Krompir

prednji sluzi za insekticid u granulama,a zadnja baca veštačko djubrivo,a cenu sadilice nisam izračunao pošto sam ga sam pravio,nisam stavio na papir.
 
Moze preporuka za hebricid, kumpir je nikao, sencor nebih jer sam cuo da je perzistentan u tlu a poslje kumpira bi sadio ,salatu, spinat, rotkvice i slicno.
 
Zahvaljujem na preporuci, od korova najvise predstavlja problem pirika i štir, sto se tice sadnje salate, rotkvica, spinata i slicno to sadim za sebe malu kolicinu od 9 mjeseca pa dok ne dode slana.
 
Aktara. Malo je skuplja ali nema greške.
Kupio sam aktaru kesica od 4 grama.
I sada imam problem da koncetraciju podesim.

Za zlaticu u uputstvu pise 0,7 gr na 100 mkvadratna odnosni na 1 ar.
E ja bih spravio za 5 litara vode I oprskao bih sa tim.
Ako ostane sta tecnosti to bih oprskao all ve I jabuke zbog vasi.

Koliko da stavim za to 5 litara.
 
Jedna kesica ide na 10-12l vode. Ja uvek sa ostatkom prskam luk i voće. Voće nikad ne prskaj ako je u cvetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malih kesica ima od 2 i od 4grama. U apoteci mi rekla da kesica ide na 10-12l vode za luk a ne znam koliko grama je kesica. Videću sutra.
Sad videh da za jabuku ide 2g na 10L vode
Za krompir se isto koristi slabija doza. Piše 70g na hektar a hektar se radi sa 200-300l vode pa tako izađe da je to tu negde a može i jače.

Sad mi proradi mozak , krompir se ne prska još. Tretira se tek kad jaja počnu da se izvode. Ako ga tretiraš sada, nećeš smeti više a glavni udar je onda kada krenu da se izvode iz jaja. Ja te koje se pojave sada, idem i skidam rukama u kanticu a onda ih gazim. One ne mogu da naprave veliku štetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh