Krompir

Cuti... zeznuo sam motor na motokopacici, pa nisam mogao sa njom brazde da napravim. Nisam motiku ispustao ceo dan. 22 reda po 35 metara sam otvorio. Motorka je malo dete za motiku :ppozdrav:
 
Ako si posejao 150 kg, moja procena je da ces imati oko 3 tone.
Ja godinama sejem po 30kg i dobijam od 500-700 kg. Znaci neki prosecan odnos kod mene je 1:20. Nikada ne stavljam vestacko djubrivo nego iskljucivo stajsko(ovcije).
To je kolicina koja podmiruje kucne potrebe i ne koristim vestacko djubrivo jer zelim dobiti sto 'organskiji' krompir.
 
Markokg1982 Šta je to galiotin? Ne mogu da izguglam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
f7e2b75507b94a6efb8b5d8946362cc2.jpg
ima li nekoi iskustvo so ova sorta kompir

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Markokg1982 Šta je to galiotin? Ne mogu da izguglam.

Evo druze o cemu se radi. Verujem da je isto kao sto je i Kris80 okacio iako je na oko malo drugacije. Trebalo je da bacim ovog insekticida oko 1,2kg a bacio sam cela 2kg. Valjda to ne steti nista i samo ce da koristi. Nije ova parcela tretirana bilo kojim preparatom par godina, pa verujem da su stetocine sve do sada uzivale.

image sharing sites
 
Gledao sam poljoprivredne emisije, i zaneo sam se da sadim ARIZONU kao najjacu u prinosu. Posadio sam 200kg Arizone A-klasa Agrico.
FXKAfLw.jpg

Pitanje: Kakav je ukus Arizone, dali se zale kupci i kako se prodaje?
Iz mog iskustva, ubedljivo najukusniji krompir je Marabel, iz iste kategorije je i nasiroko rasprostranjena Agria ali verujte Marabel je vrh kad je u pitanju ukus i malo je bolja od Agrie. Ova Arizona je bas belinjav krompir, i brat google kaze da je tvrdji na kuvanju ali jedno je google drugo je iskustvo. Ima vas puno sigurno koji su je sejali, pa vas molim da mi kazete vasa iskustva sa rodom, ukusom i prodajom.

Nesto manje sam posejao BELLINI od Stet Holland.
sr2tqnI.jpg
 
Arizona ti je vrlo krupan(imao sam primerke i od 800gr),mnogo rodi,dobar ukus samo je jako osetljiv na plamenjaču i na trulež
 
Prskao sam zantom krompir koji je vec niko, greskom naravno. Oce li preziveti?

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 
Kako da zastitime krompir od ove najave za niske temperature do - 4

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Jel dobijem nesto ako izmesam 3x15 i 8:16:24? Do sada smo uvek sadili samo sa 3x15 nikad nisam koristio niti jedno drugo, preporucuju mi u polj.apoteci da probam 8:16:24 kao ono je bolje za krompir

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh