Kupina sezona 2019.plasman i cena

Koliko sam čuo da su I u Šapcu I okolini cene kupine pale 10 dinara, da l’ neko zna pouzdanu informaciju?
 
Radović: Kupina u bescenje, ako država ne reaguje blokiraćemo Srbiju

http://www.novimagazin.rs/vesti/radovic-kupina-u-bescenje-ako-drzava-ne-reaguje-blokiraemo-srbiju

"Pozivam sve proizvođače kupina koji me od jutros zovu iz svih krajeva Srbije i žale se da je cena naglo

pala da sedam dana ne beru i prodaju kupine, a ako cena ne poraste blokiraćemo celu Srbiju "

rekao je Radović i dodao da je "to poslednja opomena državi koja ne reaguje".

"Kako je moguće da paradajzu skoči cena na 200 dinara kada ga nema a to tržišno pravilo ne važi kod

malina i kupina čiji je rod unišilo nevreme i svelo na oko trećinu", kazao je Radović.

Radović rekao je danas da su kupine u Valjevu do juče otkupljivane po 80 do 100 dinara za kilogram

a od jutros je cena u celoj zemlji ođednom pala na 35 dinara, pa postoji osnovana sumnja u monopolski dogovor otkupljivača.


 
Radović: Kupina u bescenje, ako država ne reaguje blokiraćemo Srbiju

http://www.novimagazin.rs/vesti/radovic-kupina-u-bescenje-ako-drzava-ne-reaguje-blokiraemo-srbiju

"Pozivam sve proizvođače kupina koji me od jutros zovu iz svih krajeva Srbije i žale se da je cena naglo

pala da sedam dana ne beru i prodaju kupine, a ako cena ne poraste blokiraćemo celu Srbiju "

rekao je Radović i dodao da je "to poslednja opomena državi koja ne reaguje".

"Kako je moguće da paradajzu skoči cena na 200 dinara kada ga nema a to tržišno pravilo ne važi kod

malina i kupina čiji je rod unišilo nevreme i svelo na oko trećinu", kazao je Radović.

Radović rekao je danas da su kupine u Valjevu do juče otkupljivane po 80 do 100 dinara za kilogram

a od jutros je cena u celoj zemlji ođednom pala na 35 dinara, pa postoji osnovana sumnja u monopolski dogovor otkupljivača.


Prvi put cujem da je u Valjevu kupina bila 100 din. Meni se juce od nevremena srusilo pola kupinjaka tako da mi je sad svejedno dal ce da bude 30 ili 130
 
Još 2-3 dana i ja završavam sa berbom. Još jedna promašena godina. S obzirom da sam pretrpeo veliku štetu što iziskuje veće ulaganje za iduću godinu, razmisliću dobro.
 
Nazad
Vrh