Krompir

Sad da li elita ili original sta vec imaju,a to kod koga se narucuje su verovatno apoteke a uvoznik mora biti 1-2 jer ne moze svako biti ovlasceni uvoznik. Solanum mislim da ne prodaje elitu vec original koji oni naprave i kaze mi covek iz solanuma da kad se posadi to original seme ne daje prinose koje bi trebalo(kao neke druge sorte, znaci samo uvozno je dobro(verovatno misli na elitu))

dal se isplati saditi elitu da bi ga posle prodavao po 40 din kg kao konzumni krompir?
 
Sve zavisi od cene, u principu izgleda da je zal boze raditi bilo sta ali ako je mala razlika u ceni onda mi je bolje kupiti uvozno seme(do sada mi je uvek bolje radjalo)
 
i ja sam uvozno seme naručio original(znači nije elita1.2.3.)i to me košta 0.9-0.95 eura po kg što je nekih 105 din a elita te košta od 1.7-2.5 eura pa neznam dal se više isplati kupiti elitu ili original:sta:
 
одкад је елита 1.7-2.5 еура. дали ти елиту користиш за производнју семенског кромпира или конзумног
 
одкад је елита 1.7-2.5 еура. дали ти елиту користиш за производнју семенског кромпира или конзумног

takvu sam ponudu dobio za super elitu i zato sam i odustao od njega pošto su mi rekli da se koristi za proizvodnju semenskog krompira e sad sam naručio i rekli mi da je original holandsko seme 0.9-0.95 eura.
 
Poslednja izmena:
kolege iz apatina imaju dugogodišnju saradnju sa tom firmom i zadovoljni su.i ove godine su poručili seme od njih.
 
takvu sam ponudu dobio za super elitu i zato sam i odustao od njega pošto su mi rekli da se koristi za proizvodnju semenskog krompira e sad sam naručio i rekli mi da je original holandsko seme 0.9-0.95 eura.

какви у то преваранти каква супер елита
 
Hteo bih da kupim neko kvalitetnije seme. Kakva je situacija sa Solanum komercom, jedna prodavnica u Leskovcu drzi njihova semena, a to mi ne bi predstavljalo veliki putni trosak.

I najvaznije pitanje. Koju sortu krompira bi mi vi preporucili, da bude kasnija. Planiram sadnju na 10-15 ari.
 
ако до сада ниси сејао кромпир у ту землју узми кондор и кареру
 
Nikada tu nije sejan krompir. Ali gde da kupim seme, da li da uzmem u poljo-radnjama ovde kod mene ili da trazim nesto proverenije. Evo na primer pitao sam za Solanum komerc. Spomenuli ste i agro mobil, ali kako da dodjem do njih tj. do njihovog semena. Kod mene je slaba ponuda kvalitetnog semena.
 
ко ти гарантује да је и код нји х квалитетно семе када будеш куповао семе гледај да то буде са веће надморске висине него што је твоја
 
Pa to mi je i problem, ne znam gde da kupim .Citao sam temu i vidim da su ljudi imali problem sa prevarantima i zarazenim semenom. Inace ja sam na oko 300 m nadmorske visine, sto i nije neka visina :osmeh:
 
какви у то преваранти каква супер елита

ovako su mi odjasnili:
-super elita
-elita 1
-elita 2
-elita 3
-original
-prva reprodukcija
pa tako redom ako grešim nek me neko ispravi(još jednom vam kažem takvu informaciju sam dobio)krompir sam počeo da radim pre 3 godine pa zato i nemam neko veliko iskustvo
 
код нас мозеш добити само ту елиту 3 какосу ти написали
 
Nazad
Vrh