Krompir

znajuci ih,papire ce da prikupe za par godina :haha: :haha: :haha: a i cena bi bila oko 15 eurocenti i to su rekli :haha: :haha: :haha:
 
Pa da, ali je to cena sa kojom bi bili konkurentni u Slovačkoj i Češkoj, ne i u Rumuniji i Bugarskoj, jer se tamo mogu ostvariti veće cene ! :D a za papire ko zna, možda ni par godina :haha:
 
Samo nek se seje dosta krompira.Svi će viškovi otići u izvoz.Do jeseni će izvoz ići ,a Vi zapišite ovaj moj post. :D
 
@diklofen iz tvojih usta u Božije uši, pa i treba da bude izvoz, sve što je višak neka putuje ! :D
 
draganbilli je napisao(la):
zemljaci vec 2 3 godine sijemo za svoje potrebe, jedva doceka mladi! prije 4 5g. sijalismo do 2 dunuma ,nismo sve prodali pa smo kuvali svinjama sto je problem.posle toga sam cuo da sa sirovim krompirom hrane junad,ovog proljeca planiram da posijem 2 dun krompira ako neprodamo koliko smijemo dnevno dati biku od 500kg a sto se tice kvaliteta neupitan mi bikove prodajemo nakupcima nije lubenica pa damu pravi cep.ako ne odem u off.
Bik istina nije lubenica, ali i ne moras ga otvarati da bi vidio da je mastan, to se vidi po onim "lopticama" masnoce kod korijena repa.Sto se tice kolicine koju biku mozes dati to je relativno, kreni sa malom kolicinom pa povecavaj i vidjeces, primjera radi meni se desilo da je se krava nocu odvezala i smazala okruglo 60 kg krompira (sjemenskog bio u stali zbog naklijavanja).I osim toga sto je pojela najskuplji obrok u svom zivotu, nije joj nista bilo a i rodjak veterinar mi rekao da joj nemoze biti nista..
 
@savo,
Ajd' jedno prosto pitanje,nisam nesto specijalno ucen sto se tice krompira, a radi se o opkladi, da li skidas "klice" sa prokljijalih krompira, ili ih sadis zajedno sa njima...Jbg poceli da klijaju , a radi se o povrsini za kucnu upotrebu, znaci 2-3 ara...molim brzi odgovor..radi se o sorti "dezire" prosle godine kupljen u apoteci i ostavljen za seme za ovu godinu...
 
dfiskal je napisao(la):
@savo,
Ajd' jedno prosto pitanje,nisam nesto specijalno ucen sto se tice krompira, a radi se o opkladi, da li skidas "klice" sa prokljijalih krompira, ili ih sadis zajedno sa njima...Jbg poceli da klijaju , a radi se o povrsini za kucnu upotrebu, znaci 2-3 ara...molim brzi odgovor..radi se o sorti "dezire" prosle godine kupljen u apoteci i ostavljen za seme za ovu godinu...
Sadi zajedno uostalom pogledaj ovdehttp://www.poljoberza.net/AutorskiTekstoviJedan.aspx?ime=PG022_1a.htm&autor=7
 
[/quote]
Bik istina nije lubenica, ali i ne moras ga otvarati da bi vidio da je mastan, to se vidi po onim "lopticama" masnoce kod korijena repa.Sto se tice kolicine koju biku mozes dati to je relativno, kreni sa malom kolicinom pa povecavaj i vidjeces, primjera radi meni se desilo da je se krava nocu odvezala i smazala okruglo 60 kg krompira (sjemenskog bio u stali zbog naklijavanja).I osim toga sto je pojela najskuplji obrok u svom zivotu, nije joj nista bilo a i rodjak veterinar mi rekao da joj nemoze biti nista..
[/quote]
Hvala zemo!

Post je spojen: [time]1300983220[/time]
_________________________________________________
Citat: draganbilli 21.03.2011, 22:16

HvalaBik istina nije lubenica, ali i ne moras ga otvarati da bi vidio da je mastan, to se vidi po onim "lopticama" masnoce kod korijena repa.Sto se tice kolicine koju biku mozes dati to je relativno, kreni sa malom kolicinom pa povecavaj i vidjeces, primjera radi meni se desilo da je se krava nocu odvezala i smazala okruglo 60 kg krompira (sjemenskog bio u stali zbog naklijavanja).I osim toga sto je pojela najskuplji obrok u svom zivotu, nije joj nista bilo a i rodjak veterinar mi rekao da joj nemoze biti nista..
[/quote]
Hvala zemo!
 
Znaci stoka moze da jede zivi krompir junad i bikovi volovi nema nikakvog problema jel ima neko praksu da daje zivi krompir pomenutim Zivotinjama
:sta:
 
Naravno.U Lijevcu ko god sadi krompir a ima stoku ima ta iskustva.Za svinje se mora kuvati a za bikove ne.Za bikove se mora sjeci da se nebi bik nedaj boze udavio.Takav krompir se pomjesa sa koncentratom ili srotom i sva stoka ga rado jede.
 
ok hvala na odgovoru ja sam za svinje kuvao a za goveda nikad nismo davali bar ovde u nasem kraju imaju sta jesti drugo pa zato i pitam :cao:
 
Pre dva dana bačeno đubrivo i dva puta iskultivirano.Sinoć otvoreni redovi,a danas popodne sledi sadnja Desirea.
 
sova je napisao(la):
zis je napisao(la):
matke. je napisao(la):
Sutra se seje krompir u bašti, odmah iz izlaska ! :haha:
seje se zito ,mak,jecam ,a krompir se sadi :haha:
Krompir se sije, tj sije se njegovo sjeme, a kada prenosimo mladu biljku (obicno na njivu) onda nesto sadimo recimo kupus ili cvijece.
Krompir je krtola tj. podzemno stablo ,ako si nekad primetio posle cvetanja znaju da se na vrhu krompira tj. na zelenoom stablu zametne odnosno počnu da rastu neke loptice koje u sebi nose sitno seme nešto kao seme paradajza e to je seme krompira i iz njega se dobija takozvana prva reprodukcija ali je jako spor proces .Zato je takav krompir jako skup jer je proizvodjač poštedjen borbe sa zlaticama njega ne napada i otporan je na većinu bolesti koje napadaju krompir sadjen iz krtole . :cao:
 
Nazad
Vrh