Krompir

Uzeo warant jer coragen nisu imali a actara su imali pakovanja od kg.

Preporucivali mi afinex ali sam ukapirao zbog male karence da to moze biti za kasnije tretmane.
 
Imam oko 10-tak ari krompira ali je problem sto kise nema vec 30-40 dana, nisam u mogucnosti da navodnjavam a temperatura je stalno +25. Krompir je 30-40 cm visine i primetno je da stabljika vene, krompir u zemlji je sitan. Sta bih mogao da odradim da bi dobio bolji prinos, neka prihrana preko lista?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bas je danas pala dobra kisa, valjda nije kasno. Da se nisam ovde zalio mozda jos ne bi pala :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam u selu pola poplevio po krompiru.
Pokupio sam zlatice bilo ih je jedna trecina case od 200 gr kiselog mleka. Inace ima samo velikih zlatica sa tvrdim krilima. I sve su po dve valjda se pare.
Malih mekihlarvi nema. Ne znam da li da prskam ili da cekam da se pojave meke crvene zlatice.
U subotu cu prskati ridomilgold I stavicu neku prihranu preko lista.
Inace krompir cveta.
 
Nema verovatno. Zadigni list pa pogledaj. I kod mene se pare, ali jaja nema nigde tako da neću više prskati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima neko problem sa najezdom zlatica ? Prskan je Confidorom i Kalipsom i obori mlade i stare zlatice, medjutim sutradan padne kisa, oba puta nakon prskanja i jos komsija nasadio krompir a nije ga prskao kod njega je igranka, pojele ga zlatice sve i kapiram kad opere kisa otrov one samo predju kod mene. U utorak prskan Aktaron, sve popadale znaci samo odrasle zlatice bile na listu, naredna 3 dana kisa svakog popodneva lije ko iz kabla. Juce doso opet pun i jos napadaju i paradajz, uzeo sredstvo ne znam kako se zove ima istu aktivnu materiju kao Aktara isprskao cak i komsijin ono sto ostalo od njega. U polj. apoteci kazu najezda svi se zale napada im i paradajz jer im odgova ova kisa.

Sve ukupno 4x prskan insekticidima, ovako izgleda odlicno, u sadnji stavljen 6:16: 24, prihranjivan folijarno sa 3x20 i sa kalijumom kada krenuo da cveta. Medjutim ovoliko rpskanje mi se uopste ne svidja posto je to za licnu upotrebu
 
Ja juce bio I oprskao krompir ridomil goldom I prihranom preko lista.
Nema jaja ni mladih mekih zlatica tek tek poneka velika tvrdoklirka. Zato nisam ni prskaoprotiv zlatice.
Komsija seljak mi kaze da je on vec tri puta prskao I da mora opet. Ali on ne zna ni cime je prskao tako da mislim da je glavno dobro sredstvo koristiti.
 
MilanM, za ostale ne znam, ali confidor je sistemik, ulazi u list, ne moze ga sprati kisa. U mom kraju isto, najezda zlatica, deda je prskao tonusom i confidorom nista. Valjda nije u pitanju rezistencija. Probaj neki jaci insekticid. Vidim da svi hvale nurelD. Moj krompir je pod senom i nema ni jedne zlatice. Vec tri godine unazad. A nisam prskao insekticidom.






Na prvoj slici je pri nicanju, a ova druga i treca kad je sklopio redove. Nije velika kolicina, ali svim vikend poljoprivrednicima savetujem da uvek bace seno ili slamu preko normalno posadjenog krompira. Nema korova, kopanja, zlatica, a i duze zadrzava vlagu.
Prosle godine od 10kg bela rose rodilo 70 kg, a od 10 kg arizone 120kg. Normalno uz prihranu kroz kap po kap i folijarno, uz zastitu od plamenjace.


 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh