Krompir

Ako protiv plemenjače prskaš bordovskom čorbom (ja sam s tim prskam sadim samo za sebe pa sve organski odrađujem), ona drži oko 7-8 dana i trebalo bi da prskaš na 15-tak dana ponovo.
 
Antracol deluje 14 dana,ako je kisno vreme,smanjuje se na 10-12dana,pa treba ranije ponovit.Sve dok ima dovoljno zelene lisne mase,ja ga prskam na 14dana.Obicno 3-4puta.
 
SENCOR WG 70
sencor.png


Sencor се може употребљавати као селективни хербицид за сузбијање једногодишњих широколисних и редукцију закоровљености семенским травним коровима у кромпиру, парадајзу, соји, луцерки.

АКТИВНА МАТЕРИЈА
70% метрибузин
Група: триазинон

ФОРМУЛАЦИЈА
WG (вододисперзибилне грануле)

ПРИМЕНА
- у кромпиру,
- после садње, а пре ницања кромпира, у количинама 0,75-1,0 кг/ха и то: 0,75 кг/ха на лаким земљиштима (7,5 г на 100 м2); 1 кг/ха на средње тешким и тешким земљиштима (10 г на 100 м2);
- после ницања кромпира, када достигне висину 5-10 цм, у количини 0,5-0,7 кг/ха и то: 0,5 кг/ха (5 г на 100 м2) на средње тешким земљиштима, а 0,75 кг/ха (7,5 г на 100 м2) на тешким и хумусом богатим земљиштима (изнад 4% хумуса).
- Sencor се не сме користити на изразито лаким земљиштима, а после ницања кромпира у сортама:
Jearla, SV 77/40 и 76/48, а за новије сорте треба проверити селективност,
-у соји, у количини 0,5 кг/ха (5 г на 100 м2) третирањем после сетве, а пре ницања соје под условом да на третираној парцели остаци атразина нису већи од 0,1 мг/кг,
Ради проширења спектра деловања и на оне корове на које не делује, Sencor се у соји може комбиновати са препаратима на бази 50% линурона и то: 0,3 кг/ха Sencora + 1,5 кг(Л)/ха препарата на бази линурона (Afalon-течни, Afalon, Linurex и др.) Третирање се такође обавља после сетве, а пре ницања усева. На изразито лаким земљиштима не препоручује се примена Sencora у соји.
-у заснованој луцерки, у количини 0,75-1,0 кг/ха (7,5-10 г на 100 м2) у зависности од типа земљишта, третирањем у фази мировања луцерке (фебруар-март). Мање количине примењују се на лакшим, а веће на тежим и хумусом богатијим земљиштима.

КАРЕНЦА
42 дана за кромпир и парадајз, а за соју и луцерку обезбедена временом примене.

ПАКОВАЊЕ



sa senkorom sam prskao ove godine, uništio je ambroziju i suncokret koji je nikao,a sijan je prije 2 godine
 
nisam ni znao da ima sredstvo koje uništava suncokret u krumpiru......jer sva sredstva koja sam gledao, odgovaraju i krumpiru i suncokretu......u subotu možda prođem zagrtačem, ako stignem, da do kraja uništim travu i suncokret koji su spaljeni......još ostaje prihrana prije zagrtanja i prskanje protiv plamenjače, obzirom da ima dosta kiše......
 
Ja neznam sta da radim, pre 10-tak dana sam oprskao protiv plamenjace, i prihranio sad bila ova kisa par dana, mislio sam danas da opet oprskam protiv plamenjace, al' od ponedeljka ponovo nestabino :kisa:. Dal' oprskati?? :sta:
 
Ja neznam sta da radim, pre 10-tak dana sam oprskao protiv plamenjace, i prihranio sad bila ova kisa par dana, mislio sam danas da opet oprskam protiv plamenjace, al' od ponedeljka ponovo nestabino :kisa:. Dal' oprskati?? :sta:



Prskaj pre kise ili neposredno posle kise protiv plemenjace
Ja sam danas isprskao sa mospilan+ridomil,za 2 nedelje prskam sa ridomil+tonus i to mu je sto mu je za ovu godinu
Za plemenjacu mozes koristiti antracol,ridomil,bakarni oksihlorid,mangokal,previkur
 
neki problem sa krompirom ,nije na svakom za sada, koristen dankor /prosli petak/ zastita dithane+actara+slavol prosle subote/, zalivanje kpk . povrsina oko 1000 m2 . ako neko mozda zna sta je i sa cime prskati ?
190512-1936.jpg

190512-1932.jpg

190512-1931001.jpg

190512-1931.jpg

190512-1930.jpg

190512-1929.jpg

190512-1928001.jpg

190512-1928.jpg

190512-1925.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam ga prskao ničim protiv korova ,samo je dobio jednu dozu aktare za zlaticu, ogrtan ručno pravljenim grnom što se montira na špartač umesto srednje motike
 
Druze jer ti ne bi bio problem da uslikas spartac,tj taj deo sto si sam napravio da vidim kako to funkcionise?Bas cudno da nisi prskao protiv trave jer nema ni travka na slici,a neki fungicid protic plemenjace neces koristiti?pozdrav
 
Ja ispskao mankogalom i nekom prihranom 3x20+Mg, cekam kad prodje kisa ako krenu zlatice da se izvode da isprskam afinexom, mozda koprivom, wuxalom i mozda eventualno opet nekim fungicidom bordovskom corbom ili antrakolom sve zavisi kada ce ova dosadna kisa da prestane da pada
 
Nazad
Vrh