Krompir

wuxal 1l nesto malo manje od 300 dinara, a yara mislim da je kesa e sad dal bese od 2kg ili kg isto oko 300 mozda malo vise od 300 dinara, prskao sam i ja jednom murtonicom pomesanim sa koprivom ali mi dzaba bilo sve to, nije krompir bio dobro nagrnut i sabije rodio a mzoda je i zbog stompa bio manji prinos, sad nasadjeno negde oko 1,5a nisam prskao herbicidima ngo cu da idem frezom izmedju i motikom a kada zavruci motor i crevo i navodnjavanje
 
SENCOR WG 70
sencor.png


Sencor се може употребљавати као селективни хербицид за сузбијање једногодишњих широколисних и редукцију закоровљености семенским травним коровима у кромпиру, парадајзу, соји, луцерки.

АКТИВНА МАТЕРИЈА
70% метрибузин
Група: триазинон

ФОРМУЛАЦИЈА
WG (вододисперзибилне грануле)

ПРИМЕНА
- у кромпиру,
- после садње, а пре ницања кромпира, у количинама 0,75-1,0 кг/ха и то: 0,75 кг/ха на лаким земљиштима (7,5 г на 100 м2); 1 кг/ха на средње тешким и тешким земљиштима (10 г на 100 м2);
- после ницања кромпира, када достигне висину 5-10 цм, у количини 0,5-0,7 кг/ха и то: 0,5 кг/ха (5 г на 100 м2) на средње тешким земљиштима, а 0,75 кг/ха (7,5 г на 100 м2) на тешким и хумусом богатим земљиштима (изнад 4% хумуса).
- Sencor се не сме користити на изразито лаким земљиштима, а после ницања кромпира у сортама:
Jearla, SV 77/40 и 76/48, а за новије сорте треба проверити селективност,
-у соји, у количини 0,5 кг/ха (5 г на 100 м2) третирањем после сетве, а пре ницања соје под условом да на третираној парцели остаци атразина нису већи од 0,1 мг/кг,
Ради проширења спектра деловања и на оне корове на које не делује, Sencor се у соји може комбиновати са препаратима на бази 50% линурона и то: 0,3 кг/ха Sencora + 1,5 кг(Л)/ха препарата на бази линурона (Afalon-течни, Afalon, Linurex и др.) Третирање се такође обавља после сетве, а пре ницања усева. На изразито лаким земљиштима не препоручује се примена Sencora у соји.
-у заснованој луцерки, у количини 0,75-1,0 кг/ха (7,5-10 г на 100 м2) у зависности од типа земљишта, третирањем у фази мировања луцерке (фебруар-март). Мање количине примењују се на лакшим, а веће на тежим и хумусом богатијим земљиштима.

КАРЕНЦА
42 дана за кромпир и парадајз, а за соју и луцерку обезбедена временом примене.

ПАКОВАЊЕ
 
wuxal 1l nesto malo manje od 300 dinara, a yara mislim da je kesa e sad dal bese od 2kg ili kg isto oko 300 mozda malo vise od 300 dinara, prskao sam i ja jednom murtonicom pomesanim sa koprivom ali mi dzaba bilo sve to, nije krompir bio dobro nagrnut i sabije rodio a mzoda je i zbog stompa bio manji prinos, sad nasadjeno negde oko 1,5a nisam prskao herbicidima ngo cu da idem frezom izmedju i motikom a kada zavruci motor i crevo i navodnjavanje


Ja moj krompir dobro zagrnem a izmedju redova motika i pici,ali sledece godine cu pre nicanja krompira da isprskam sa herbicidom,a djubre stavim u odzak odma pored krompira i isprska mozda 2x sa murtonicom i prskam protiv kromp.zlatice,protiv plemenjace nisam prskao ali mozda cu,ti dali prskas protiv plemenjace i koliko puta?pozdrav
 
Ja moj krompir dobro zagrnem a izmedju redova motika i pici,ali sledece godine cu pre nicanja krompira da isprskam sa herbicidom,a djubre stavim u odzak odma pored krompira i isprska mozda 2x sa murtonicom i prskam protiv kromp.zlatice,protiv plemenjace nisam prskao ali mozda cu,ti dali prskas protiv plemenjace i koliko puta?pozdrav
Samo jednom sam prskao prosle godine posle obilnijih padavina, posle toga ga speklo sunce i nije bilo potrebe, i mi uvek zagrnemo ali prosle godine otac otiso kao da ga zagrne on ga isvrezirao i na tome ostalo, sto se tice krompirovih zlatica prskam samo 2x godisnje, obicno posle drugog prskanja ih nema mnogo a i stablo padne i izgubi zelenu boju. Videcu ove godine ako ga navodnjavam kako ce biti stanje sa zlaticama. Sto se tice djubriva u sadnji 3*15 a u zagrtanju kan 27%.
 
Druze kad ce da se iskoristi to 151515?bolje ti urea u sadnji a kan u zagrtanju,sa kojim preparatima prskas?pozdrav
 
a99eba187221448.jpg
[/URL] [/IMG]Evo mog krompira u basti.Planiram ga jos jednom zagrnuti,pa me zanima,dali se moze sad baciti urea ili kan?Sta je bolje?
 
pa mi tako sadimo od uvek, i svi u mom kraju, planirao sam da ove godine stavim u redove ispod krompira pregorelo kokosje djubre a me zeznu kisa. Ovde ureu i kan obicno koristimo tek posle nicanja biljaka
Sto se tice prskanja protv plamenjace iso sam antracolom planiram i ove godine sa njim da prskam, protiv zlatica afinex, tonus, actara i ima jos nekoliko preparata obico ih ima po 3 ili 4 u apoteci gde uzimam i uvek uzmem razlicite, prvo prskanje ide jednim insekticidom obicno su one male kesice koje idu 2 na kantu od 10l.
 
Juce sam prosao izmedju redova, i nemogu da verujem da zlatice izlaze iz zemlje zajedno sa krompirom, koji tek sto je iznikao. Onda ih sakupio rukom jel' nemogu oprskam posto nije ni iznikao sav. Bar jos jedno 2-3 dana da izbije iz zemlje. Strasno!!!
 
Druze kad ce da se iskoristi to 151515?bolje ti urea u sadnji a kan u zagrtanju,sa kojim preparatima prskas?pozdrav
pozdrav drugari ,evo slucajno naleteh na postove pa da i ja kazem koju Duban tu si u pravu kompleksna mesana djubriva se unose u zemlju pre zaoravanja dakle ,na jesen,razlog tome je je>sto se kompleksna mineralna djubriva sporo razlazu,i potrebno je odredjeno vreme u praksi je to 4 do 6 meseci kako bi pristigla u zonu korenovog sistema,i potreban je taj vremenski period da bi ga biljka uopste pocela usvajati,a sto se tice UREA djubriva ona se uopste ne koristi za povrce,razlozi za to su mnogojaki ali o tome drugi put,naravno moguce je koristiti mesana djubriva i u toku vegetacije ali se koriste djubriva trenutno vodotopiva koja su u svakom svom elementu dostupna biljci vec posle nekoliko dana pozzzzzzzzzz
 
Danas zagrnuo krompir i isprskao ga sa koprivom (1kg koprive na 10l vode),sutra prskanje sa tonusom i antracolom
 
64b3a2189897022.jpg
[/URL] [/IMG]Evo mog krompira od pre tri dana,kada sam ga prskao isto sa tonusom i antracolom plus 0.5dl wuxala na 10litara vode.
 
Svaka cast za krompir,moram da priznam da je bolji od mog krompira,jer ga zalivas i dali ces ponoviti tretman sa antracolom?sigurno je ovam mali sadio,vidi se da ce biti covek od njega i domacin
 
Hvala.Zalio sam ga samo jednom i veceras poceo,ali pocelo duvati,pa se nadam kisi.Mali je posadio dva krompira u veliku saksiju za sebe,ali nije nista manji od ovoga.Najverovatnije cu ponoviti sa antracolom pa posle ridomil gold,ili odma ponovim sa ridomilom.Videcu jos.
 
Pa koliko puta prskas protiv plemenjace u toku godine?ja cu 2 puta i oba puta sa antracolom,pozdrav
 
Nazad
Vrh