Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega Jevto , većina nas ovde ima vremena dnevno sat ili eventualno dva za malo gledanja interneta , pa ako pozelimo da udjemo u neku diskusiju , iznesemo neke svoje stavove , naravno da je to povrsno i laički . Mozda imamo i par sati vise dnevno lufta , al ne zelimo da nas život prodje u čitanju knjiga i stručnih podataka iz raznih oblasti . To ne znači da nesmijemo ništa napisati ako to ne potkrijepimo brdom istinitih (upitno) podataka . Možda bi vi trebali tražiti sugovornike na drugim forumima jer meni se lično neda samo kucati post duži od 5 redi a kamoli da tražim konkretne podatke za sve . Evo , npr ,sad ja neznam koliko je litara palo kiše ovde od početka godine i kolika je zasićenost zemlje u procentima al mogu reći da sve pliva a da nemram dokazivati .
 
Momo svaka ti dala,ovaj cet se pretvorio u cisto politicku temu...




Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
dobro to znam kolega nego kad ko ide na sajam, ja planiram nedelju jer tad jedino vidim da ce biti lepo vreme..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nisam čuo da ima. Naš se Palma samo busa u grudi za džabe. Zadnje 7god nikakav napredak. Pauna ne čujem ali eto radi.
Ranije je, dok je Palma bio u dilu sa Draginom, vodio na sajam u Pariz. Išli da biraju krave po CH. Priča mi drugar koji je išao sa poljoprivrednicima svuda, kada su bili u nekom hotelu visoke kategorije. Izađeš noću u hodnik hotela a ono cipele uredno složene ispred vrata sobe. Naviko seljak da ne unosi opanci u sobu gde spava
 
sad si me bas nasmejao kolega. ma najbolje sednes u auto i odes , ja tako radim.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Najbolje tako. Ja sam uvek išao kolima, iako je nekad Palma organizovao i po 30 autobusa, ulaz plaćen, stručna predavanja, sendviči, pivo, sokovi i po kutija Marlboro. Ja ne volim takvu omudinu, ali da nije bilo toga mnogi seljaci nikad nebi videli dalje od njive i pijace.
Baš ću sutra da se raspitam kod njegovog čoveka zašto se više seljaci ne vode na ekskurzije.
 
Vodili poljoprivrednike i iz nase opstine ranije u Austriju i Italiju, ovi koji su bili kazu da je stvarno bilo sve na nivou. Ali posle par meseci doslo na naplatu, ljubazno ih zvala sekretarica da se kosi i balira za zooloski vrt, moze da se desi da se radilo jos nesto nisam se raspitivao. Doduse kazu ovi sto su bili da su dobijali po kantu goriva i kanap, ali ko se nije odazvao vise nije dobijao poziv za bilo koju vrstu putovanja i okupljanja :osmeh:
 
O njemu znam samo da je vojni agregat 2.5 KV...sta mislite koliko mugu da dobijem za njega?
cc5ce4714598498df6ba0754182bba54.jpg
a43ae064f84f92d557c23dd04fc47e72.jpg
52b64070c89b4e0f1740202707caef40.jpg
aafe56a454060d22808293f60c6cc83d.jpg
9a5e25b9d942b197cc275efe012f4442.jpg
6982203bd2784a32dbf4d05435504657.jpg


Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Da,monofazni.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
Таквих је било код нас по 100е да се узме,поготово када су ушли кинески нови по 100 до 200е,ови од 200е имају и трофазну.Е сад каква је код тебе ситуација не знам,колега је пре 2 месеца узео такав за 170км-85е.
 
Bili na cijeni dok nisu došli kinezi. Ja imam monofazni od 10 KV. Isto vojni ali neko skinuo motor. Stavim neki od forda i radi to dobro ali rijetko da zatreba. Prodaću ga u staro gvožđe jer ne znam koliko mogu dobiti za njega a da se cjenjkam nije mi do toga.
Da je generator namotan za sporohodni režim rada mogao bi ga koristiti na potoku. Ovako prenos pojede dosta snage.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh