Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Како су ажурни кад треба поделити рачуне за одводњавање и наводњавање онда им није тешко да пишу накнаде и на упокојене
 
Neznamda li je za ovu temu, ali mi treba informacija kada je skorasnja manifestacija traktorijada u Banatu?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=07&dd=04&nav_id=1562223



"Američki naučnici naveli su da je zbog viševekovne nametnute izolacije od fizičkog rada došlo do mutacije gena za razvoj mozga, pa su Aškenazi razvili vrlo visok stepen inteligencije koji se kreće između 112 i 115. Teoriju Harpending i Kokran zasnovali su i na podatku da Aškenazi čine tek 0,25 odsto svetske populacije, a da je njihov broj među dobitnicima Nobelove nagrade čak 27 odsto, te da je polovinu svetskih prvaka u šahu dala baš ova skupina Jevreja."



http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:179316-Gen-procitao-rodoslov


Da li su Askenazi ustvari Hazari???

Hazarski vladar – kagans – beležedrevne hronike, usnio je jedan san i zatražio tri filosofa saraznih strana da mu taj san protumače. Stvar je bila od značajapo hazarsku državu utoliko što je kagan odlučio da sa svojimnarodom pređe u veru onog mudraca čije tumačenje sna budenajprihvatljivije. Neki izvori tvrde da je kaganu tog dana, kad jedoneo takvu odluku, umrla kosa na glavi i on je to znao, ali ga jenešto ipak gonilo da nastavi. Tako se u letnjoj rezidenciji kaganovojnađoše jedan islamski, jedan jevrejski i jedan hrišćanski misionar,jedan derviš, jedan rabin i jedan monah. Svaki od njih dobioje od kagana na dar po nož izrađen od soli i oni zapodenuše raspravu.Stanovišta tri mudraca, njihovi sukobi zasnovani na polazištimatri različite vere, ličnosti i ishod „hazarske polemike“izazvali su veliku radoznalost, silne oprečne sudove o događajui njegovim posledicama, o pobednicima i pobeđenima u toj polemicii tokom vekova posvećivane su im bezbrojne rasprave uhebrejskoj, hrišćanskoj i islamskoj sredini, pa sve to traje do danas,kada Hazara već odavno nema...

Milorad Pavic "Hazarski recnik"



https://www.vulkani.rs/76b7a0c2-9ad0-473e-8820-5ba8c408d991/HAZARSKI-RECNIK.aspx




 
Meni je pametniji moj seljak gedža koji se takmiči sa daleko bolje opremljenim i podsticanim 'neprijateljem' nego svi njihovi nobelovci. Većina zapadnjaka bi pocrkala od gladi da radi u uslovima u kojima se gedža koprca... Ali koprca se s stilom.
 
Ima li neko stampani beton kod kuce ?,ili zna nekog ko ima i kako je zadovoljan njime,koliko dugo ga ima.Ne ljusti li se mozda ta boja od gore nakon nekog vremena ?.
 
Ne ljusti se,ali ako nesto padne na njega ili kao sto su pojedini radili prilaze istim, pa kad ga sveruje guma onda bude bas ruzno.Mora da se vodi racuna da se nista ne vuce po njemu pa cak ni stolica.
 
Jel behaton onda mozda bolje resenje ?.Dekorativno stampani beton je bolji tu nema sta,no ukusi su razliciti naravno.Ali beton ako se ne uradi kako treba,ispuca,dobije pukotine,odma ili nakon deset godina,nebitno, i onda aj sve ponovo,aj da je obican beton,ali stampani kad dobije pukotine to je onda ruglo na kvadrat...Behaton sa druge strane nebitno ako dobije ulegnuca neka tokom vremena,samo se ''rasklopi'' ,poravna se podloga i vrati sve na mesto.Moze se i promenuti patern slaganja ,pa bude drugacije nego sto je bilo.
 
Zdravo, nisam uspeo da nadjem odgovarajucu temu, pa cu pitati ovde, ako treba neka moderatori premeste u odgovarajucu temu.

Hteo sam da pitam ostale clanove dali je neko skoro busio arterski bunar pa da moze da mi preporuci neku firmu, pre svega da bude to ozbiljna firma koja ce sve uraditi kako treba, a posle toga bitna je i cena?
Znam da ima mnogo firmi koje to rade, ali ipak mi je sigurnije kada neko od clanova iznese iskustva sa nekom firmom.
Nadam se da cu dobiti odgovore.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh