Krompir

nije te lagao istina je 10-15din,ja sam i prestao da vadim mladi krompir mada neverujem da će cena biti nešto bolja ujesen
 
Al je cena... Nista, ostaje samo da se nadamo boljoj. Moracu nesto da prodam odmah po vadjenju, ostalo ce da ceka makar decembar.
 
Ja imam mozda 1.5t mladog.Nude 30din ali se vadi danas za sutra po 100ak kg svaki dan.


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Hitno potreban pomoć.
Radi se o tome što su mi krompir napali puževi golaći da li neko zna neki otrov ili bilo šta protiv njih?
 
Sto vise , to bolje, bacaj uvece, ne bi bas trebalo da pokisne to prvo vece, takodje sam cuo za jedan oproban recept na okucnicama i bastama, ljuske od jaja, usitniti i pobacati.
 
Probaj, ali meni se cini da on ide odole ako je vec u njivi... Ja malo pre izvadio kucu kleopatre sto mi stradala u plamenjaci, semenski krompir izjeden, u njemu 3-4 golaca, samo je pitanje vremena kada ce da krenu na rod. Kolko sam se ja interesovao, on zna da dodje sa drugih njiva, i tada se to moze prepoznati ako ima rupica na bankovima, tu je usao. Kada zasusi, on ode dublje u zemlju, jer voli vlagu. Posto uglavnom svi zalivaju, onda je svakako tu negde... Puzomor je morao biti bacen u bankove, po meni. Ja razmisljam da vadim uskoro, jebes poso ako ga izbusi svog, mnogo voli kleopatru i kareru :)
 
E kod mene Kleopatra i Arizona netaknuta ali Kuroda već bušna.a Pužomor džaba bacaš prilikom sadnje ili zagrtanja kad nesme da pokisne
 
Ne bacam ga uopste, samo bacam od zicara... Sad cu jos malo da vadim, kolko je napravio napravio je, necu da ga busi to sranje. Odbacicu sigurno vise nego sto ce napraviti za jos 10 dana...
 
Vadicu ga cim primetim prve rupe od puza. Svaki dan vadim po nekoliko kuca, ocekujem vadjenje svaki dan. Posejan je drugog aprila, tako vise i nije mladi narocito jer je rana sorta... Sta znam, malo ce ga izlupati vadilica, oguliti, bolje je tako nego buseno.
 
Nisam pratio ovu temu do sada. Mozda se vec pominjalo, ali rekoh ajd da podelim sa vama. Da li vam je poznata ova stetocina i koliko je ona cesta? Ubacena u ovu posudu sa puno krompirovog lista, i sve je ocas posla pojela. Kada je ostala bez lisca, i kada se iskakila, smanjila se ovako na izgled.
Evo fotografija koje sam upravo napravio





A uspeo sam i da izguglam o cemu se radi. Evo pa pogledajte i vi

http://lmgtfy.com/?q=caterpillar+of+the+death's+head+hawk+moth+pictures
 
Poslednja izmena:
Danas izvadio preostali krompir.Prinos solidan.Na ravno 7.5ari blizu 2000kg.
U toku vadjenja naidjem na crva-larvu ili kako vec duzine 5+cm i debeo kao palac crvene boje i ima ljusturu.Sad trazim na internetu i nikako ne mogu naci sliku a na telefonu sam kameru razbio.Da li neko zna o cemu se radi.Prvi put to vidim u zivotu...

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh