Religijska rasprava.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Sta radite Nedeljom

Ne bih se složio. Da je Isusu sve ovo "ostalo" bilo nevažno, onda ne bi ni okupljao Apostole, niti bi ih učio, niti bi im NAREDIO da idu u beli svet i da propovedaju Istinu. Znao je On dobro zašto šta radi. Da nije tako uradio, posle par generacija Njegova smrt bi bila samo još jedna legenda, jedna priča za laku noć, i svako bi verovao u ono što hoće.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

kod nas je normalno da protestanti nemaju istinu i da rimokatolici jedino imaju pravo da tumače Bibliju a pravoslavci mu dođu kao kolateralna šteta posle raskola 1054 god.kada su se i sami odvojili od katolika .ja sam u ovu temu ušao sa Biblijskim činjenicama čak šta više ja nisam ni započeo ovu temu
i na kraju što kaže Atila mi treba da se držimo onoga što crkve uče odnosno da budemo njihovi poslušnici da je to bilo logično nikada nebih imali reformaciju a samim tim ni Lutera,Đona Viklifa,Jana Husa,Jeronima,Urliha Cvinglija,Žana Kalvina idr.i svi oni su se usprotivili Papi i Rimu jedino ako su i oni kao i ja ljudi koi nemaju istinu .i pitam se koliko je hrišćanski da neko sebe izdiže iznad svih i pravo da tvrdi da je samo on ili oni u pravu . čini mi se da se u predhodnim postovima oseti malo i verske diskriminacije ali ovo je Srbija i zarad dobrih odnosa sa svima vama ja više neću iznositi Biblijske istine. sve one koje sam možda uvredio ja se izvinjavam .pozdrav :cao:
sad se setih da pitam Atilu kako to da Lutera nisu osudili uVormsu iako je Papa poslao svog delegata da li zato što mu je bio simpatičan ili zato što je u svoju odbranu temeljio na Bibliji . :sta:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

U redu. Apostoli su prenosili Isusove reči. I tu nema nikakvih nedoumica.
E sad još jedna važna stvar. Isusova smrt jeste legenda za većinu savremenog sveta. Međutim za hrišćane je Isusovo vaskrsnuće ono što ima smisao i što ne može vreme da uguši.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Zašto Luter nije osuđen, neću da spekulišem jerbo nisam bio tamo, a sve mi se čini da ni vi niste bili.

Ali vi mi još uvek niste odgovorili na moje pitanje i dok to ne uradite, za mene je ova diskusija završena.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Maša i Attila zbog vaše mladosti i pameti ovoj zemlji i dalje sunce sija. Ako o ukusima ne treba diskutovati treba li o Istini.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Sunce mu... !!! Ako neko kojim slučajem ima post koji je stajao pre Pero-indjijinog a posle Brankovog nek mi ga pošalje da ga vratim! Kanda sam se zeznuo u koracima i zamenio ga onim postom što sad stoji na tom mestu!! :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Masa i Attila su nase pametne glavice... Sta bi mi bez nih.... :haha: :haha: :haha: Sala.... :cool:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Ma nema veze, svako ima svoje stavove.
Nisam ionako ni želeo da ulazim sa bilo kim u bilo kakvu raspravu.
Jednostavno sam samo izneo svoj stav.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Pokušaću po sećanju da napišem isto to:

@Pidikanac

Ma hajte molim vas! Katolička Crkva je sama sebe dovela u red Saborom u Trentu. A o Luteru radije nemojmo, jer kad čovek pročita njegove besede za stolom, odmah vidi da taj nikad nije ni bio za kaluđera. A tu vašu tvrdnju da je Sveto Pismo jedini autoritet sam pobio jednim jedinim pitanjem na koje me niste ni udostojili odgovora. A sad pokušavate da iz ove diskusije izađete kao tobože moralni pobednik kome je zli papista potkresao krila i nije mu dozvolio da poleti! Zlo i naopako!
Mada me ne čudi pošto se sve diskusije s protestantima tako završe, čim ih čovek žacne u to njihovo Sola Scriptura!
Oni veruju u te svoje šarene laže samo zato što im je to u interesu, a ne zato što tragaju za istinom. I Luter se pobunio samo zato što su mu teško pala monaška pravila.

Sve ovo je još jedan dokaz da diskusije na temu religije imaju samo za cilj da ljudi (koji ne priznaju nikakav autoritet iznad sebe i do sebe samih) naiđu na što više takvih koji će ta njihova dela odobravati, i na taj način im umiriti savest. Baš njih briga za Istinu!

A to da li sam ja i kakav sam ja to hrišćanin koji sme da kaže da je Istina samo jedna... To mi nećete vi izmeriti.
Takođe vidim da vi niste načisto ni sa onim šta je to prava hrišćanska ljubav!
Kad neko nije u pravu, pravi hrišćanin će mu to i reći i još će mu i pomoći da popravi grešku. A rđavi hrišćanin će ćutati i pustiti čoveka da živi u zabludi i da ode u pakao, samo da ga sad, Bože moj, ne bi uvredio.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

pozdrav i za Pidikanca da ne bude diskriminacije, samo sam hteo reći da i mojim trima ćerkama govorim da je himna mladosti ipak "Živeti slobodno" od Balaševića.Valjda me još drži taj mladalački impuls,tj biti stariji ne znači po automatizmu biti i pametniji.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

@Maša

Vaš smireni ton i način pisanja je jako primeren ovoj temi i odajem vam priznanje.
Mislio sam nadogradnje na Isusove reči koje su ipak osnova svega u hrišćanstvu.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Oh, pardon... Onda ni moj sagovornik verovatno nije čuo moje pitanje... Možda sam trebao da sačekam sa konstatacijom da je kolega ispao krajnje bezobrazan što je započeo celu ovu provokaciju, naterao me da mu odgovaram na svako pitanje i da se ponavljam milion puta. A kad je došlo vreme da on odgovori na moje jedno relevantno pitanje, napravio se žrtvom netolerancije i kidnuo...
 
Odg: Sta radite Nedeljom

@Attila

Pidikanac je hrabro izneo svoj stav i to cenim.
Vi i Maša ste izneli stavove zašto je nedelja dan od odmora, i to je završena priča.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

@Branko

Isto tako hrabro je mogao da mi odgovori "nigde" i priča bi stvarno bila završena (ali onda bi svakako ukopao sam sebe).
Za razliku od Vas ja ne cenim ovakvo ponašanje i baš mi je digao pritisak.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Mnogo ste se vi raspisali pa nisam sve procitao do detalja,ali evo kako moj komsija deda koji je star 78 godina tumaci Isusa.
Covek kaze da je on bio Ciut i da je hteo da napusti svoju jevrejsku veru tj. napustio ju je i presao u Hriscane te su ga zato razapeli.


A evo i moje price znam da ce se Branko,Masa i Atila po malo razocarati u mene,ali necu da ih lazem.
Iskreno receno ne verujem da je Bog stvorio svet,gledam da se pridrzavam Bozijih zapovesti tj. da ne cinim losa dela sebi i drugima,ni ne idem tako cesto u crkvu ali ako odem odem zbog sebe.Kad sam u problemu gledam da se uzdam u sebe i sebi bliznje,ne verujem bas u cuda.
Ima jos dve izreke koje su mi ostale kao lincu u secanju.
Njiva hoce motiku a ne molitvu.
U crkvu se ne ide gladan.


Naravno da izbegavam po svaku cenu da radim na svetac,ali kad se mora...bolje da pozenjem njivu na svetac,nego da prelezim pa padne kisa i onda moram da kradem da bih preziveo.
Nadam se da ste me razumeli. :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh