Krompir

samo da pitam nesto hoce moji da sade krompir u slamu pa me zanima kako se to radi oni su stavili i do sada ali ja hocu da cujem kako vi to radite
 
dali ima neki recept , nesto kao sa koprivom , za zlaticu u krompiru?? nesto bez karence . ja mislim da mora da postoji ali da to niko od proizvodjaca kojekakvih otrova nece da kaze , jer niko vise nebi kupovao njihove otrove.
 
Probaj sa bubamarama!Kodnas na severu ameri zajebali biolosko oruzje,bacili bubamare.Od rata gotovo i nema zlatica jaja uniste bubamare.Zasada negativnosti nismo primetili
 
Ljudi da li neko zna ima li negde neko da prodaje kalibrator za krompir?
 
Pre ces saznati da si to postavio u Oglase u sklopu foruma, nego ovako.
 
Za rusko trziste potrbno veca kolicina krompira. 130t mesecno. Ima li sta u ponudi?
 
U ponedjeljak povadio krumpir. 0,45 ha iskopao i pospremio 20 tona. ::novac::
 
:D svaka cast za prinos
koja sorta,koliko djubriva jesi li to navodnjavao?
koliko je bilo potrebno sememskog krompira za tu povrsinu?
:ppozdrav:
 
jhona DERU je napisao(la):
dali ima neki recept , nesto kao sa koprivom , za zlaticu u krompiru?? nesto bez karence . ja mislim da mora da postoji ali da to niko od proizvodjaca kojekakvih otrova nece da kaze , jer niko vise nebi kupovao njihove otrove.
Ima prijatelju baš to što si spomenuo >> kopriva << ali nije baš 100% efikasno ,nađe se poneka zlatica ali ja to pokupim ručno ,polivao sam krompir 4 puta , evo i slika nema trunke hemije a raste ko iz vode. Pozdrav :cao:
9vbm8z.jpg
mlkv8p.jpg
 
KAda se smiri vreme treba krenuti u folijarnu prehranu.Zbog stresnih uslova mora se pomoći da se nadomeste propali dani koje je trebalo da iskoristi za razvitak.Đubrivo će ga dovesti u red
 
Kengur je napisao(la):
KAda se smiri vreme treba krenuti u folijarnu prehranu.Zbog stresnih uslova mora se pomoći da se nadomeste propali dani koje je trebalo da iskoristi za razvitak.Đubrivo će ga dovesti u red
Dali nesmeta krompiru folijarna prihrana ukoliko je krenulo cvetanje?
 
Pa tada mu i treba hraniva.Kada procveta,a to traje jedno krace vreme, onda se cela biljka, mislim na krompir, usredsredjuje na formiranje krtole.A za to mu treba jos hraniva.Folijarno ga samo podstices da odradi posao do kraja.Bez osnovnog djubrenja kao i stajnjaka,Folijarna prihrana je samo infuzija.
 
folijarno djubrivo mozes mesati sa skoro svim preparatima sem sa bakrom a i bakrom treba biti obraziv je zna na temeperaturama preko 25c da sprzi cvet.
 
Za plamenjacu ima dosta preparata, kada je u cvetu dakako izbegavati bakarne preparate.
Folijarno se moze raditi u nekoliko navrata,sto tako i treba.
Bitno je da krompir precveta.Po tome moze se ponovo sa barkom ali treba paziti na karencu ako se koristi kao mlad krompir.
 
:D ::svaka cast:: nego sad baš razmišljam za to prskanje krompira od plamenjče u toku cvetanja dali onda sme neki drugi preparat koji nije na bazi bakra recimo onaj Galeon 50 sc a čija je aktivna materija hlorotalonil?
 
Svaki preparat protiv plamenjace koji moze u krompir -koristi.Interesantno je da ako imas manju parceli odradis protiv plamenjace a posle ides nekim insekticidom.ili obrnuto je mozda i bolje.ako se smeju mesati- NE mesatiBbolje odvojeno odraditi.

Gledaj i ekonomicnost preparata.Doza i karenca je jako bitna.
:ppozdrav:
 
Kengur je napisao(la):
Svaki preparat protiv plamenjace koji moze u krompir -koristi.Interesantno je da ako imas manju parceli odradis protiv plamenjace a posle ides nekim insekticidom.ili obrnuto je mozda i bolje.ako se smeju mesati- NE mesatiBbolje odvojeno odraditi.

Gledaj i ekonomicnost preparata.Doza i karenca je jako bitna.
:ppozdrav: Hvala kengur , ja sam ove godine postavio možda i nedostižan cilj, a to je da mi krompir bude skroz organski pa ću da vidim za to prskanje baš ako budem morao oprskaću. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh