Krompir

Slabija propustljivost vode,malo zemlje na bankovima,krompir prilikom bujanja izviruje iz zemlje itd.
 
bosserb brale ako sam te dobro razumeo sto je veci banak veca je i propustljivost vode ,jesi li tako rekao ?i nemoj da se ljutis jesi li cuo za ogrtanje krompira ? :cao:
 
Opšte poznato kod krompiraša je da:krompir voli da čuje zvono crkve u podne dok ne nikne.
To znači da se ne treba suviše nagrtati u samoj setvi već u par kasnijih zagrtanja.
 
diklofen je napisao(la):
Opšte poznato kod krompiraša je da:krompir voli da čuje zvono crkve u podne dok ne nikne.
To znači da se ne treba suviše nagrtati u samoj setvi već u par kasnijih zagrtanja.
Da vam kažem kako ja to radim krompir je posađen prije tjedan dana i sada koji dan idem da (vi to zovete banak) sve razgrnem da poravnam i tako ostaje do druge prihrane kad bude imao dvadest centimetara onda ga ogrćem i ponovo ogrćem kad više skoro da nemogu proć kroz njega a zaštitu od korova ne provodim zato ga kultiviram više puta.
 
diklofen je napisao(la):
Opšte poznato kod krompiraša je da:krompir voli da čuje zvono crkve u podne dok ne nikne.
To znači da se ne treba suviše nagrtati u samoj setvi već u par kasnijih zagrtanja.
:Di jos jedno staro verovanje sve sto daje rod iznad zemlje treba sejati ili saditi u vreme mesecevog rasta a sto je rod pod zemljom (krompir,persun ,sargarepa itd)za vreme mladog meseca. :cao:
 
Ma ljudi kanite se gatanja ,mladog mjeseca i zvona.Dajte biljci sto joj pripada i na vrijeme pa se tek onda nadajte dobrog roda. Milance, vidim da si se malo naljutio ali mi nisi odgovorio dali si zemlju ubio sa freziranjem.Ako jesi onda nema tog zagrtaca da moze zagrnuti krompir.Siki ,to ti je recept samo za rani krompir koji ti sijes. :cao:
 
@Siki moje komsije koje imaju krompir pod agrilom mozda im je samo za malu nijansu veci krompir.Svaka cast.
 
kod mene negde izbio iz zemlje a negde jos nije...sta mu radite kad je kod vas ovakav
 
@Malinar,mozda nisi naklijavao sjeme krompira i zato ti nice nejednako i sa zakasnjenjem.
 
nisam naklijavao.....Da li se mogu nadati nekom prinosu ako sam to naklijavanje propustio...........imam ukupno 450kg posadjenog krompira,koliko mogu da se nadam tona da izvucem............zabrinut
 
Nazad
Vrh