Krompir

Moja kombinacija zastite koju sam odradio 19.05. novalon prihrana, tonus za ili protiv zlatice, ifunguran i ridomil gold za plamenjacu
 
Slikano danas: 23.5.2012.

fotografija00521.jpg
 
Pozdrav svima,
Imam nesto krompira od prosle godine koji mi je ostao,zaprasen je zimus protiv klijanja pa me interesuje da li smem da ga presecem na sitnije kriske i posadim iako je zaprasivan,da li ce da iznikne...sta mislite
hvala unapred
 
trebalo bi da je dejstvo tog praska vec oslabilo i da krompir izraste bez problema,samo ga ne moj mnogo seci(ja nikad ne secem)
svi uglavnom zaprasuju krompir a vidim na onom sto sam kupio za jelo da klice izbijaju
a ako nije velika kolicina mozes ga na kratko potopiti u vodu pa ce prasak da ostane u vodi
 
Ako ćeš da ga sečeš moraš prvo da ga naklijaš, prostreš u gajbice u jednom sloju, skvasiš dobro i pokriješ da budu u mraku, svaki dan ih kvasi, kad izađu klice i budu oko 1cm onda možeš da ga sečeš.
 
Koliko treba da prodje da ne padne kisa od prskanja protiv kr. zlatice da bi prskanje bilo efikasno tj da ga ne spere kisa?pozdrav
 
Koliko treba da prodje da ne padne kisa od prskanja protiv kr. zlatice da bi prskanje bilo efikasno tj da ga ne spere kisa?pozdrav
mislim 2-3 sata da se posusi lisce , ali jaca kisa spira odredjeni deo pesticida . Ridomil[SUP]®[/SUP] Gold MZ 68 WG kod nas 1 kg 2600.00 ::novac:: poprskao jutros krompir. plamenjaca rastura
 
Poslednja izmena:
Ja sam isprskao pre 2h a od kise ni traga to znaci da ce tretiranje uspeti?Koristio sam tonus
 
Na mom krompiru za divno cudo nema jos uvek mladih zlatica, danas ga isprskao ridomilom plus, wuxalom i koprivom sav sam se usmrdeo na koprivu :)
 
ja sam prskao 1 a moracu opet jer ima jos zlatice,jel znate sa cime da prskam da je krace karence(7-10 dana).
ostavio sam jedan deo ne oprskan to sam krenuo da vadim i tu je zlatica vec skroz popasla lisce,sad mi treba ostaviti sledeci deo bez prskanja pa tako redom
 
Moguce da su se podavile od kise posto je mnoogo palo, danas sam u njvi gde mi je kukuruz upao do kolena u blatu srecom pa je zemljiste gde mi je krompir rastresito i peskovito pa moze da se udje u njivu
 
Ja sam prskao vec 2x protiv kr.zlatice i to je to a prskacu jos jednom sa ridomilom i murtonicom,prvi put sam ga isprskao sa koprivom koja je stajala na suncu 3 dana,ljudo ono nije da smrdi ono razbija,jedva sam uspeo da procedim koprivu u prskalicu ali odma lisce dobije modro zelenu boju od koprive
Treba da ga zagrnem jos jednom i bacim kana i to mu je za ovu godinu
 
smrdi na kilometar ja drzim koprivu 15 dana potopljenu u vodi i kad prskam jabuke ceo komsiluk se razbezi :) ali zato sta god presadim i zalijem koprivom primi se u 95% slucajeva. Ja samo 2x prskam krompir protiv zlatice, jednom ga okopao cale treba jos jednom i to mu je a dobijace koprivu i kalijum kasnije, sto se tice zastite prskao sam ga mankogalom i ridomilom i mislim da necu vise da ga prskam fungicidima valjda ce i kisa prestati
 
Nazad
Vrh