Krompir

Agrija je dobra za sve po meni, i verovatno najukusnija od ta tri, ali nemam je nazalost ove godine :(
 
Može i na PM za dogovor, ko ima Agriu. Hvala.
Da li može neko ukratko da objasni u vezi semenskog krompira, što se reprodukcije tiče. Vidim da su cene različite. Prva reprodukcija, elitna reprodukcija..ništa tu meni nije jasno
Hvala

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajde strucnjaci. Kakva je cena i kako ide prodaja.
Kako ocenjujete da cese kretati cene obzirom da je planinski krompir sveden na minimum ove godine.
Dali je realna cena 35 din na veliko.
 
Zdravo svima,u velikoj sam nedoumici oko vadjenja krompira,naime susa ga je dobro ubila,i trenutno vecina je iste krupnoce kao i kad sam ga posejao,nadje se tu i tamo po neki krupniji primerak al slabo,pre neki dan sam izvadio 6 vrsta po 100m i odatle je bilo svega 90kg krupnog pa vidite kolika je steta.Pre 15 ak dana je pala odlicna kisa i gotovo pozutele biljke su se povratile i krenule da rastu,cak je veliki deo njive i procvetao,dosta krompira je proklijalo,ima cak i dosta novih biljaka,krtole rastu al takodje ima i puno mladih a ponegde je i iz nekih starih krupnih proniko po nekoliko malih nalik grozdju.Dal vaditi odma ili pustiti da jos radi.Buni me sto polovina,,strucnjaka,, koje sam pitao kazu vadi a druga polovina kaze ostavi da se ukrupni.Inace sorta je dezira.
 
"Arizona" na delu.

8z0k13gxjv
22243965_10213944336312534_1534108366_o.jpg
 
Bela rosa i Volare neselektovani:

IMG_6553.jpg


IMG_6554.jpg


IMG_6552.jpg


IMG_6551.jpg


Bela rosa je moje seme od prosle godine, od originala, nisam ga ni preradjivao samo onako na licu mesta odbacivao naoko lose seme u setvi, oko 4 vagona po hektaru, Volare je bio original seme, jako dobrih 6 vagona po hektaru i pored odbacivanja dosta busenih i plamenjace... Opekla me je plamenjaca zestoko na Volareu, i zicnjak na arendi, aluga neka teska bila... Uglavnom zadovoljan sam. Sutra pocinje selekcija na 50mm za 28 dinara meko pakovanje 10 kg.
 
U planu mi je da opet počnem krompir.Posto nisam u toku zadnjih 6 godina preporučite mi dve sorte koje su po vama bolje od drugih.Uzmite u obzir da je sadnja u Banatu.Planiram 3ha u tabli da podelim na dve sorte.Prodaja bi bila odmah sa njive na veliko.
 
Koliki je red cene semenskog krompira
elita
original
prva reprodukcija.
Da imam neki osecaj. Ne znam da li elite i ima da se kupi.

Za moje potrebe i jos malo za blizu familiju ja cu sejati belu rosu
a dvoumim se za drugu sortu.
U obzir dolaze liseta ili kondor ili agria nabrojane po vremenu zrenja.
Misljenje.
 
Ako ti je do ukusa, uzmi agriju, marabel ili rivijeru. I dalje ne znam sta ljudi vide u kondoru, rudolfu... Sto se tice cena zavisi, da li uzimas uvozno ili naske. Uvozno kod nas je dosta skupo, recimo Bela rosa je oko 80 evro centi original, ali je u Bosni jeftinije. Cini mi se da su holandska, uvozna semena, kad se preteraju (sverc, jel da, a svercer prevozi u Srbiju pa ti samo preuzmes) u Srbiju iz Bosne oko 70 dinara za original. Ne znam sta ce ti elita, em ces platiti papreno em neces nista dobiti time. Nas krompir... Pa zavisi. Od nekih 30 dinara za prvu reprodukciju, do 40, original minimum 50 ja mislim, negde i 60 dinara.
 
Super to mi bas treba.
Znaci bela rosa i koliko sam zapazio rivijera i agria su cesvi a za marabel nisam ni cuo.
Uzecu ono sto kvalitetnije seme nadjem.
Ako uzmem original posle mogu da jos jednu godinu sadim.

Jos jednom hvala i javno za post.
 
Ako ti je do ukusa, uzmi agriju, marabel ili rivijeru. I dalje ne znam sta ljudi vide u kondoru, rudolfu... Sto se tice cena zavisi, da li uzimas uvozno ili naske. Uvozno kod nas je dosta skupo, recimo Bela rosa je oko 80 evro centi original, ali je u Bosni jeftinije. Cini mi se da su holandska, uvozna semena, kad se preteraju (sverc, jel da, a svercer prevozi u Srbiju pa ti samo preuzmes) u Srbiju iz Bosne oko 70 dinara za original. Ne znam sta ce ti elita, em ces platiti papreno em neces nista dobiti time. Nas krompir... Pa zavisi. Od nekih 30 dinara za prvu reprodukciju, do 40, original minimum 50 ja mislim, negde i 60 dinara.
Kolega moze na pp br od svercera da mi dotera nesto holandskog originala izbosne.
 
Nazad
Vrh