozvani + dobrovoljci.
......................................

Tacno , eto i ja sam se sa svoja 2 brata ( od striceva ) po drugi put odazvao otadzbini kad je trebalo ( doduse jedan brat je bio dobrovoljac ,

nije hteo da sedi kuci i nas ispraca ) ( prvi put smo isli u Hrvatsku takodje sva 3 )

Ali Srbine od tada se mnogo sto sta izdesavalo u Kraljevu i u nasim zivotima .

Svrati do udruzenja ( dom drustvenih ) da vidis dokle je stigla nasa tuzba u Strazburu . . .

Jbmti drzavu koju vojni veterani moraju da tuze ne bi li ostvarili svoja prava .

A koliki je procenat odaziva bio u nasoj prestonici ? , pa nije kosovo samo Kraljevacki problem ?

Ostareli smo u medjuvremenu Srbine , vecina nas veterana iz Jarcujacke oklopne brigade

je presla 50 a nove generacije nisu obucavane .

O moralu i da ne pricam , ne smem ni da pomislim na koju ce mo se stranu okrenuti ako nas

opet mobilisu i podele oruzje i municiju ( niz Ibar ili uz Ibar )

Ovo pisem iskreno , iz ugla nekoga ko se uvek odazivao voj. vezbi i mobilizaciji

a kakvo li tek misljenje o povratku na kosovo imaju oni sto su stalno vrdali i eskivirali

vojne pozive mozes samo da zamislis .
 
Poslednja izmena:
Srb1n
umoran sam ja za te egzibicije da mokar i kaljav dreždim svu noć, da zebem, da se ne perem po 15 dana...to je za mlađe ljude kojih nema.
 
Sve ja razumem, pa Srbija jedina nema jbeni dan veterana..barem da se jednom godisnje neko seti ljudi koji su bili tu kad je trebalo!
@Miloica da ti pravo kazem druze jbe mi se za Beograd, pisao sam o Delicevoj 549-toj brigadi, po njegovim recima odziv iz Kraljeva, Raske, Novog Pazara..je bio takav da je brigada bila popunjena 100%.
@brka45, nije nam bilo teze nego nasima koji su peske Albaniju prelazili..a kad vec pomenu "drezdanje cele noci"..dosla smena straze, deca jbg a mi umorni ko psi pa jedva cekamo da se docepamo vrece i odmorimo pa ne prodje pola sata taman nas san uhvati kad cujemo da strazar "rostilja", kratki rafali pa poskacemo i kod njih na liniju..dok nismo ukapirali da se deca plase da budu sami pa opale onako bezveze koliko da jos neko dodje..

Neka mi neko navede JEDNOG Albanca-siptara koji je dao neki doprinos svetskoj knjizevnosti, nauci, kulturi, medicini..NEMA NI JEDNOG.
A onaj ko nema svoje istorije mora da krade tudju pa tako imas Makedonce, koji nisu ni postojali kao nacija pre 45-te pa kad nemaju svoju onda kradu Grcku istoriju a pogledaj stare spomenike u Makedoniji i videces kako su se menjala prezimena i brisalo vic-ic.
ploca.png

Tako je i sa Hrvatima koji se hvale "tisucljetnjom historijom" a ajde neka daju imena neke carske ili kraljevske loze koju je imala i jos uvek ima Srbija..NEMA ih druze, nema pa sve i da skupe na gomilu Becke konjusare koji ljubeci dupeta strancima dobise titule bana opet ne mogu da ih skupe barem 12 da kalendar naprave!

Ista stvar je i sa siptarima koji slave Skenderbega kao najveceg nacionalnog heroja a njemu otac Jovan a majka Vojislava sin Ivan, otac i brat sahranjeni u Hilandaru a on sahranjen u crkvi Svetog Nikole u Ljesu...

Kako ovo moze biti siptarsko?
Cz6bKsaWgAAXdeK.jpg
 
Nazad
Vrh