Krompir

jel neko ima nekih slika kako se sece krompoir i kad mislim kakva klica treba da bude u vreme secenja a kakva u sadnji (cuo sam da se krompir nesme seci popreko jer nece nicati vec seci samo uzduz po zilama pa zato pitam dali ima nesto od toga)
 
Sijeces tako, da ako krtola ima recimo osam okaca sa klicom, pravis osam dijelova i pri tome tezis da budu sto pribliznije velicine.Smjer sjece nema nikakve veze.Konkretno ja kad kupim krompir odmah ga stavim u gajbe i u toplu i vlaznu prostoriju (u stalu kod svinja). Vlage ima jer ipak se to radi u jan._februaru.Kad klica izgura otprilike 15_tak mm onda ga sijecem, ali ga ne vracam nazad u stalu nego u hladniju i suvu prostoriju da bklica zaustavi rast, da ocvrsne i promijeni boju u zelenu.Vec poslije par dana se moze saditi i klica se nece lomiti.
Vidju vidju, 1000_ti post.
 
Није ти касно ако имаш залив,35-55 је калибража кромпира тј.величина од 35 до 55 милиметара .
Kasno mi je . Nemam zaliv niti mogu da izvedem . to nije orano prosle godine ja sam sad uzoro tako da cu ipak cekati sledecu auz to cu i skupiti neko znanje oko toga . ISKRENO NIKAD NISAM TO RADIO AL ZELIM DA PROBAM I STO MORAM JEL JE ZIVOT SVE TEZI . Ako neko zeli da me uputi od pocetka bio bi mu VELIKO ZAHVALAN .
 
Ja sam koristio Stomp, verovatno ima boljih herbicida ali valjda ce biti uspesno.
 
Ja sam lose procitao. Covek je napisao posle nicanja, a ja sam razumeo pre nicanja krompira. Pre nicanja sam prskao sa Stomp-om.
 
нешто на бази метрабузина- сенкор,данакор,лорд..... 500 грама по хектару
 
znači, stomp prije nicanja, senkor nakon nicanja.......i koliko ga puta prskate od trave

ja imma ROKO, ostao mi od suncokreta, pa sam s njim planirao prskati krumpir prije nicanja......
 
Ja pre nicanja prskam afalonom i samo jednom ga prskam i krajem juna ga povadim jer ide naredni usev obicno sargarepa u julu,a senkor oce da omete naredni usev na jesen,hoce i paradajz da smeta sledece god ako ides sa jacom dozom
 
vasovac jel dosta na 30 ari 25kg mesanog pre setve a u zagrtanju ili kopanju jos 25 kg sana ili ana . i na kolko da stavljam krompir u red ako je 35/55 . mislio sam na koji razmak . HVALA
 
dscn0196.jpg

posadjen 02.03.2014
dscn0197.jpg

posadjen 15.03.2014
 
Nazad
Vrh