Krompir

Veoma niska cena za krompir ove godine, i pored toga sto je kod naroda propalo dosta krompira iz razloga velike vlaznosti i poplava, kao sto je kod mene slucaj, cena nije nista isla gore. Delhaize marketi masovno uvoze krompir iz Holandije i Austrije a cena je za 20 tona ispod 4 000 eura.Prevoz iz Holandije kosta oko 2 000 eura za sleper.
 
Ima li kod vas kakvih novosti oko cene krompira? Kod mene vec izvesno vreme ne moze ni po 20 din. Tacnije sada i niko ne pita za krompir. Kupus je kazu krenuo za Rusiju,mozemo li ocekivati kakav plasman na tu stranu?
 
Kod nas u Hr niko neće krumpir uvezli smeća džaba tako da prodaja nikako a do sada dok nismo bili u eu nisam mogo nadat.
 
Odakle je kupus krenuo kada ga nema ni kod nas?:sta: Što se krompira tiče sve po starom.Danas sam počeo da prebiram semenski krompir ,kada sam ga vadio nije pokazivao nikakve siptome bolesti i gora mu je bila zdrava međutim sada vidim, ima dosta krompira koji je zaražen:zli:
 
E tog smeca su verovatno i kod nas uvezli cim krompir ovako kilavo ide. Pa kupusa valjda nema kod nas jer je otisao za ruse,bar tako pricaju u UE.U Uzicu je rod krompira podbacio ove godine. Kako je bilo u cacanskom kraju Vasovac?
 
Ja sam se nekako izborio da dam zadnja dva vagona po 20 din, sve na 1-2 tone... Ovaj sto vozi za metro mi je rekao da ce mi uciniti uslugu da uzme 5 tona po 18, mislim da je i dalje tako. Odlucio sam da ne cekam nista, sluti da ce biti gore... Krompira se u Srbiju uveze sacuvaj boze, iako imamo za sopstvene potrebe, ali ove godine izgleda da nam je EU uvalila dobro...
 
ja sam ove godine koristio prineks od mangana dve aktivne materije 12 kg po hektaru depozitorom u setvi 1 kg 5,5 evra
 
Kako god se okrene, rezultat je isti i to ne samo za krompir.Sada treba biti pametan pa videti do kad se oni misle naganjati, ako to potraje i tokom sledeće godine, opet će biti navala jeftinih poljo proizvoda iz EU i prema tome treba prilagoditi i ono što ćemo mi sejati.
 
Nazad
Vrh