Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

@amper91

Posledica niske cene je ta sto su hladnjace njih barem 90% u velikim finansijskim problemima...Banke odbijaju da daju nove kredite a stare da prolongiraju sto hladnjace stavlja u nezavidnu situaciju. Iz toga razloga nema jurnjave, nema podizanja cena u otkupu sve je mirno manje vise... Sve sto napisem je istina samo velika vecina to nije spremna da prizna. Da je situacija drugacija verujte da bi malina bila 200dinara... Kad bolje razmislim mozda je i bolje ovako, jer niti valja ekstremno visoka cena kada ljudi upadnu u euforiju niti valja eksttemno niska kada ljudi opet upadnu u euforiju druge vrste i krenu da krce malinjake... Ovako, ove godine zaradice i hladnjace i proizvodjaci, posteno za obe strane.
 
@amper91

Posledica niske cene je ta sto su hladnjace njih barem 90% u velikim finansijskim problemima...Banke odbijaju da daju nove kredite a stare da prolongiraju sto hladnjace stavlja u nezavidnu situaciju. Iz toga razloga nema jurnjave, nema podizanja cena u otkupu sve je mirno manje vise... Sve sto napisem je istina samo velika vecina to nije spremna da prizna. Da je situacija drugacija verujte da bi malina bila 200dinara... Kad bolje razmislim mozda je i bolje ovako, jer niti valja ekstremno visoka cena kada ljudi upadnu u euforiju niti valja eksttemno niska kada ljudi opet upadnu u euforiju druge vrste i krenu da krce malinjake... Ovako, ove godine zaradice i hladnjace i proizvodjaci, posteno za obe strane.

“90% hladnjaca u velikom problemu...”Pretera ga prijatelju!!!
ovde kod mene ih ima preko 20, a u problemu su 2-3, i to zato sto ih vode ljudi bez mozga i skole!
 
@pole

Vise puta sam pisao sta treba da se uradi ali ne vredi ljudi vise vole nerealne price da cuju. Radovic i njemu slicni nikada nece uspeti da uticu na cenu jer ne znaju... Jedno je proizvodnja gde su nasi proizvodjaci veoma dobri gde i vas ubrajam a nesto drugo je prodaja , kada to razdvojite bice vam puno lakse.
 
@milos2506

Da li ce Radovic snositi kakve posledice? Pitam samo onako...? Ili on moze vecito da radi bez rezultata???
 
7kKyxLN


- - - - - - - - - -

Znam da ce vecina opet biti nezadovoljna ali se mora priznati da su ovo dobre cene koje svakako daju nadu za malinarstvo u Srbiji. Na ove cene mogu da zarade i proizvodjaci i hladnjace.

https://ibb.co/7kKyxLN
 
Po nekim informacijama Sicoberry bi trebalo za nekih 7 dana da "povuce" cenu na gore (kozmeticki za nekih 5 din) pa bi to trebalo da isprate i Pantelic i Mondi.
To bi bila i neka konacna cena od 165din po kg.
 
@nedeljko1

Odmah je unistite ako na otkupnu cenu od 165dinara ne mozete da zaradite... Nerealni smo postali nista nam nije dosta velikoj vecini...
 
@nedeljko1

Odmah je unistite ako na otkupnu cenu od 165dinara ne mozete da zaradite... Nerealni smo postali nista nam nije dosta velikoj vecini...
Bato, kad pises nemoras bas toliko da izmisljas za nesto sto je proverljivo, Vilamet niko nije placao 165, veci deo je otkupljen po 120dinara, nesto malo je placeno po 150.

- - - - - - - - - -

Da je bar tokom cele berbe bila 150 ja bih je brao, za 120 necu da je berem.
 
Bato, kad pises nemoras bas toliko da izmisljas za nesto sto je proverljivo, Vilamet niko nije placao 165, veci deo je otkupljen po 120dinara, nesto malo je placeno po 150.

- - - - - - - - - -

Da je bar tokom cele berbe bila 150 ja bih je brao, za 120 necu da je berem.

Apsolutno tacno, ja nigde ne znam za cenu od 165, jedino sto je Radovic objavio za Stanica. Ovde prvi deo berbe 140, drugi 150.
Prestani sa lazima, KAKVIH 165...
Ako negde je neko prodao po ovoj ceni neka napise.
 
@nedeljko1
@milos2506

Ja uvek imam argumente kada pisem...

Ova cena je vise nego dobra...

https://ibb.co/7kKyxLN

Ko nije zadovoljan, ne znam sta da mu kazem neka vadi...

Decko, jel si ti na nekim tabletama...alo majstore, to je jedna hladnjaca... JEDNA HLADNJACA U POREDJENJU SA CELOM SRBIJOM!!!
U velikoj vecini je malina placena 150, ali bilo je i po 140 pa i manje. Sto se prostom racunicom dodje da je prosek na nivou cele Srbije ispod 150 dinara. Niko ne kaze da je ovo ocajna cena (kao ona od prethodne dve godine) ali svakako nije neka cena kojom bi proizvodjaci bili prezadovoljni.
uzgled, bez brige za hiperprodukciju, vadimo zasade i dalje, radnika nema nigde, niti se na ovoj ceni oni mogu platiti onoliko koliko traze, tako da svi smanjujemo na povrsinu koju mozemo samo obraditi. A vi vidite cime cete trgovati uskoro.
 
@milos2506

Da li ste vi na tabletama? Ovo je cenovnik hladnjace koja preradi preko 15.000tona maline i to je hladnjaca broj 1 u Srbiji po pitanju maline. Ako ne poznajete trziste to nije moj problem. Cena je dobra samo zlonamerni mogu da kazu da cena nije dobra....
 
Pa stvore bez mozga, cak i da prerade 15.000t, to je ove godine oko cetvrtine proizvodje ili ti 25%. Pa ako je 25% placeno po 165, a 75% po ceni od 120-150, koliku prosecnu cenu ti daje ta racunica???
 
Kod mene i dalje 140-145...
Paradajz 170-180...
Valjda se paradajz izvozi... a malina ne?

Pa ja o tome i pricam, ali sta vredi govoriti nekome ko je ovde da gura neciju pricu a ne da ukljuci svoj mozak (bot najobicniji).
Jedna hladnjaca platila 165, i on odmah uhvatio da je to ta cena, nebitno sto 80% Srbije tu cenu nece videti ni na slici...
ima i ovde hladnjaca koja pise 160, ali taj nije isplatio ni proslu godinu, pa ljudi radije daju po 140-150 tamo gde ce im roba biti placena.
 
Malina je placana od 120 do 150 dinara nesto malo po 160 ,prosek 130 140 dinara ,radnik 2500 plus 500 za hranu Nabere 40 do 50 kg,a gde cemo vezivanje kopanje plevljenje prskanje znaci malinaru ne ostaje nista cist gubitak,ja svoje 70 Ari smanjujem na 30 koliko mogu Sam da naberem a hladnjacari neka pakuju drva u hladnjace kada maline nestane,ako hocete da osirotite samo posadite maline
 
@Hunter99

Smem li ja vas nesto da pitam?

Te sve hladnjace strane , gde su bile prosle godine? Poce kisa da pada a kapije se zatvorise...

Cini mi se da gore pomenute firme zele ovim potezom da kompenzuju svoje lose poslovne poteze proteklih godina a ujedno i vrate deo proizvodjaca koje su izgubile. Da li ce uspeti u tome ili ne vreme ce pokazati.
 
@Hunter99

Smem li ja vas nesto da pitam?

Te sve hladnjace strane , gde su bile prosle godine? Poce kisa da pada a kapije se zatvorise...

Cini mi se da gore pomenute firme zele ovim potezom da kompenzuju svoje lose poslovne poteze proteklih godina a ujedno i vrate deo proizvodjaca koje su izgubile. Da li ce uspeti u tome ili ne vreme ce pokazati.
Niko ne gleda jos jednu zanimljivu stvar,a to ke da su Crops i Descour ove godine klasirali malinu i to bas strogo,zbog cega su izgubili mnogo proizvodjaca (Descour posebno).Sada sa pumpanjem cena hoce da vrate proitvodjace,a pitajte one koji im predaju koliko ce im se uhvatiti prosek cene za celu sezonu (1.+2.klasa).Opet dodju na 165-170 dinara.Po meni su to samo populisticki potezi....

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh