Krompir

Mi bacamo rasipačom ali mislim nešto manje.
Sadimo poluatomatskom sadilicom rau.
Ali i stajski gnoj imam pošto je staro sjeme planiramo nešto kana kasnije baciti.
 
Seme 'Luse' tek danas stiglo, elita

img-20150318-wa00091.jpg
 
Wing p posle setve pre nicanja i senkor do cvetanja...
Ako ima palamide onda uspemo i basagrana...
 
Nisam neki povrtar ali bih nešto probao.Da li zalivate krompir?Koja sorta crvenog krompira se najbolje pokazala.Koliko izbaci po hektaru kad je sve uredu bez zalivanja?
 
Svi rade sa kisnim krilom ili sa topom. Ako je manja povrsina mozes i sa crevom rucno. Nek iskusniji napisu, ali po meni bez 1000l vode po m2 nema prinosa koji opravdava neku komercijalnu proizvodnju.
 
Posto radim za sopstvene potrebe krompir i mogu da ga zalivam crevom medju redove, zemlja je peskovita u kojim vremenskim periodima treba zalivati krompir, koliko on trazi vodu? Stavljena je 3x15 u sadnji i izbacen je kokosinji stajnjak prosle godine? Prosla godina je bila kisna pa ga nisam zalivao , stitio sam ga od plamenjace i prihranjivao folijarno sa 3x20 i opet rod prinos nije bio zadovoljavajuc. Planiram da ga prihranjujem Yara kalijumom folijarno ? Koje djubrivo u zagrtanju se stavlja jer otac to radi na starinski nacin i nikad ne stavlja vestak kad zagrce.
 
Da li je neko prskao u jednom danu i sirokolisne i uskolisne korove ili mozda cak da se pomesaju npr. fusilade i sencor?
 
Nazad
Vrh