Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

@hunter99

Opet mesate stvari. Jedno je osnivacki ulog nekog preduzeca a sasvim drugi pojam je iskazana dobit tog preduzeca... Vi to mesate... Iskazana dobit u 2017 godini je ta koju sam napisao a sto se vidi iz zavrsnog racuna..

- - - - - - - - - -

@MajstorGera

Ovo je isecak, tj deo zavrsnog racuna koji se nalazi na Agenciji za privredne registre gde je svaka firma duzna da javno objavi svoj zavrsni racun. Pecat i potpis nisu potrebni u vecini slucajeva danas to rade elektronski. E sad ako jos.moram da vam pokazem kako se uzima podatak iz APRa onda stvarno...

@majstor gera

Svet vec uveliko radi bez pecata i potpisa a mi tu kaskamo. Ako se vratite na 2-3 stranice pa pogledate ugovor koji sam.postavio a koji je poslala nemacka firma videcete da na dnu stoji jedna recenica na engleskom...

Ona kaze da je faktura izradjena elektronski i da je ista vazeca bez potpisa...


Kao sto uvek napisem meni nista ne znaci ko kakav aito vozi, kako mu izgleda hladnjaca, to je za siroke narodne mase, to je za rijality koji vecina voli jer drugo ne poznaje, ja volim cifre, volim brojke jer tu nema lazi niti prevare... E te brojke se nalaze sa dva klika samo treba znati.
 
Malinari prete obustavom berbe

https://www.danas.rs/ekonomija/malinari-prete-obustavom-berbe/


Ako se nešto ne promeni lično ću u roku od 10 do 15 dana pozvati sve proizvođače da ne idu u berbu, jer nema svrhe, ako ne oberemo koštaće i nas, ali će još više koštati hladnjačare jer neće imati šta da otkupe – ističe Radojičić, iz Udruženja Vilamet.

Ovo će biti treća uzastopna godina u kojoj je jako loš rod, zbog kiše i snega biće na nivou od 30.000 tona, što je duplo manje nego prošle godine. Međutim, ništa bolje nije prošla malina ni u Čileu gde je u prvoj od dve berbi rod bio 34.000 tona, dok su Poljaci doživeli krah. I u takvoj situaciji kada maline nema na tržištu dovoljno, oni nude cenu od 100 dinara, što je nezamislivo – napominje Milan Radojičić.
 
@Miloica

Kada su to proizvodjaci bili slozni? Tako da znajuci nas mentalitet sumnjam da ce se to ostvariti. A hladnjace nece lako podici cenu, dve godine i one rade u minusu, prosla godina ih je podobro kostala iako su robu platili minimalno. No definitivno ove godine smatram da ce kvalitet morato da se plati.
 
Ne obracajte paznju na tu budalu od PP-a.Mi moramo biti inteligentni,nije ovde stvar samo u malini.Verovatno ce pokusati i ovu godinu da pokradu,ali verujte mi dolaze veoma turbulentna vremena,razmisljajte sire i budite spremni na sve.
 
@Miloica

A hladnjace ......................... dve godine i one rade u minusu, prosla godina ih je podobro kostala..................................

Pa lepo , eto i one ( hladnjace ) ce da pozdrave i podrze ovaj bojkot ( branja ) jer manje robe znaci i manje gubitaka za njih :osmeh:

Sami ste vise puta savetovali proizvodjace da je trziste neumoljivo i da su trenutno svetska kretanja ( citaj cena )

takva pa ko hoce neka RADI a ko nece neka VADI................ e to isto onda vazi i za hladnjacare , ako su vise god. u minusu

( kao sto sami kazete ) neka lepo stave katanac na kapiju do nekih lepsih ::novac::vremena
 
@jevto

Tipicno , kada ponestanu argumenti onda se pocne dobri oprobana taktika.

@miloica

Hladnjace ce da rade da pokusaju da se izvade kao sto ce i proizvodjaci da beru. Proizvodjacu je lako da digne ruke od malina, nisu tu velika ulaganja. Nazalost kod hladnjaca su puno vece cifre u igri... Dokaz da hladnjacama ide lose je to sto su ove godine 4-5 hladnjaca propalo , samo naravno o tome se ne pise ali na nekim drugim grupama citam da taj i taj nije platio malinu, da taj i taj isto, odem lepo na narodnu banku i vidim da su im racuni blokirani za pozamasne sume. O imenima firmi ne bih govori.

I naravno trziste je uvek najbolji pokazatelj svega. Problem su trenutno puni lageri na zapadu , sami ste vise puta napisali da je dosta robe izaslo iz Srbije, e vidite ta roba ne moze odmah sva da se potrosi...

Kvalitet ce ove godine morati da se plati.
 
@Srb1n

Ja bas volim i uzivam kada vi sebe proglasite za strucnjaka a osnovne stvari ne znate i mesate ali dobro, svako ima pravo na svoje misljenje.

Sve podatke koristim sa Agencije za Privredne Registre.

Problem veliki kod vas je da vi ne razlikujete ukupne prihode od neto dobiti. Prihodi su promet svih roba i usluga u toku jedne godine a Dobit je u stvari ono sto se zaradilo... Tako da nema govora niti smisla govoriti o nekih 300.000€ kad je za npr 2017 preduzece iskazalo dobit od 1,388.000dinara... Osnovne stvari kad naucite mozete slobodno ponovo da mi pisete. To pise ovde u finansijskom izvestaju koji vi ocito ne znate da tumacite jer ne razlikujete cak ni neke osnovne stvari...

https://postimg.cc/svGtPGcN/7884113f


@brka45
Ako celo selo godinama ima iste probleme a pri tome nece da prihvate da probaju nesto drugacije od nekoga ko je video malo vise od toga sela... Da li su onda ti u tom selu pametni ili ??? Mislite li da ce se problemi resiti od sami od sebe???

@Srb1n
Sami ste za sebe napisali da ste ''glupi i nepismeni'' a to ste svojim gornjim postom i dokazali.

Polako moj dragi @pp, znamo se vec neko vreme pa me cudi da zaboravljas da ne izbacujem sve u jednom postu nego te pustim da se malo zaletis..:riba:

Ono sto ne ulazi u "iskazanu dobit" vec se u poslovnim knjigama vodi pod posebnim stavkama su PREMIJE, SUBVENCIJE, DONACIJE I DOTACIJE..Hoces da pogadjas koliko su dobila "cetiri musketara" koji postadose 100%-tni vlasnici Ledene za "fantasticnih" 12.000din.. ili da ti kazem odmah? ::novac::

"Direktor i glavni urednik Informera, Damir Dragić i Dragan Vučićević kao suvlasnici polovine preduzeća Ledena doo iz Loznice (po 25 odsto imaju i Slobodan Šijan, bivši suvlasnik Tehnomanije i Srećko Kurćubić), trebalo bi da objasne ko je njihovoj firmi i po kom osnovu lane uplatio šest miliona dinara, koji se u poslovnim knjigama vode kao „prihodi od premija, subvencija, dotacija i donacija“.

A pazi sad ovo, odnosi se na tu 2017-tu u kojoj su iskazali dobit od 1,388.000din..
"Ledena Loznica DOO je iz budzeta dobila šest miliona dinara, Nomil promet iz Arilja 53.000 dinara, iako je 2016-te imao tri i po puta veće prihode od Ledene, dok Finelko iz Šimanovaca nije dobio ni dinar subvencija."

Mozda da neko objasni ZASTO se budzetske-javne-NASE pare daju Kvazimodu iz Informera?
Ma ne, samo se salim, siguran sam da je on to vec nekako zasluzio..

I za kraj, da li uvidjas razliku izmedju ISKAZANE i OSTVARENE dobiti ili da sledeci put koristim i neki grafikon, tabele..?
 
@Srb1n

Dzaba se vadite, sada pominjete nekih 6miliona a u prvom postu ste pricali o zaradi od 300.000eura. Kako se ta zarada izgubi odjednom?

Nemojte @Srb1n ako ne poznajete materiju da se mesate. Subvencija od 6miliona dinara je smesna a mogao je svako da je dobije po raznim osnovama.

Ja nista da ne pisem vi sami tonete...

A sve je pocelo kad je neko hteo da dokaze da Ledena ima monopol na malini a firma uopste ne spada u red nasih vecih izvoznika.

@Srb1n treba da ucite, da se manete rijalitija a drzite cinjenica i da prestanete da javne licnosti ''blatite'' zarad nekog spektakla

- - - - - - - - - -

Jasno mi je zasto proizvodjaci ne mogi da rese svoje probleme. Proizvodjacima nedostaju ljudi, oni koji znaju posao, oni koji razlikuju PRIHOD od dobiti itd, oni koji su umrezeni i povezani koji barataju cinjenicama.
 
Овог месеца, наши испитаници су пријавили значајан раст цена челика, алуминијума, брескве, бибера, пилећих прса, пилетине, живих животиња, белог лука, лука, говедине, малине, бибера, бакра, свињетине, купине, соје, природних црева и гвожђа .

https://beszerzes.hu/2019/05/02/beszerzesi-menedzser-index-visszateres-az-ev-eleji-bovulesi-utemhez/
 
@brka45

Ne branim nikoga samo hocu da pokazem koliko je smesna tvrdnja da jedna firma sa milion eura prometa u 2017 odredjuje cenu maline... Samo to... Mogu iz glave makar 20 vecih hladnjaca da navedem...
 
@ Strong-Berry

trolovanjenije dozvoljeno na forumu, ako nemaš konkretno da napišeš preskoči, neke polu teze sa tri tačke samo stvaraju rasipanje diskusije na nepotrebno natezanje.
 
@novii

Da li je poluteza finansijski izvestaj skinut sa APRa to nadje svako na tri klika? Brojke koje stoje u izvestaju su zvanicne i tu nema lazi nema prevare.

Da li je poluteza da je dosta maline izvezeno?

Razumem da zivite od ''publike'' ali neke stvari moraju da se kazu.

Postavio sam ugovor izmedju Nemacke firme i firme sa Kosova, odmah me proglasise izdajnikom a da se niko ne zapita da nije to mozda srpska roba dole?

Budite objektivni, nemojte se voditi samo principom sto vece publike i bolje zarade.
 
@Srb1n

Dzaba se vadite, sada pominjete nekih 6miliona a u prvom postu ste pricali o zaradi od 300.000eura. Kako se ta zarada izgubi odjednom?

Nemojte @Srb1n ako ne poznajete materiju da se mesate. Subvencija od 6miliona dinara je smesna a mogao je svako da je dobije po raznim osnovama.

Ja nista da ne pisem vi sami tonete...

Ajde da malo rasclanimo ovo..
Napisao si "Opet se plasiraju neke price neistinite stvara se neka slika ruzna i gura se u blato covek koji skoro pa nikakve veze nema sa malinom." I ja ti pokazem da itekako ima veze sa malinom, otkupom a malo kasnije cu da ti objasnim i kako "tako mala hladnjaca moze da utice na formiranje cene" i zasto je ova tvoja teza, kao i mnoge do sada potpuno pogresna.
Mogao je subvenciju da dobije "svako" ALI NIJE nego je dobio bas taj (ili ti) koji su pomenuti.A tih 6 miliona budzetskih para koje su za tebe "smesna" cifra podizu njihovu iskazanu dobit za skoro 5x ( sto bi se reklo u USA, tax free) a to si "zaboravio" da pomenes jer nisi ni znao.
Posto si tako dobro "umrezen i baratas cinjenicama" (izmami mi osmeh samo dok sam pisao ovo) nadji i uporedi poslovanje Ledene pre i posle "uspesne privatizacije" cisto da vidis koliko su strucni novi vlasnici.

A sve je pocelo kad je neko hteo da dokaze da Ledena ima monopol na malini a firma uopste ne spada u red nasih vecih izvoznika.
Ne branim nikoga samo hocu da pokazem koliko je smesna tvrdnja da jedna firma sa milion eura prometa u 2017 odredjuje cenu maline

E da ti objasnim sada situaciju oko "monpola i odredjivanja cene".
NIKO nije hteo da dokaze niti je tvrdio da Ledena ima monopol (to mesto je rezervisano za Ljubojevica) niti da Ledena odredjuje cenu maline, ovde je rec o VLASNICIMA i njihovom medijskom uticaju a ako si pratio tekstove Informera oko malina i malinara posebno za vreme protesta i blokade magistrale u Prijepolju, TREBALO BI(ako malo zdravog razuma imas) da ti bude jasno o cemu se ovde radi.

@Srb1n treba da ucite, da se manete rijalitija a drzite cinjenica i da prestanete da javne licnosti ''blatite'' zarad nekog spektakla
Vidim da nisam jedini koji uci, bravo bravo, najzad si naucio da se ne pise "realiti". :bravo:

- - - - - - - - - -
Jasno mi je zasto proizvodjaci ne mogi da rese svoje probleme. Proizvodjacima nedostaju ljudi, oni koji znaju posao, oni koji razlikuju PRIHOD od dobiti itd, oni koji su umrezeni i povezani koji barataju cinjenicama.

Ovo je ona klasicna floskula koju ponavljas vec godinama pa da nisi ponovo pomenuo proizvodjace ne bi vredelo ni odgovarati.
"Hladnjacari u problemima, nisu isplatili proslogodisnji rod, UDJEM na sajt NBS i VIDIM racuni im blokirani.." i sada sledi tvoja cuvena recenica kada je rec o hladnjacama i hladnjacarima " o imenima ne bih"..A evo ja te pitam zasto ne navedes imenom i prezimenom te hladnjace koje nisu isplatile rod, kojima je racun u blokadi, koje ne placaju poreze i doprinose?
Zasto ne upozoriti narod na takve slucajeve i postedeti proizvodjace gubitaka?
ZATO sto je tvoja prica suplja, ZATO sto za tebe nije cinjenica ni zvanicni izvestaj Vladine komisije, ni izvestaji Uprave Carina, ni fakture, ni podaci Zavoda za statistiku.
Ono sto ti ne odgovara jednostavno preskocis, kao sto nisi odgovorio koliko su "tvoji" placali berace kada su bili zadovoljni cenom od 100din koja im je ostavljala prostor za neku malu zaradu...i tako u krug evo vec, ako se ne varam tri godine.

@olalija

Zasto da gasim? Probajte da druge ljude ne omalovazavate, uzivajte, dan je prelep.

Provedi ga u njivi pa pricaj kako je prelep..
 
Krenulo je
120881d7db66610ee63ee31c3484c36d.jpg


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Krenulo je
120881d7db66610ee63ee31c3484c36d.jpg


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

"Malina II klasa" je konvencionalna proizvodnja,
"Malina I klasa i extra je organska prozivodnja, sto predpostavljam ali nisam siguran, da je prva klasa do 1500gr u gajbici,a extra klasa do 1000gr, znam da je bilo govorancije o tih 20din skupljoj zbog gramaze proizvoda u ambalazi. Inace radi se o jednoj ozbiljnoj i korektnoj firmi iz ovog kraja.
 
Nazad
Vrh