Krompir

diklofen je napisao(la):
Samo nek se seje dosta krompira.Svi će viškovi otići u izvoz.Do jeseni će izvoz ići ,a Vi zapišite ovaj moj post. :D
da, samo ti od toga malo ćešimati koristi
 
Kako malo koristi :sta:, pa ovo je tema o krompiru nije podeljeno na velike i hoby proizvođače, zar treba da ga kupim po 100 RSD za kilogram, a u bašti da gajim ogledno polje korova ! ::namigivanje::
 
kod nas semenski 80 dinara za kg za koji dan sejem jednu kolicinu za svoje potrebe na delu baste koja je okrenuta prema suncu ako bude mnogo vlage posto je rano jos da ne bih istruli ::lose::
 
matke. je napisao(la):
Kako malo koristi :sta:, pa ovo je tema o krompiru nije podeljeno na velike i hoby proizvođače, zar treba da ga kupim po 100 RSD za kilogram, a u bašti da gajim ogledno polje korova ! ::namigivanje::
u pravu si, samo kako ćeš rešiti izvoz? :cao:
 
Pa ne treba ja da izvozim.Neka ga izvezu veliki otkupljivači.Kad oni izvezu na domaćem tržištu ostaje manje i samim tim cena mog krompira ide gore. :bravo:
 
vosi je napisao(la):
matke. je napisao(la):
Kako malo koristi :sta:, pa ovo je tema o krompiru nije podeljeno na velike i hoby proizvođače, zar treba da ga kupim po 100 RSD za kilogram, a u bašti da gajim ogledno polje korova ! ::namigivanje::
u pravu si, samo kako ćeš rešiti izvoz? :cao:
Šta ima da ga izvozim :sta:, biće ga jedva dovoljno za nas, a ako nešto i preostane, lako će se prodati :D
 
Pa druže nisam mislio ja da izvozim :haha: već sam rekao da će biti bolje ako se ostvari izvoz po nekoj ok ceni za sve, kako za nas male, tako i za velike proizvođače krompira ::namigivanje::, zar očekuješ da izvozim par stotina kilograma krompira :sta: ? :ppozdrav:
 
Kod mene je jos rano za sadjenje . Posadio sam nesto malo za rano vadjenje za sebe .


A ove godine planiram da razorem jos vecu povrsinu nego prosle godine jer je cena skocila i lepe i lakse pare se uzmu na krompir nego za malinu .

Inace moj kraj je jako poznat po zasadima krompira i krompir je pod jako velikim povrsinama , a malina je posle njega po zaastupljenosti.

Pricacu nesto kasnije o sortama koje sadim i o rekordnim prinosima koje sam prosle godine ostvario sa jednom sortom . :cao: :cao: :cao:
 
zis je napisao(la):
sova je napisao(la):
zis je napisao(la):
matke. je napisao(la):
Sutra se seje krompir u bašti, odmah iz izlaska ! :haha:
seje se zito ,mak,jecam ,a krompir se sadi :haha:
Krompir se sije, tj sije se njegovo sjeme, a kada prenosimo mladu biljku (obicno na njivu) onda nesto sadimo recimo kupus ili cvijece.
Krompir je krtola tj. podzemno stablo ,ako si nekad primetio posle cvetanja znaju da se na vrhu krompira tj. na zelenoom stablu zametne odnosno počnu da rastu neke loptice koje u sebi nose sitno seme nešto kao seme paradajza e to je seme krompira i iz njega se dobija takozvana prva reprodukcija ali je jako spor proces .Zato je takav krompir jako skup jer je proizvodjač poštedjen borbe sa zlaticama njega ne napada i otporan je na većinu bolesti koje napadaju krompir sadjen iz krtole . :cao:
U pravu si, mada se odomacilo "sijanje". :ppozdrav:
 
Njiva uzorana i podrljana, još treba da prođem sa tanjiračama da usitnim doobro pošto je bila ledina (nike orano 30 godina) i posle sejanje, seme i đubrivo stiglo pre neki dan....
 
Danas je posejan kondor na jednoj njivi, 1.20ha. ::namigivanje::

slika009.jpg
 
milannche
:D :D :D


ja dansa posadio jos 50kg,kod mene parcela nepristupacna,i ovo je do sad jedva...
 
Milanche nemoj da se ljutis ali bankovi su ti malo niski,da nisi mozda sa frezom malo ubio zemlju.
 
Ja sam posadio umupno 450kg,kalibracija od 35 do 55,parcela mi je takva da su svi redovi razlicite duzine pa me interesuje da li se moze znati po ovoj kilazi semena koliko sam ja u stvari posadio ari,bar orjentaciono,razmak je da prodje traktor izmedju redova,da opkoraci,. a u vrsti 25-30cm....


koliko bi mogao da imam tu krompira isto orjentaciono,vestak necu zaliti a ni zalivanje...


:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh