Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još nam ovo treba


Tako ,tako,treba to nama,bilo i u Srbiji ovoga i ugrožavanja privatne imovine,i nikom ništa,Ali bitno da je Vejin ,ako sam tačno napisao,meni piše da sam primitivac pozivajući se na post koji sam napisao koliko juče na ovu temu,a ja mu u stilu primitivca nisam odgovorio da nr jede ono što se ne jede,tipičan primer teoretičara dva prsta,dok ne oseti na svojoj koži nije se ni drugima dogodilo i sve je ok,tako i bake na Horgošu što dočekivale nasilan upad migranata u kuću i čišćenje frižidera i hladnjaka od strane istih ,pa baba ne zna sada dal da se raduje što nju nisu dirali ili da pati što su je opljačkali,ili onaj nesretnik u Baču što mu poklaše ovce i jaganjce.
Ali bitno da nisam napisao ništa vulgarno i nisam ispao primitivac.Osetićeš i ti jednom pa ćeš videti kako je to ,i to sve zahvaljujući takvom stavu kao tvoj.
Ne odnosi se na Momu.
 
Sećate se da su Japanci imali veoma skupu aferu sa automobilima kojima zaglavi gas. Čini mi se da je to bila neka Toyota. Za malo propala fabrika zbog toga, iako je to bio slučaj možda jedan u 100.000.
Opel i Ford s TDDi imaju slične manifestacije kod bosch pumpe, ali to nikad nije bila afera. To je normalan kvar na autu.
Onda Fiat, Lančija i Opel imaju problem sa servo volanima. Iznenada auto sam namota pun levi ili desni. Vozač i ne bude svestan zašto je sleteo sa puta. Fabrike su kasnije našle rešenje za to ali nisu radili prepravke na već prodatim modelima kroz servisnu mrežu. To nje smelo da se prizna jer EvroAmerički automobili smeju da se kvare a ostali ne smeju.
Jedina afera koja je izašla je bila mućka sa izduvnim gasovima. E to je valjda bio mali rat USA i EU industrije.
 
To sa zaglavljivanjem gasa je bilo za TOYOTA PRIUS u USA. Kasnije je navodno dokazano da je vozac namerno nagazio gas i drzao kocnicu valjda da sroza ugled ovog proizvodjaca.
 
Sećate se da su Japanci imali veoma skupu aferu sa automobilima kojima zaglavi gas. Čini mi se da je to bila neka Toyota. Za malo propala fabrika zbog toga, iako je to bio slučaj možda jedan u 100.000.
Opel i Ford s TDDi imaju slične manifestacije kod bosch pumpe, ali to nikad nije bila afera. To je normalan kvar na autu.
Onda Fiat, Lančija i Opel imaju problem sa servo volanima. Iznenada auto sam namota pun levi ili desni. Vozač i ne bude svestan zašto je sleteo sa puta. Fabrike su kasnije našle rešenje za to ali nisu radili prepravke na već prodatim modelima kroz servisnu mrežu. To nje smelo da se prizna jer EvroAmerički automobili smeju da se kvare a ostali ne smeju.
Jedina afera koja je izašla je bila mućka sa izduvnim gasovima. E to je valjda bio mali rat USA i EU industrije.

Pa nije sve tako, tj jeste u vestima, a kasnije se ispostavilo da je u 99% slucajeva bio ljudski faktor.
 
To sa zaglavljivanjem gasa je bilo za TOYOTA PRIUS u USA. Kasnije je navodno dokazano da je vozac namerno nagazio gas i drzao kocnicu valjda da sroza ugled ovog proizvodjaca.

Malo sutra. U Engleskoj je bio slucaj sa profesionalnim vozacem kojemu se to desilo , nije znao da je to kvar na autu , vozio brze i ostao bez kocnica i autom koji je nabio obrtaje i nema kontrolu na motorom. Automatik. Zvao policiju i docekao ga je presretac na autocesti i uspeo da ga zaustavi , sto je cista sreca da neko nije poginuo. Snimali kamerama. U skandinavsim zemljama postoje izlazi na strminama predvidjeni za kamione kad im otkazu kocnice , ali u vecini zemalja to ne postoji.

A bilo je i smrtnih slucajeva isto sa toyotama.


Ovdje kazu je uzrok vozac a ne otkazale kocnice, vozac kojem otkazu kocnice ne ulijece u parking pun ljudi vec skrece kamion tako da pobije najmanje ljudi.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crn...sio-grupu-ljudi-poginulo-dvoje-djece/8978660/
 
Dobro bre Grabik gde sam ja spomenuo kamione i skandinavske zemlje i profesionalne vozace? Ne znam zasto mene citiras kad pises o necemu drugom? Ovaj slucaj za koji sam pisao su kocnice bile ispravne, nisu otkazale.
 
U vestima sam čuo samo za Toyotu, problem sa zaglavljivanjem papuče gasa.
Ovo ostalo znam iz mog skromnog majstorskog iskustva, a i vlasnik sam Punta kome servo hoće povremeno da dok motam u desno, vrati u levo i odmah ispadne iz funkcije. Jedan majstor mi reče da imam sreće što ispadne iz funkcije, inače bilo bi otimanje sa volanom. To je problem i kod Corse i trebao bih to što pre rešiti da ne iziđem na televizor
Lančija Y ima isti problem sa servom. Drugaru iznenada motala pun desni, otimao se sa volanom dok ga nije zamenio. Pedalu menja svake godine jer štuca kao lud.
Kod Focusa znam da kada je bosch pumpa pri kraju ostane gas još neko vreme iako pomerite nogu sa pedale. Tako je i kod Tranzita, Zafire i još nekih auta sa pumpom VP30, VP44. Elektronike tih pumpi popravljam i znam kako se ponašaju pred smrt.
 
Senzor pozicije volana, ponosno nasledje vozaca Fiata sa **greška zvani City :haha: A problem se resi za 2 sata ako umes sa lemilicom, ako ne umes onda 15 hiljada majstoru :osmeh:

Sto se tice otkazivanja konica ko nije ostao bez kocnica sa 30t iza ledja ne zna sta je strah i lako je pričati gde treba da se zaustavi :osmeh:
 
Od lemilica imam dobru kolekciju Weller i Ersa, topli vazduh, predgrejači, tečna srebra i kalaji sa bizmutom, osciloskope i gomilu instrumenata. Naoruužan sam maksimalno alatom za elektroniku a posle 30god iskustva mogu i sa ugrejanim ekserom da lemim
E sad, treba dobiti vreme za sebe pa to rasturiti... a to neće niko da plati
Imam drugara auto električara sa kojim sarađujem. Rastura volane, table, tapacire kao rukom Dogovorili smo se da otopli pa da ga napadnemo
 
Hladan lem na senzoru pozicije volana, nema sta da ga napadate :osmeh: prodao sam ih onoliko i hvala Fiatu na tome :haha: A i naravno motor serva je boljka ako se ugasi servo na pun, 2 hiljade popravka tj skines svoj dobijes nov, a menja se za 15 min :osmeh:
 
Dobro bre Grabik gde sam ja spomenuo kamione i skandinavske zemlje i profesionalne vozace? Ne znam zasto mene citiras kad pises o necemu drugom? Ovaj slucaj za koji sam pisao su kocnice bile ispravne, nisu otkazale.

Pravite urbanu legendu, dokazano je za tojotu da je imala fabricke greske kao i oni boing avioni , to je cak priznala i tojota i povukla kola. Nekoliko ljudi je to kostalo zivota. Pa da li si probao da kocis sam nekim jeftinim autom 180km na sat , a da ima prometa oko tebe. Probaj , ne smanjuj gas, gas do daske i koci sa 150km/h , javi iskustva da li na jeftinim kolima te kocnice ostanu ispravne.

- - - - - - - - - -

I kakvo "zaglavljivanje" pedale gasa na tojoti kad ima potenciometar i preko zice se prenose komande motoru , zaglavili se elektroni u zici :haha:, pod odredjenim okolnostima je glavna elektronika ili kompjuter "bagovala" i auto je podivljao , mogao je da pritiska pedalu gasa koliko je htio:haha:, vozac je u tom slucaju postao samo putnik u toj tojoti :haha:.
 
Konstruktori te Tojote izgleda mnogo gotivili film Speed pa rešili da isprobaju kako to izgleda u stvarnom životu. :haha:
 
Pravite urbanu legendu, dokazano je za tojotu da je imala fabricke greske kao i oni boing avioni , to je cak priznala i tojota i povukla kola. Nekoliko ljudi je to kostalo zivota. Pa da li si probao da kocis sam nekim jeftinim autom 180km na sat , a da ima prometa oko tebe. Probaj , ne smanjuj gas, gas do daske i koci sa 150km/h , javi iskustva da li na jeftinim kolima te kocnice ostanu ispravne.

- - - - - - - - - -

I kakvo "zaglavljivanje" pedale gasa na tojoti kad ima potenciometar i preko zice se prenose komande motoru , zaglavili se elektroni u zici :haha:, pod odredjenim okolnostima je glavna elektronika ili kompjuter "bagovala" i auto je podivljao , mogao je da pritiska pedalu gasa koliko je htio:haha:, vozac je u tom slucaju postao samo putnik u toj tojoti :haha:.

Toyota jeste povukla ogroman kontignet, ali je isto tako dokazala da nije njihova greška.
 
Kako Temsa autobus star godinu dana dobije iberturazu u centru bg-a pa se vozac zakuca u zid? A nigde nema dima na auspuh sto je posledica iberturaze? Jednostavno zaglavi ta elektronika gasa da se najprostije izrazim. I to na MAN motoru koji je po kvalitetu u rangu Toyote
 
Hladan lem na senzoru pozicije volana, nema sta da ga napadate :osmeh: prodao sam ih onoliko i hvala Fiatu na tome :haha: A i naravno motor serva je boljka ako se ugasi servo na pun, 2 hiljade popravka tj skines svoj dobijes nov, a menja se za 15 min :osmeh:

Ti si onaj sa KupujemProdajem, glavni diler delova volana za Punta?
Znam za motore volana, to sam već popravljao. Onako na sitno odradim po neki motor. Nisam baš neka konkurencija, ima nekoliko elektroničara koji dosta stvari znaju da odrade. Imam i programatore, nego je mnogo slaba cena za taj posao. Obezvređen posao a rizik da zezneš auto dok vraćaš kilometražu uvek ostaje. Radio sam i kilometraže, airbagove, table za Senika. Sada baš kad imam vremena.
Našao sam i načina da sredim pedalu gasa za Lančij Y no njih ima 2 možda tri u mojoj okolini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ne bavim se ja vise delovima :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kako Temsa autobus star godinu dana dobije iberturazu u centru bg-a pa se vozac zakuca u zid? A nigde nema dima na auspuh sto je posledica iberturaze? Jednostavno zaglavi ta elektronika gasa da se najprostije izrazim. I to na MAN motoru koji je po kvalitetu u rangu Toyote

Najlakse je da kazes iber turaza me sjebala.,kod iber ture se zaustavis kako hoces.Nego je problem u luftu glave vozaca :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh