Treber u ishrani ovaca

ja sam hranio krave i ok je
prijatelj hrani i ovce ponekad i zadovoljan je,sto sveziji to bolji kad su vrucine i kaze da ne valja kad smrzne zimi
 
evo i prvog iskustva prekjuce sam uzeo tri dzaka, jednostavno receno, jedu kao lude :D
e sad, zanima me njegova hranljiva vrednost i koliko je dovoljno ovci od 50-60-70 kg dnevno naravno uz seno bez davanja zita, kukuruza i ostalog da budu zadovoljene potrebe za proteinima, naravno neki prosek ne pricam za sjagnjenu ovcu ili ovcu koja doji... cena oko 4-4.5din za kilogram...
 
u pivarama se raspitaj ako imas blizu neku,ili vidi u novosti oglasima imas ljude koji to dogone na adresu
 
Treber = pivski(pivarski) trop,znači nusproizvod u proizvodnji piva.
A pivo se radi od hmelja i žitarica,najčešće ječma,a ima i pšeničnih piva ...
Hranjivo jeste,ja sam koristio za krave i mliječnost raste,ali na treber nemožete računati kao na osnovnu hranu,nego dopunsku. Treba paziti i na količinu,znam čovjeka koji je vozio godinama i preterivao sa njim i imao je problem jer su krave odlazile radi ciroze jetre. Znači dobar al u umjerenim količinama.
 
ako može mala pomoć, taj treber se daje umesto obroka ili umesto sena ? ili kao dopuna na sve to ? Čelarevo mi je dosta blizu, tako da mi nije problem da odem po to ! ::namigivanje::
 
pre neki dan sam cuo da je jako tesko doci do trebera jer ga uzimaju na veeelike kolicine i briketiraju, toga je bilo u oglasima e sad da ti preporucim nekoga ne mogu jer nisam uzimao nikad direktno vec od komsije
 
Treber je odličan za ishranu ovaca i koza, posebno mlečnih grla. Daje se u manjim količinama do 20% u dnevnom obroku /ne više jer propada jetra kod životinja/
Trenutna cena 4.5 din/kg, teško je kupiti direktno od pivare, jer daju veletrgovcima
 
Kao deo kabastog hraniva, u pašnom periodu nema razloga za davanje trebera/čisto rasipanje i bacanje para/
 
davao sam ga i po meni je on odlicna zamena za travu :haha: pomesan sa jarmom deluje super, jarma dobije vlaznosti pa jedu kao lude, jedno vreme sam u cist treber davao cist super koncentrat tako da postoji i ta opcija
 
evo jednog broja od ilije vlatkovica iz apatina on vozi treber po kojoj ceni neznam. 064/2808665
 
Pivski treber je u stvari kuvani mljevenin ječam i izuzetna je hrana za sve preživare.
Kada dođe na farmu obično je vruć i pun vode u kojoj je kuvan.Treba ga rashladiti i ocijediti i takav se može duže koristiti.Najbolje je da se drži u drvenim sanducima ili starim kacama čije je dno propusno.Tako će se treber sabiti, iscijediti i neće se kvariti.Ljeti se može osušiti na suncu i skladištiti.Treba ga polako uvoditi u ishranu i isto tako prestajati sa njim.Potrebno je dodavati stočnu kredu kao kod koncentrata oko 2%. javascript:void(0);
 
Nazad
Vrh