Temperatura u kunicarniku

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.624
Lokacija
NS Novi Sad
Po ovakvim vrucinama sta preporucujete, dali se i sada mogu pariti i kavi su izgledi da se mladi odrze. Jer ove vrucine su nesnosne, narocito za kunice koi se drze na otvorenom. Vase iskustvo sa letnjim parenjima.
 
peto1 je napisao(la):
Po ovakvim vrucinama sta preporucujete, dali se i sada mogu pariti i kavi su izgledi da se mladi odrze. Jer ove vrucine su nesnosne, narocito za kunice koi se drze na otvorenom. Vase iskustvo sa letnjim parenjima.
uzmi godisnji u julu i avgustu... :haha:
 
Stalno sam na godisnjem odmoru. Jedino da ih pokupim i na Dunav da se malo rashlade. A ni palicko jezero ti nije daleko.
 
Zabranjeno je kupanje kod mene na jezeru...kod mene su na godisnjem odmoru do septembra...
 
Kod mene 28 stepeni do jedno uvece 7-8 sati, posle side temperatura na 23 stepeni i drzi tu do podneva temp do 25 stepeni i onda naglo skace posle i ide do 28-29
 
kod mene je isto pakao u kunicarniku, a napolju drzim male 15 kom tovni,crkavaju od vrucine ali biche bolje, nista ne napreduju. a sto se tiche parenja, nema nikakvih problema, u zadnjih 10-tak dana sam upario 4 zenke. e sad otkricu vam tajnu ( zezam se nije tajna) zecicu stavim na ravno i rukom joj pipnem "onaj " zenski deo i ona ako joj se pari onda se namesta da ne kazem ( a kazachu) u njenu sexy pozu. sa ovim sam siguran da je vreme da se pari ili ne. naravno sve to radim u predvidjenom tajmingu za parenje , znaci pratim vreme od kochenja.
aj sad malo ozbiljno: neche da jedu ovi moji zekani na vruchini, dishu ko sprinteri ali sada sam u fazi pravljenja novog kunicharnika ( betoniram i dizem zidove i krov) pa che malo da se strpe i posle che da uzivaju. pozdrav
Post je spojen: [time]1276375919[/time]
_________________________________________________
zaboravih da se pohvalim, okotila mi se jedna zenkica, novozelanka. to su neki siljati novozelandski, reko mi jedan kunicar da to kao spada u neke prve generacije novozelandskih ( ako mene lazu lazem i ja vas) , koje se sad zovu stare sorte. krupna je , lepa , a videcemo sta ce biti sa zekama, napravila je leglo u 2 navrata, jedno 4 komada mi leze do vrata , a recimo par ostalih su u coshku, nikad nisam video da se tako podele na startu. daj boze da prezive. pozdrav
 
Dzabe dizes kunicarnik... ja imam prostoriju od 80 kvadrata sa prozorima zatvorena vrata i nista ne vredi u poslepodnevnim satima i pod takvim uslovima u tolikoj zatvorenoj prostoriji dogura do 28 C ::namigivanje::
 
nadam se da ce mi pomochi veliki orah koji je pored prostorije, ali ima tu jos jedna stvar, zecovi koji che mi biti unutra biti che zasticheni mrezicom na vratima od komaraca, sto do sada nisam mogao. stavichu slike uskoro kako je to sve ispalo. pozdrav
 
peto1 je napisao(la):
Po ovakvim vrucinama sta preporucujete, dali se i sada mogu pariti i kavi su izgledi da se mladi odrze. Jer ove vrucine su nesnosne, narocito za kunice koi se drze na otvorenom. Vase iskustvo sa letnjim parenjima.
Pa tebi je bar lako.... Uključi "frižider"!
 
Ukljucio sam im tako da se sada banjaju. Prestali da jedu i moro sam da im ukopcam klimu sad je stalno 22-24 stepena. Jedu i piju miline kad udem da ih nahranim.
 
I kod mene je muka. Ja "izluftam" kunićarnik ujutro u pola 6 i navečer oko 10 sati, ali opet preko dana ide preko 25 stupnjeva. Ali opet bolje nego ovih 35 stupnjeva vani! Ovi tovni koji su mi vani, u hladu isto pod šajerom - jedva da se miču preko dana, popiju vode i to je to. Uglavnom jedu preko noći...
 
Ventilator i ovako i onako mora da radi, sad da im ubacujem u prostoriju 30-35 stepeni svezeg vazduha Moro sam ukljuciti i kompresor i temostat sam podesio na22-24 sepena. malo radi vise se odmara, mislim kompresor. Kako se kaze sruju trosim i ne zalim.
 
Ja pazim da im ne nestane vode i dajem im dosta lisca.
Temperature im ne prijaju ali je ovo najprirodniji nacin da se brane ponekad moze da iznenadi potrosnja vode Zenka sa mladima popije nekoliko litara dnevno.
 
Temperature po mom misljenju nisu veliki problem , ali uznemiravaju kunice. :cool:
Podrzavam vas nacin borbe sa visokim temperaturama i na dobrom ste putu.
Sa liscem i biljkama mozete napraviti raj za kunice i mnogi ovde ne mogu ni da zamisle koliko njima to prija , pa onda drveni kavezi voda i sve u skladu sa prirodom.
Nemojte da vas iznenadi potrosnja vode.Iz mog iskustva vam tvrdim da zenka od 4 kg sa 8 mladih potrosi 4,5 litara vode dnevno , a doilja do dva litara.
Evo kritike mnogim odgajivacima koji nesvesno uskracuju vodu kunicima misleci da im je dovoljno da im dva puta dnevno doliju.
Voda je glavni I presudni regulator temperature , njen sadrzaj je bitan i u hrani leti .
Poslacu vam porukom neke moje ideje , koje na farmama nisu primenjive da bih izbegao nepotrebne polemike.
 
Hvala boki stvarno si prijatelj ovih zivotinjica.
Izbaci te slike mesanaca , ne ocekuj podrsku sa velikih farmi .
Ovo nije forum za takve ljubitelje kunica , ali ipak nastavi sa svojim ekoloskim pristupom koji se moram reci ne uklapa u evropske standarde.
 
limeni kavezi , granule , panonci , otkup , izlozbe , sudije o cemu da pricamo.
Drzacu se teme za temperaturu zakon je sveza voda i hrana koja u sebi ima te vode , a videli ste i druge dovitljive metode.A kad vec pominjete standarde evrope , nemojte da brinete u buducnosti cemo uciti od azije kako se radi
-ovo su naucna predvidjanja hvala Bogu Pozdrav.
 
BOJANSD je napisao(la):
Temperature po mom misljenju nisu veliki problem , ali uznemiravaju kunice. :cool:
Podrzavam vas nacin borbe sa visokim temperaturama i na dobrom ste putu.
Sa liscem i biljkama mozete napraviti raj za kunice i mnogi ovde ne mogu ni da zamisle koliko njima to prija , pa onda drveni kavezi voda i sve u skladu sa prirodom.
Nemojte da vas iznenadi potrosnja vode.Iz mog iskustva vam tvrdim da zenka od 4 kg sa 8 mladih potrosi 4,5 litara vode dnevno , a doilja do dva litara.
Evo kritike mnogim odgajivacima koji nesvesno uskracuju vodu kunicima misleci da im je dovoljno da im dva puta dnevno doliju.
Voda je glavni I presudni regulator temperature , njen sadrzaj je bitan i u hrani leti .
Poslacu vam porukom neke moje ideje , koje na farmama nisu primenjive da bih izbegao nepotrebne polemike.
IMAM UTISAK DA DA SI PRETERAO SA VODOM PA NEMOZE NIKAO PO BILO KAKLVOJ VRUCINI DA POPIJE VODU U SVOJOJ TEZINI :nono: :nono: :cao:
Post je spojen: [time]1277140955[/time]
_________________________________________________
BOJANSD je napisao(la):
limeni kavezi , granule , panonci , otkup , izlozbe , sudije o cemu da pricamo.
Drzacu se teme za temperaturu zakon je sveza voda i hrana koja u sebi ima te vode , a videli ste i druge dovitljive metode.A kad vec pominjete standarde evrope , nemojte da brinete u buducnosti cemo uciti od azije kako se radi
-ovo su naucna predvidjanja hvala Bogu Pozdrav.
AKOCEMO PO PRAVILNIKU NIKAKO SVEZA VEC ODSTAJALA DAN DVA.
 
Nazad
Vrh