Hidro izolacija podnih magacina za zrnastu robu

isidor

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
937
Lokacija
zrenjanin
Dali je neko pravio tako nesto ,posto sam ja poceo pa sam sada stao kod izolacije poda zna li ko ponesto o tome
 
Znam da je jedan poznanik kada je pravio hangar(koji koristi izmedju ostalog kao i podno skladište), po zemlji stavio najlonsku foliju, pa sloj šljunka, pa onda betonirao. Dobro, ovo je najjednostavnija varijanta, a i pitanje je koliko će ta folija da izdrži zbog konstantne vlage koja dolazi iz zemlje :sta:
 
Na temeljnim zidovima i dobro utabanu zemlju se naliva ploča od špar betona (beton koji ne mora da bude jake marke ali ni previše slab) na koju se stavlja hidro izolacija (od ter papira što i nije neko rešenje, kondora koji je bolje pa do nekih novijih polimera sa mrežama) preko cele površine objekta (presecaju se i stubovi i zidovi !!) preko toga ide armirana ploča 8-10 cm takodje preko cele površine objekta tako da vire samo armature za buduće stubove i zidove. Debljina ploče od špar betona treba da bude minimalna u zavisnosti od veličine šodera.
Malo je skuplja varijanta ali jedina kvalitetna
 
Ja sam to radio ovako pre betonaze nasuto i sabijeno 30-40 cm. sodera i tucanika,zatim mrsavi beton 7 cm. pa onda lepljenje kondora a na kondor armaturna mreza i 19 cm. betona.
dsc00376.jpg
[/IMG]
dsc00378.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
DR.GRUJA
Dobro odrađen posao:ppozdrav:
Koju armaturu si stavljao dole.? Na zidu koji ti je razmak izmedju betonski stubova i do koje visine planiraš puniti skladište?
Ja ću isto stavljati kondor ispod betona.
 
Nazad
Vrh