Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvek me nasmeju ljudi koji sva pitanja kojima se covecanstvo muci vekovima rese jednim postom.
Pretpostavljam da ste puno knjiga u zivotu procitali.
I hocete reci da djavo ne postoji?Onda i Bog ne postoji?
Nemojte samo da bude ono "Dozvolite da se predstavim,ja sam" ....ha,ha,ha,ocigledno da slabo stojite sa ruskim piscima,a i sa elementarnom pamecu pa vam te reci ne znace mnogo....
 
ZA SARICA Deja fantastican a Jevta enciklopedija bez koje se ne moze samo su u pitanju razliciti stilovi ali kvalitetni obojica kao RINGOV I PANCEV 85 te
 
Rusi povećavanjem zlatnih rezervi lafo pokušavaju istisnuti dolar kao reper , a u stvari pokušavaju prikriti ili "anulirati " inflaciju valute jer je rublja pala duplo za zadnjih par godina a to nema nikakve veze sa dolarom , slično je i sa Kinom . Neko je u Srbiji "vidio gje se konji potkivaku..." ali to što se kupuje zlato ne mijenja ništa u vezi ekonomije jedne države.
 
Rusi povećavanjem zlatnih rezervi lafo pokušavaju istisnuti dolar kao reper , a u stvari pokušavaju prikriti ili "anulirati " inflaciju valute jer je rublja pala duplo za zadnjih par godina a to nema nikakve veze sa dolarom , slično je i sa Kinom . Neko je u Srbiji "vidio gje se konji potkivaku..." ali to što se kupuje zlato ne mijenja ništa u vezi ekonomije jedne države.


:sta:



Sta je kolega ekonomista pokusao sada da kaze?:sta:


Kupovina zlata i rezerve zlata nemaju ama bas nikakve veze sa inflacijom u zemlji.Ustvari,da li uopste znas sta je inflacija a sta devalvacija?Inflacija je rast cena,a devalvacija gubljenje vrednosti posmatrane valute u odnosu na drugu valutu.Dve razlicite stvari.Devalvacija je dobra stvar jer jer smanjuje uvoz a povecava izvoz,znaci slabija valuta,jaca domaca ekonomija.Da si pazio na casu video bi da Ameri stlno placu jer Kinezi sistematski drze podcenjen juan i time stimulisu domaci izvoz,a smanjuju uvoz.
Prvo treba nesto znati pa komentarisati....

- - - - - - - - - -

Kupovina zlata je pre svega mera diversifikacije rezervi centralnih banaka u turbulentnim vremenima.Odnosno u slucaju rata ili kolapsa finansiskog sistema.
 
Opet ja
Jedino za šta imam vremena da čitam jesu stručne publikacije u vezi nauke i tehnike. Što se te oblasti tiče od Rusa se nema šta pročitati. Ne samo od Rusa, nema se ni od evropljana šta novo naučiti. Skoro svu pamet su otkupili Amerikanci pa ostatak sveta koriste kao radnu snagu. Kako naš doktor jedva čeka da emigrira u Nemačku, tako Nemački doktor jedva čeka da se zaposli u SAD. Valjda ste čuli već za to.

AV kupuje zlato za keš a puteve gradi Kineskim kreditom. Kupiš zlato a da popraviš traktor uzmeš pare od zelenaša. Ali zato imaš poluge. Lepo zvuči vernicima (glasačima).

Za total, ne kažem da jevto nije u pravu. Ni komisija za promet otrova nije rekla da je total dobar. Ograničila mu dozvolu do 2022 a dotle protivnici treba da sakupe ozbiljne dokaze. Protivnici za sada doslovno kažu da je glifosat “mogući izazivač raka”. Ako su naučnici dokazaće teoriju, pa će obrisati “mogući” jer sa tim upozorenjem lek protiv pritiska se i dalje pije. Pošto mi je majka bila, ne svojom voljom, pokusni kunić u ispitivanju nekog leka znam i sam koliko tu ima poštenih izveštaja.
A isto tako znam da na sudu nebih mogao da posvedočim da Bog postoji. Rekao bih ne znam, nisam video. Zato se religija zove “vera” jer nije zasnovana na dokazima nego na veri. A ti jevto ako znaš onda nisi vernik nego poznavalac
 
Mnogo više od totala me brine to što je nekome lakše da potruje svoje dvorište gde mu se deca igraju i pored bunara gde pije vodu od te štetnosti za koju sam uveren da postoji. I mnogo više me brine zašto se ti preparati toliko kupuju a po meni su neefikasni. Jer nemoguće je da se svake godine tretira a korovi stalno i iznova niču. Nešto tu nije kako treba.
Lenjost će nas dovesti do bolesti a bolest se odavno raširila.
 
Devalvacija i inflacija je u suštini na kraju skoro isto . Možeš da kao država budeš trenutno konkurentniji na stranom tržištu sa nekom robom , ali opet ako si prije morao da daš tolko npr dinara za zlato ili nešto drugo a poslije više novca šta si dobio ?
 
...lakše da potruje svoje dvorište gde mu se deca igraju i pored bunara gde pije vodu od te štetnosti za koju sam uveren da postoji...
....Lenjost će nas dovesti do bolesti a bolest se odavno raširila.
To je ono što je opasnije od same opasnosti koja je naznačena na sredstvu. Kada pogledam dvorišta po selu vidim da herbicide treba potpuno zabraniti. Dejstvo totala je vidljivo dok Zanat, Stomp, Rovocid tiho ubijaju. Rovocid je zabranjen a ima ga u svakoj apoteci pod skrivenim imenom. 90% seljaka koristi Zanat i naravno jede mladi luk, krompir pa kažu “loše seme” kada im šargarepa ne klija sledeće godine. Ali zato taj naš seljak zna šta je GMO i kako se boriti protiv njega.
Kažem komšiji, oprskaj luk pojede ga crv. On kaže:”neee, ćerka mi trudna, jedemo svaki dan luk,neću da trujem pa šta ostane”. Ja pogledam ono nigde travke u luku. Kažem “komšija, a Stomp ti ne smeta?”.
“Ma kakav Stomp, to više ne koristim. Malo preprsnuo neki Zanat, ne mogu da čupam travu, bole me leđa”.
Šta da mu pričam više, vidim da brine za decu a za leđa malo više.
 
Evo jedan video malo o ribolovu, a malo više o ovoj našoj državi.

RIBOČUVARI UPOZORAVA NA EKOLOŠKU KATASTROFU

 
Devalvacija i inflacija je u suštini na kraju skoro isto . Možeš da kao država budeš trenutno konkurentniji na stranom tržištu sa nekom robom , ali opet ako si prije morao da daš tolko npr dinara za zlato ili nešto drugo a poslije više novca šta si dobio ?

Dobio si vreme u kome si stvorio sopstvenu proizvodnju,likvidirao konkurenta i onda mozes da kazes"mi se zalazemo za slobodno trziste".Tako je se nekada Zapad zalagao za slobodno trziste,a danas ga Kinezi brane,a Zapad uvodi protekcionizam,ironija sudbine.
Svaka zemlja koja vise uvozi nego sto izvozi postepeno propada i zato sada Ameri koce,dok ne bude kasno.
Ali sve su to veoma siroke teme i zahtevaju mnogo razumevanja materije.
Sto su tice Srbije,BiH i ostale boranije to su vazalne propale zemlje koje sluze kao kolonije Zapada.Zenit ovog prostora je bila SFRJ,ostalo mooze da sluzi samo za podsmeh.Kako u sferi biznisa danasnji biznismeni ne mogu da prismrde komunistickim direktorima tako i u drugim sferama (obrazovanje,kultura,zdravstvo,policija...)Jugoslavija ostaje nedostizan vrh.
 
Kad pomenu Dušana sjetih se ove slike. :osmeh:

835519428f83622bd2a3e2f8223139c5.jpg
 
Razgovarao sam sa prijateljima,zao mi je zbog toga,ali ovaj prostor ide u tursku interesnu sferu (Britanija i SAD su za to).Izgradice se auto-put Sarajevo-Instanbul.Da bi se to efikasno ostvarilo,Ameri su vec preduzeli korake tako da ce graditi tzv. Moravski koridor (Preljina -Pojate)Takodje ce oni graditi auto-put Sarajevo -Beograd (Sarajevo-Visegrad-Uzice-Preljina).Koridor 10 Istocni krak se privodi sada kraju,Bugari su skoro zavrsili svoj deo auto-puta.Tako da ce kada se zavrsi deonica Sarajevo-Preljina,pravac Sarajevo - Istanbul biti u funkciji.
 
Poslednja izmena:
Radi se vec na formiranju nekakve Balkanske unije,vec sam o tome pisao.U Parizu ce se prvog jula okupiti lideri svih 6 tzv. drzava koje se planiraju za to.Iako se to zvanicno vodi kao razgovor Beograda i Pristine.Odmah zatim prredstavnici tih 6 zemalja idu u Poljsku na samit.

- - - - - - - - - -

Zao mi je,granica Hrvatske je granica EU i Zapada,vi ne pripadate tom drustvu.Uostalom,svvaki Hrvat ce vam to potvrditi.
 
Tu se slažem , to je potvrdila informacija iz eu komisije juče o , neznam tačno , kao uputstvo za BiH šta treba još da uradi za pristup , kod nas se to danas vrti kao reklama na tv , uglavnom sve je tačno , a ne ovi naši što nam mažu oči i po procjeni treba ovakvim tempom jedno 20-30 godina.

- - - - - - - - - -

Sasvim logično postavljena granica EU , koji je vole tamo su , koji ne nisu , jedina je Bugarska izuzetak al to je bio uslov NAToa.

- - - - - - - - - -

Zanimljivo je to sa Turskom do prije par godina pojam Turska država ovde u entitetu Rs je bio totalno nepopularan , onda dolazi odluka Turske da subvenconiše uvoz iz Bh , uglavnom prehrane . Gle čuda moj entitet je većinom seljački i ima malo viška hrane , odjednom izvoz kukuruza , pšenice preko luke Split i mesa junećeg avionskim prevozom ?? Pitali smo se kako može biti konkurentno voziti meso avionom , ali odjednom Turska ovde nije više mrska , čak naprotiv??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh