Krompir

Neki su jučer imali praznik rada, a ja radni praznik. Okapanje krumpira motikom i frezicom na mtk.

Prije početka


Nakon motike


U fazi frezanja
 
Sta mislite o ovim najavljenim mrazevima, koliko ce smetati krompiru? Da li vredi prskanje nekim aminokiselinama pre mraza?
 
Imam nesto malo krompira za sebe 2 ara bas je lepo porastao .Razmišljam da bacim agril pošto imam agrila za toliko. A 7 i 8 maja taj minus najavljeni.
 
Kod nas je bio mraz, nešto pre 1 maja i nije ga oštetio nešto posebno. Ja sam mislio da će da ga pokosi, ali nije. Tada je bilo pocrnelih listova, a danas ih nisam primetio. Bašta do mene od mog rođaka, krompir do pojasa i cvetao. Raste kao šprican a sadili smo isti dan. No on baštu na svaka 3-4 dana prska vuxalom. Ne znam koliko se isplati taj uspeh ali lepo izgleda.
 
Posle cvetanja mi uhvatila viroza krompir, hoce li to drastaicno da smanji rod? I da li bi sta falilo da ostavim deo tog krompira za sadnju za mladi krompir?
 
Imam pitanje. Dva puta sam do sada prskao krompir Actarom I Ridomilom. I sada se oper pojavljuju zlatice. Sa cim da prskam sada I sta da dodam protiv bolesti.
 
Imam pitanje. Dva puta sam do sada prskao krompir Actarom I Ridomilom. I sada se oper pojavljuju zlatice. Sa cim da prskam sada I sta da dodam protiv bolesti.
Pusti da se pojave mlade ličinke zlatice pa može mospilan ili nešto traži u poljoapoteci. Iako je aktara najbolja. Za pronosporu može Melody ili sredstva na bazi bakra.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 
Pusti da se pojave mlade ličinke zlatice pa može mospilan ili nešto traži u poljoapoteci.

Ej pa mospilan je isto sto I Afinex I Tonus
I ovde je pisano da to nije efikasno, kaze malo se oci navlaze, one istrljaju I nastave.
Pominjan je Confidor Coragen I Alvedere
a pisani je da je i Nurell d efikasan.

Nisam zna da su plamenjace I pronospora isto.
 
Poslednja izmena:
Manje od ara :haha:
Sorta pola posadio kupovni crveni :sta: a pola prošlogodišnji pola crveni pola beli.
400 kila sam izvadio. Nikad mi ovako nije rodilo.
Dva puta od bube prskao i jedanput plevio.
Ovaj domaći mi još zelen bio, mogao je da nabija još u kilaži, al sutra idem na letovanje nemam ga kad čekati.
 
Ljubek,
znaš li možda kako se zove ova mađarska sorta?
Nekad davno, sam ja u mađarskoj na tržnici kupio 30-ak kg sličnog krumpira. Bio je odličan, ranija sorta, ali jako osjetljiv na plamenjaču lista.
 
Nazad
Vrh