Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene u selu kažu: Ne ženi njihovu, njima je para deda bio ciganin. Nemoj ni od ovih, njihovi su doseljeni od Bugara, o ovima je deda prezećen od vlasi. Onda se ona uda u drugo selo, gde ne znaju čije gene nose. Meni je majka iz drugog sela, i ko zna koji su moji geni tamo tako da su sve te priče o čisto krvnom poreklu zaludne...

U mom selu se kaže Dobar momak se ženi iz sela... što se i poštovalo a i gledalo se to čiji su preci i odakle su a najviše kakvi su (po poštenju i zdravlju)... da je devojka jedra i zdravo debela :osmeh:... sad kad su devojke postale savremene bolje oženiti neku iz drugog sela jer ako je i kilometraža poznata barem pređeni put nije.... ali uvek su postojale i još uvek postoje dobre devojke za udaju.... one su manje primetne ali se vredi potruditi da se pronađu... takve će se same neprimetno i dobrovoljno podmetnuti da budu stub kuće... kao što reče onomad Mirka Vasiljević... dobra žena zna kada da zaćuti a kada da istera svoje (a uvek isteraju, zar ne)... i dobra žena najbolje zna da od balvana napravi muškarca.
 
E,idem sutra do Rume.Da svratim na pivo ako pretekne?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Prvo to je nekad bilo , bitno je šta je sada , a drugo , Rusija nikad nije bila jača i uticajnija nego sada za Putina , što jest jest , ali je činjenica da je to postigla što se služi i poštenim i nepoštenim sredstvima , pa je za svaku osudu , a nikako za primjer kao najveća država na svijetu . ( dabome opet lično mišljenje)
 
Sve sto je bilo opet moze biti u nekom obliku.Danasnja Rusija je rusevina nekadasnje imperije.Jeljcinova Rusija je sluzila za podsmeh,Putinova je malo odmakla.
Putin je odigrao svoju ulogu,sada vec postaje smetnja.O tome pise npr. Dugin,a Dugina ne treba podceniti:

https://www.srbijadanas.net/aleksandar-dugin-odgovor-surkovu-ili-o-rusiji-posle-putina/


Od kada je sahranjen 1953 godine,do dana danasnjeg,nije prosao ni jedan jedini dan a da neko na Staljinovom grobu ne ostavi svezu crvenu ruzu ili crveni karanfil.

No,evo jednog pogleda iz ugla izdajnika Jerofejeva:

https://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=1087&yyyy=2016&mm=05&dd=19&nav_id=1133218
 
Rusija ne duguje nikom nista.Ako uporedimo sa recimo Sad koji duguje 110%pdp a.Tako da i pod sankcijama oni ne gube nesto preterano jer izvoze naftu i jos vredniji gas.
 
Rusija ne duguje nikom nista.Ako uporedimo sa recimo Sad koji duguje 110%pdp a.Tako da i pod sankcijama oni ne gube nesto preterano jer izvoze naftu i jos vredniji gas.

https://www.google.com/amp/s/www.te...-necete-verovati-ali-grcka-nije-ni-blizu-vrha

Nisu ti tačni podaci. Rusija duguje oko 50% BDP, ili ti oko 700mljrdi. Najveći problem Rusa je što se BDP zasniva na izvozu prirodnih bogatstva što se pokazalo da to nije zdrava i održiva ekonomija.
Ja bih rekao da im je još veći problem ta anketa gde 50% oplakuje Staljina kao mi Tita. Taj komunizam nas je napravio da bez oca ne možemo te nas lako vođe mogu jahati. Praštamo nešto što se ne oprašta.
Što se ekonomije tiče, brojke nama smrtnicima ne znače ništa. Služe vođama da nas lažu. Eto na primer AV kaže da smo mi imali rast skoro 5% BDP prošle godine, dok su Nemci jedva prebacili 1%. Poslovali smo 3x bolje od Nemaca. Da li je to tačno? Tačno je. Nije slagao.
To u stvarnosti izgleda ovako.
Dobra krava (DE) daje 10.000l mleka. Ove godine je podigla prinos za 1% i sada daje 10100L.
Slaba krava (RS) daje 1000L mleka. Popravila se 5% i sada daje 1050L.
Koliko godina treba slaboj kravi da se makar približi prinosu dobre krave?
Znači valjaju nam babe i žabe u rezultat uspeha.
 
https://www.google.com/amp/s/www.te...-necete-verovati-ali-grcka-nije-ni-blizu-vrha

Nisu ti tačni podaci. Rusija duguje oko 50% BDP, ili ti oko 700mljrdi. Najveći problem Rusa je što se BDP zasniva na izvozu prirodnih bogatstva što se pokazalo da to nije zdrava i održiva ekonomija.
Ja bih rekao da im je još veći problem ta anketa gde 50% oplakuje Staljina kao mi Tita. Taj komunizam nas je napravio da bez oca ne možemo te nas lako vođe mogu jahati. Praštamo nešto što se ne oprašta.
Što se ekonomije tiče, brojke nama smrtnicima ne znače ništa. Služe vođama da nas lažu. Eto na primer AV kaže da smo mi imali rast skoro 5% BDP prošle godine, dok su Nemci jedva prebacili 1%. Poslovali smo 3x bolje od Nemaca. Da li je to tačno? Tačno je. Nije slagao.
To u stvarnosti izgleda ovako.
Dobra krava (DE) daje 10.000l mleka. Ove godine je podigla prinos za 1% i sada daje 10100L.
Slaba krava (RS) daje 1000L mleka. Popravila se 5% i sada daje 1050L.
Koliko godina treba slaboj kravi da se makar približi prinosu dobre krave?
Znači valjaju nam babe i žabe u rezultat uspeha.


Ne,nije komunizam ojacao poziciju lidera.Carevi u Rusiji su bili gotovo polubozanstva,Staljin je samo nastavio tradiciju.Staljin je pre svega cistio vladajucu komunisticku partiju,pa je ogroman broj streljanih i poslatih u gulag bio iz redova partije.Pogotovo su se na udaru nasli funkcioneri.Naprimer od 3 ministra policije za vreme Staljinove vladavine (Jagoda,Jezov,Berija) prva dva su streljana.
[FONT=&quot]Staljin je likvidirao 98 od 139 članova i kandidata za članove CK KPSS i 1.108 od 1.966 delegata 17. Kongresa KPSS. Od 11 članova Lenjinovog Politbiroa, preživela su samo dvojica do 1940. godine.

Likvidacije su pocele sredinom tridestih godina,Staljin je nekoliko godina ranije 1929 preuzeo vlast.Tih nekoliko godina Staljin nije provodio likvidacije.U KPSS su delovale razlicite struje,medjutim Staljin je bezuspesno pokusao da pojaca patriotizam unutar partije,dosta funkcionera je imalo kontakte sa stranim sluzbama,mnogo ih je bilo korumpirano.Sredinom tridesetih marsal Tuhacevski je bio u zvanicnoj poseti Nemackoj.Ostvario je neke tajne kontakte sa nemackom obavestajnom sluzbom.Rusi su to saznali i obavestili Staljina.Staljina je imao veliko poverenje u Tuhacevskog jer je Tuhacevski bio carski oficir plemickog porekla,smatrao ga je covekom od casti.Medjutim,tajni kontakt sa stranom sluzbom nije se mogao drugacije karakterisati nego kao izdaja.Tada je Staljin prokomentarisao nesto u smislu da kada je i Tuhacevski izdao,sta se moze ocekivati od ostalih koji i ne znaju sta je cast.Tada je prelomio i krenulo je ciscenje partije od svih osumnjicenih za izdaju,korupciju,sabotaze....Cistka je zavrsena 1939 godine.

[/FONT]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh