Krompir

I sta nabacujes na njega?(osim onog sena na gomili )i koliko? jel nece misevi da se uvuku ispod krompira?
 
Pozdrav svima ja sam novi clan ovde i novi sam proizvodjac krompira...
Pa me interesuje cime ubirate krompir?
Kakva su vam iskustva sa kombajem za krompir?
 
Kako to misliš - koja su iskustva - svatko tko si može priuštiti bilo kakav kombajn za vađenje krumpira bio bi bedast da si ga ne kupi ako sadi veće površine.
Ako želiš neke konkretne odgovore,onda moraš postaviti i konkretna pitanja.
 
Dali ima mana kombajn?
Mozda oko vrste zemlje....ili trava ili nesto trece...
Vi cime kupite krompir sa njive?
(guglao sam po netu vidim dosta velike povrsine se sakupljaju rucno pa razmisljam zasto oni ne koriste neku masinu nego radnici)
 
Jedan Grimme za krompir je skupa igrackica. Kad radis manju povrsinu potpuno nerentabilan uzevsi u obriz cenu radne snage u Srbiji.
 
Ma ima i manjih kombajna, koji su sasvim solidni i mogu se terati i fergusonom, vade po jednu vrstu, cena je pristupacna i onima koji rade dva hektara recimo, s obzirom na ustedu u dnevnicama. Ali, ja mislim da nisu bas za svaku vrstu zemlje, a narocito traze odredjene uslove vlage u zemljistu pa zato mnogi ih i nemaju. Skoro sam gledao na dobroj zemlji, covek radi 200 hektara krompira, vidim da radi samo dvorednom poljskom vadilicom. Verujem da on ima i vise nego dovoljno kesa da uzme kombajn, manji ili veci, ali izgleda da mu on ne bi odradio posao.
 
Upravo tako strucker....
samo sam ja mislio da neko od forumasa koristi nesto slicno i da nam kaze kako to radi!
video sam u temi na strani 17 ivanz izbacio sliku ali niko nista nije pitao...
 
30 din. Na veliko dao sam dve tone...
Stim sto ja radim u jednom lokalnom trgovinskom lancu pa tu plasiram svu kolicinu!
A na pijacu 35-40 din.
Medjutim jos je rano za krompir on na cenu dodje decembar pa nadalje!
A i na trzistu nema kvaliteta trenutno...videcemo kako ce biti....
 
Kod mene nude cenu od samo 20 dinara na veliko. Ja imam još dve tone,ne bih to dao po ovako niskoj ceni pa ću čekati,valjda će biti bolje. Neki se žale da truli,kod mene nema trulih za sada.Kako je kod vas?
 
Poslednja izmena:
Cena je 17 din na veliko,neverujem da će ove godine ići gore,jer je i cena krompira i napolju katastrofalno niska od 5 do 8 centi
 
Trenutno dajem nakupcu za Metro po 18 dinara... Na manje, 1-2t mozda nabodem 20 dinara, ali sve je to jako slabo. Isto, cisto sumnjam da ce ici vise od 20. dugo vremena, nemam zivaca i petlje da cekam jos.. Sto se tice bolesti, tu sam slobodan, ali posto ne prasim krompir, eno ga klija, kalira, dosta sam cekao :)
 
Samo ga staviš kao ja u zemljani podrum može da stoji do 5 mjeseca.
Malo će da klija i ovdje kod nas je cijena nikakva pa se čeka pomalo da poskupi.
 
Znam ja vreme i kad je bio 18 u oktobru, a za tri meseca 15 i 15 ostao do mladog, a tad je evro bio mozda oko 100. Nisam rad uopste da se kockam ove godine, s obzirom na to u kakvom smo polozaju prema EU a u kakvom je polozaju EU prema Rusiji. Ja mislim da ce za tri meseca EU deliti krompire za dz, mada je i sad njihova cena katastrofa.
 
Nazad
Vrh