Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 80 od 301

Tema: Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Član Ariljac80 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    411
    Zahvalio se
    119
    Zahvaljeno 310 puta na 154 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Strong-Berry Pogledaj Poruke
    @brka45

Da bi se bolje razumela slozena situacija moramo se nekad staviti u ''neciju drugu kozu'' pa na osnovu toga izvuci zakljucke.
    Vi iznesete podatak a onda u sledecoj recenici vec posumnjate u njega... Ako je 100.000 t izaslo prosto pitanje da li su sve potrosili i cekaju predstojecu berbu sa praznim magacinima???

Uzgred, moja porodica radi 1,5ha maline, berba samo sto nije pocela nema radnika... Treba nam 15radnika da to obere. Toliko o tome ko je provokator a ko proizvodjac.
    Platite posteno radnike,pa necete imati problema sa pronalazenjem istih.
    Posto ste poznavalac prilika,recite mi koja je cena rolenda u poslednjih 3 meseca i koji procenat rolenda je bio u malini koja se preradjivala od nove godine???

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Ariljac80
    Generalno Srbija polako ulazi u problem sa radnicima, nema ih, nije tu problem cene rada, jednostavno nema radnika. Ljudi se zaposlise po novootvorenim fabrikama, raselise se i jednostavno nema ko da radi, oni koji su nekad i radili sada imaju svoje malinjake.

Cena rolenda u zadnja tri meseca je varirala, rasla je polako... I taj raspon je bio od 1,6 do 1,8 koliko se za rolend do skoro moglo dobiti. Sada svi cekaju novu sezonu.

Drugo pitanje ne mogu da odgovorim, sve zavisi cija je malina bila mada generalno procenat rolenda je bio jako mali... U normalnim godinama on ide do 60% (cak i kod velikih sistema bez problema) u prosecnom originalu a prosle godine usled velike kise i maline veoma niskog kvaliteta taj procenat je padao i do 20% u nekim serijama cime je dvostruko podigao troskove same prerade uz finalni proizvod koji je bio uvek pod rizikom od reklamacije zbog tackaste budji, povecanog prisustva iste u proizvodu, slabe boje, plodova koji nisu bili dovoljno konzistentni, jednom recju rolend koji je uz ''muku'' prolazio kao rolend jer drugog nije bilo... Znam primere gde su ljudi izricito rekli, necemo malinu iz berbe 2018 platicemo vise ali hocemo malinu iz susnog perioda...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    421
    Zahvalio se
    330
    Zahvaljeno 166 puta na 97 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Vidim ozivela tema :-)
    Samo jos malinarstvo da ozivi :-)
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    211
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Izgleda opet i ove godine pusiona. Izvinite na psovki

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    38
    Zahvaljeno 30 puta na 16 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Rolend 3.3e izvozna poznavaoce pretera ga.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Brdy

Jeste 3.3eur mozda ali za BIO malinu sa svim sertifikatima, i u malom pakovanju nekom, jedino pod tim uslovima i to mozda... Prevelika je cena 3.3 eura.

1,8 eur zadnja cena za malinu rolend konvencionalnu proizvodnju.

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    708
    Zahvalio se
    473
    Zahvaljeno 1,352 puta na 432 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo da se malo i ja ukljucim, juce slikao licno u Svedskom supermarketu i jos jedna slika sa benzinske pumpe cisto da ljudi mogu da uporede u kakvom lopovskom drustvu zivimo.

Konvencionalna malina, pakovanje 125gr kosta 20kr odnosno 2e (na akciji-kampanj price)..

Eko-organska malina, pakovanje 125gr duplo skuplja, 40 kruna odnosno 4e sto izadje lepih 32e za kg..

Super 1.5-1.6e, Dizel 1.5e

Za 125gr organske maline u Svedskoj moze da se kupi skoro 3L goriva ili oko 20L goriva za 1kg!!!

E ajd sad ti poznavaoce demantuj ove slike, postavi druge gde se vidi kolicina i cena o kojoj ti pricas, odbi SVE troskove hladnjacara pa mi reci koliko bi trebalo da se plati srpskom seljaku.Bas me interesuje objasnjenje kako malinaru ne moze da se plati vise od 100din jer je "cena na svetskom trzistu u konstantnom padu" a cena goriva raste "zbog krize u Venecueli" ...Leteci cirkus Monti Pajtona ponovo u vasem gradu..

p.s. slike ekrana pravljene iskljucivo zbog datuma i lokacije..da se ne hvata za to kako nema dokaza gde je i kada slikano..
    This time next year, we'll be Millionaires!

8. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Srb1n na ovoj poruci:

Brdy (09-06-19), Majstor Gera (09-06-19), Miloica (09-06-19)

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Srb1n

Nema sta ja da demantujem, nije logicno porediti malinu za prodaju i svezem stanju i onu koja je namenjena za industriju, to dvoje je neuporedivo.... Plus na sve to ne mozemo porediti cenu u maloprodaji sa cenom otkupa nema logike... Jer tom logikom mi ne bi morali da idemo u Swedsku mogli bi i kod nas u supermarket da odemo i vidimo cenu u maloprodaji koja je isto velika... Naprosto vidi se da ne znate kako se nesto prodaje ne razlikujete nasu malinu za zamrzavanje i malinu namenjenu konzumu a to su greske koje ozbiljni ljudi ne prave.

Ja sam pisao o tome, da nasa sansa treba da bude u proizvodnji maline za konzum ali nazalost tu nam nedostaje organizacije. Ni Swedska nije daleko ako bi se organizovao prevoz avionom i to cak i kad bi sve uspeli da organizujemo sa sortama koje su namenjene za to (vilamet ne moze da se prodaje u svezem stanju na svetskom trzistu) plus da imamo global gap na taj nacin bi Srbija mogla da proda ne vise 0,5 - 1% svoje proizvodnje... Postavlja se pitanje sta sa ostalim kolicinama...

U prilogu ugovor o rolendu zamrznutom i sorti koja je zastupljena na 95% svih povrsina u Srbiji.

https://postimg.cc/gallery/ult5i8kg/

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    484
    Zahvalio se
    455
    Zahvaljeno 230 puta na 111 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Srb1n
    Za 125gr organske maline u Svedskoj moze da se kupi skoro 3L goriva ili oko 20L goriva za 1kg!!!

Nije sto si iz Kraljeva ali bijes ko iz haubice pravo u centar

Pametnom dosta
    Srbija ne zna kom svetu pripada, već misli da ide na sve četiri strane, a kada neko ide na sve četiri strane, onda se samo vrti u krug.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,227
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    611
    Zahvaljeno 789 puta na 401 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Strong-Berry Pogledaj Poruke
    @Srb1n

Nema sta ja da demantujem, nije logicno porediti malinu za prodaju i svezem stanju i onu koja je namenjena za industriju, to dvoje je neuporedivo.... Plus na sve to ne mozemo porediti cenu u maloprodaji sa cenom otkupa nema logike... Jer tom logikom mi ne bi morali da idemo u Swedsku mogli bi i kod nas u supermarket da odemo i vidimo cenu u maloprodaji koja je isto velika... Naprosto vidi se da ne znate kako se nesto prodaje ne razlikujete nasu malinu za zamrzavanje i malinu namenjenu konzumu a to su greske koje ozbiljni ljudi ne prave.

Ja sam pisao o tome, da nasa sansa treba da bude u proizvodnji maline za konzum ali nazalost tu nam nedostaje organizacije. Ni Swedska nije daleko ako bi se organizovao prevoz avionom i to cak i kad bi sve uspeli da organizujemo sa sortama koje su namenjene za to (vilamet ne moze da se prodaje u svezem stanju na svetskom trzistu) plus da imamo global gap na taj nacin bi Srbija mogla da proda ne vise 0,5 - 1% svoje proizvodnje... Postavlja se pitanje sta sa ostalim kolicinama...

U prilogu ugovor o rolendu zamrznutom i sorti koja je zastupljena na 95% svih povrsina u Srbiji.

https://postimg.cc/gallery/ult5i8kg/

Sta je ovo,kakva je ovo faktura sa Kosova?O cemu se ovde radi?Da li se ovde krse propisi i roba se nelegalno prodaje na Kosovo?

- - - - - - - - - -

Prosledicu ovaj link nadleznoj inspekciji.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Zasto inspekciji, firma iz Evrope kupila malinu na Kosovu...

Jos jednom, ljudi razlikujte malinu za prodaju u svezem stanju i ona koja se kao nasa prodaje za zamrzavanje i dalju preradu u industriji.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,227
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    611
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ko je kupio od koga malinu na Kosovu?U kom svojstvu se pojavljuje pravno lice iz Srbije u toj transakciji izmedju firme sa Kosova i firme u Z. Evropi?

- - - - - - - - - -

http://www.carina.rs/cyr/Stranice/Pr...Korupciju.aspx

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Ovde se uopste ne pojavljuje pravno lice iz Srbije.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,227
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    611
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Zasto nisu prikazani svi podaci sa papira ako nema veze sa Srbijom?Je li vrsen tranzit robe preko Srbije?
    Uprava carina bi trebala imati sve podatke ukoliko je roba prelazila teritoriju Srbije.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Prijatelj me zamolio da ga povezem sa jednom firmom koja mu moze obezbediti trazenu robu. Ne znam sta tu nije jasno. Roba je izvezena preko Kosova.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,227
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    611
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kako je roba usla na Kosovo?

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

I Kosovo proizvodi malinu Willamette kao i ostale sorte takodje.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    1,227
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    611
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Jos jednom,je li tranzit u pitanju ili je kupac u Srbiji?

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    95
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Kupac je iz Evrope...

Postavicu jos jednom da se bolje vidi...

- - - - - - - - - -

Evo sad se bolje vidi kupac je iz Evrope. Samo da dokazem i pokazem da se ljudi ne dovode u zabludu cena je ta koja pise na ugovoru.

https://postimg.cc/gallery/247gvbwoa/

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    309
    Zahvalio se
    131
    Zahvaljeno 148 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ti reče da su evropljani puni maline. Što onda kupuju kad ne znaju šta će sa njom?

Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.