Krompir

Tretirano je samo sa RIDOMIL GOLD 12.05.2017. godine 25 gr / 10 lit vode što uopšte nije prejaka doza.
 
Jesi bacao prihranu iz rasipaca posle nicanja ili u redove? Meni ipak lici na plamenjacu pocetne stadiume. Kakvo je stanje sada?
 
Jedan prijatelj bi se oprobao u proizvodnji krompira.
Pa ga interesuje koliki može biti prosečan rod na 10ari ili jedan ha, sa navodnjavanjem, i kako se krecu cene na veliko. I kako otprilike idu cene prodaje na veliko?
Razmislja i nekom povrcu, gde moze biti dosta mehanizovano pošto je problem radna snaga.
 
Ljudi pozdrav,treba mi pomoc da li je moguce da se ovo desi sa krompirom nakon predvecjereg prskanja plavim kamenom,znaci sav je bio zdrav a sad je sav ovakav,listovi na dodir otpadaju
51a49ee20e76684ce308207bb95e1606.jpg
14cf8fb1f0b72167868a084a728f4bd5.jpg
482d14ac89f210f396e5ce64744a0bba.jpg


Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Jel to deklarisano seme? Nesto mi ovo lici na neke teske viroze koje sam retko vidjao na ponekoj cimini u parcelama... Jel masovna pojava ili?
 
Jeste druze deklarisano sjeme,a zahvatilo je citavu parcelu preko noci a noc prije prskano plavim kamenom,uglavnom su vrhovi i novi izdanci ostali zeleni a donji su svi kao na slikama,sta ucinit sa ovim krompirom,da li je prelazno u blizini su mi plastenici sa paradajzom

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Bokibole,prskano kao nocas,ujutru se malo pojavilo a danas je totalno zahvatilo sav krompir

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Ne znam sta da kazem. Moras pitati nekog sa vise znanja. Ako imas nekog dobrog zastitara u selu... Ili cak pitaj zastitare iz hemijskih kuca. Nadam se da ti ovo nije komercijalna parcela.
 
Nije komercijalna...za kuce je ali ne bi volio da mi se bolescuga useli u plastenike,jutros mi jedan u poljoprivrednoj kaze moguce da je crna pjegavost

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Postoji li neki drugi način za borbu protiv kromipirove zlatice, osim hemije, postoji li neko prirodno sredstvo? Ove godine je kod nas ima mnogo više nego predhodnih godina...
 
Koliko koprive na 10l vode? Cekam da se izvedu zlatice i razmisljam cime da prskam posto mi krompir polako cveta a mehanicki da ih cistim nemam kada .
 
Nazad
Vrh