Krompir

Siki2,
zanima me najvise kako se odrzava u skladistu, posto ga ja uglavnom pustam u prodaju februara i marta.
Kakvi su mu prinosi?
Duzina vegetacije (u odnosu na lisetu, dezire...)?
Kako podnosi susu posto ga necu navodnjavati?
Hvala
 
Skladištenje vinete je dobro to je krumpir koji sam ja sadio kao mladi krumpir prinosi su vrlo dobri stim da u svakom roviću imaš šarenilo i krupnih i nešto sitnijih onih baš sitni ima malo. Ja krompir sadim sada ovih dana a vinetu počimam vadit okopolovine šestog i nikad ne navodnjavam zato što nemam tu mogućnast.

Ukratko vineta se sadila i sadit će se na mom imanju zbog svojih dobrih strana i još vrlo je ukusna za jelo.
 
Prijatelju bez sekiracije , pitanje koje si postavio je sasvim na svom mestu, pa nesade svi krompir na više pa da moraju znati kakve ih mašine vade a nije ni sramota pitati. Prike samo Ti popi jedno pivce i neobraćaj pažnju na takve mangupe :ppozdrav:



Hvala bogu da naidje ozbiljan covek i covek na svom mestu,hvala ti druze na podrsci,ma sit sam ja takvih mangupa i znam ih u prste,pozdrav
 
Hvala bogu da naidje ozbiljan covek i covek na svom mestu,hvala ti druze na podrsci,ma sit sam ja takvih mangupa i znam ih u prste,pozdrav
more bre ne zanosi se mnogo , nego sadi kropmir ,i vadi ga rukama ako hoces a da si sit mozda , a ja sam takvih kao ti vala meni ste se smucili ha ha ,,, ja taman mislio da ti kazem nesto pametno kad ti filozofiras .. ha ha strasno
 
Ne verujem da bi mogao nes pametno da mi kazes,a i ne treba mi pomoc od takvih kao sto si ti,kao sto je rekao kolega 'MARCELO" pitanje je bilo na svom mestu a sad ako ti drugacije to vidis ja nmg da ti pomognem,moras se obratiti strucnjacima pa vidi sa njima
 
img20120325180557.jpg
img20120325173908.jpg

img20120325173854.jpg
img20120325152001.jpg


Evo danas malo sejali, sutra nastavljamo
 
jel to rau sadilica, milanche????

mislim da je ista kao i moja.......

kako ste pripremali zemlju???? koliko gnojiva???? koliko ste puta frezali????
 
Pozdrav svima!!!
Pitanje za iskusne krompirase:
-Kad i koliko puta vrsite prihranu preko lista i prskanje protiv plamenjace?
 
Pozdrav svima!!!
Pitanje za iskusne krompirase:
-Kad i koliko puta vrsite prihranu preko lista i prskanje protiv plamenjace?
Пошто уврста кромпир и мало се развије заштићујем превентивно ипосле пратим ситуацију и сваких 15-20 дана опет и усваку туру застите ставим несто од прихране а може и инсектицид ако треба
 
Borko: dobra ova sadilica dali je koristiši za ogrtanje krompira? Može koja slika još

Koristim i za ogrtanje, za 20 minuta otkacim baterije za setvu i ostanu samo raonici.
Pa posle poskidam i raonike i zakacim spartace za kukuruz koje sam ja pravio, a moticice koristio od imt spartaca.
Dobro je sto ima dva prednja tocka gde se steluje dubina i ovaj zadnji koji radi gore-dole, ali ipak odrzava pravac masine i ne dozvoljava da se negde zarije previse
 



evo moje sadilice, ima ogrtače i špartače, koji idu bočno po gredicama.......također rau
 
A kakva je situacija sa prihranjivanjem KAN-om, koliko se puta on i kad baca i koliko ga se baci?
 
Ma jednom,ne moras da preforsiras sa djubrivom,ja sam stavljao djubre u odzake :DD odma pored krompira
 
Ja prosle godine prvi put sam prskao krompir protiv plamenjace i prihranjivao ga preko lista i stabljika je dosta dugo bila zelena, prihranjivao ga wuxal super, koprivom i Yara kalium
 
KOROVI razni , krompir nikao , koji herbicid se moze koristiti sada , zasadjena povrsina oko 1000 m2, ili 14 redova x cca 60 metara ,medjuredni 60-70 x 30 cm, koja kolicina herbicida i vode , i okvirna cena herbicida u vasem kraju :bravo:
 
Trebao si da isprskas pre nicanja ili pre setve na crno pa da ispremiras,a sad mozes da koristis FUSILADE FORTE

@Ja prosle godine prvi put sam prskao krompir protiv plamenjace i prihranjivao ga preko lista i stabljika je dosta dugo bila zelena, prihranjivao ga wuxal super, koprivom i Yara kalium


Koliko si placao wuxal super i yara kalium,ja sam koristio murtonic
 
moze da se prska sa senkor wp-70 sa 5gr na 100m2 ne sme se koristiti u sorti jerla a za novije sorte treba proveriti selektivnost
 
Nazad
Vrh