Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ne pravim off topic u temi drljace i izvinjavam se sto kradem sliku :) .Clan Mixer je postavio ove slike trenutno ,i zanima me ako bi neko hteo da odgovori cemu sluze ove kutije na banderama sto su postavljenje ?,ova dole do zemlje levo na banderi.Ima i kod nas u selu postavljene nedavno ,ima ih dosta po selu,pitao jednog coveka ,on pojma nema.Pa reko mozda ovde neko zna cemu sluze.
Inace kad spominjemo bandere ,kod nas pre neki dan zavrsili sa potavljanjem led sijalica po ulicama,sve obicne sijalice poskidali kolko znam,i stavili led.Sijamo kao Pariz nocu :)),ima i sijalica gde nisu bile decenijama,sad ne stede na istim,potrosnja je nekoliko puta manja pa sto da ne postave gde god mogu :p.
to je sat protiv kradje :ppozdrav:
 
Svi ce da imaju izmesten sat na banderu,kod nas vec poceli u nekoliko ulica.Ja sam jesenas menjao krov na kuci,a odmah i kabal koji ide kod bandere,i majstori koji su to radili ostavilli su nekih 10,12 metara namotan u kotur,i zakacen na banderi,pitam ih zasto to rade,i kaze mi majstor da tako moraju da rade kad stavljaju nov kabal,posle ovi samo spuste dole do sata i nema nigde spoja,ili ne mora da se stavlja drugi kabal.
 
I Jutka je preletačević. Nisu ga baš pustili niz vodu. Još je u GO.
Simonović(palikuća) je nakon izlaska iz zatvora podelio na fejsbuku podatke novinara Žiga sa adresama, pa ko želi može da ih nađe i “osveti” Simonovića. Nisu ni njega pustili niz vodu, ima debelu zaštitu i sudiće mu se na slobodi za tako teško delo. Nikog ne puštaju niz vodu kao što je DS pustio Kneževića te je on iz zatvora preleteo na veću funkciju u SNS. Štite ih, jer bi puštanjem niz vodu dali loš primer svima koji žele da prelete kod njih. Što reče Čeda, u SNS ima više žutih nego u matičnoj DS.

Jutros vidim da je pored Jagodinske Pivare otišla i Nevena Leskovac za bagatelu. U Jagodinskoj pivari ima samo rosfraja za tih 420.000€. Tu je u paketu fabrika piva, sladara, kvasara, fabrika sokova,stanovi, lokali i stovarišta i gradski bazeni a sve na ekskluzivnoj lokaciji. Kada su 2004-te prodali 54% pivare za 1M €, radnici su batinama isterali novog gazdu i povratili fabriku. Ovi današnji su prvo poslali radnike na biro pre 3-4god pa sada prodali 100% za 420.000€ bez obaveze da ponovo proradi. Sada će na ta mesta nići nove ekskluzivne stambene zgrade.
 
Svi ce da imaju izmesten sat na banderu,kod nas vec poceli u nekoliko ulica.Ja sam jesenas menjao krov na kuci,a odmah i kabal koji ide kod bandere,i majstori koji su to radili ostavilli su nekih 10,12 metara namotan u kotur,i zakacen na banderi,pitam ih zasto to rade,i kaze mi majstor da tako moraju da rade kad stavljaju nov kabal,posle ovi samo spuste dole do sata i nema nigde spoja,ili ne mora da se stavlja drugi kabal.
Da svi cemo dobiti naulici sat,ali ovi sad sto imaju u svakoj ulici poneko su kraduckali :ppozdrav:
 
vucic-ljudi-treba-da-budu-zadovoljni-plata-u-januaru-prvi-put-u-istoriji-460-evra/?fbclid=IwAR2QT97HRAnEEUBtW5L6QkBlsZ5_DAmGLXmR287F75Mg04jIjKtSKmSEJKs::jako_besan:: uopste nije istina..
 
U Nišu, naselje Palilule, jedna cela ulica ima strujomere na vrhu bandere. Kaže da su oni kraduckali a kasnije rčkali donje strujomere pa su im stavili neke sa daljinskim ocitavanjem na vrhu bandere

Danas se živi 46miliona puta bolje, kaže premijerka. Đilas je pre 7god prodao železaru amerikancima za samo 1€. Zamisli bruke, samo 1€ a oni Kinezima za 46M.
Nije mnogo slagala, samo 46miliona puta, plus kursna razlika dolar/evro

“31.03.2003. Sartid AD prodat US Steel-u za 21,3M dolara”

“2.02.2012. vlada Srbije otkupila U.S. Steel za 1dolar”
 
Skolski drug mi poginuo na kosovu.

[video=youtube_share;noDdDfkm3xE]https://youtu.be/noDdDfkm3xE[/video]
Slava svim herojima.
 
Danas se živi 46miliona puta bolje, kaže premijerka. Đilas je pre 7god prodao železaru amerikancima za samo 1€. Zamisli bruke, samo 1€ a oni Kinezima za 46M.
Nije mnogo slagala, samo 46miliona puta, plus kursna razlika dolar/evro

“31.03.2003. Sartid AD prodat US Steel-u za 21,3M dolara”

“2.02.2012. vlada Srbije otkupila U.S. Steel za 1dolar”
A posle prodata Kinezima za 46 miliona. Pomislio bi covek dobar posao dok ne vidi da su od 2012. do 2016. u zelezaru spucali 450 miliona eur...To je oko 180e po svakom zaposlenom u Srbiji, ili oko 45e po zaposlenom godisnje. Dovoljno da 15 godina svaki od 5000 radnika prima 500e mesecno da sedi kuci i ne radi nista.
Slicna prica i sa Fiatom cija je dobit manja od subvencija

https://prnt.sc/n292ls

Obratiti paznju da je prihod od subvencija u 2016. veci od troskova za plate radnika. A i u 2015. i u 2016. je dobit manja od subvencije, tj da nema subvencije pravili bi minus.
Deluje mi da je Fiat za Srbiju cist gubitak, tj. jedino moze da bude neki plus ako se neki delovi proizvode ovde, pa onda oni ostvare dovoljan profit da poniste gubitak. Ali cisto sumnjam. Morali bi da imamo domacu proizvodnju delova vrednu najmanje 100, mozda i 200 miliona eur.
To je cela ta suluda politika subvencija, ekonomski perpetuum mobile.

A o korupciji i burazerskom namestanju poslova u EPSu i da ne pricamo...
 
Kada su otvarali Vibac u Jagodini, AV je držao govor i rekao:
“Proverio sam jutros, legla je uplata Vibac-u od 4,5mil € a ranije smo dali 4M. Daćemo još, za sada ne znam koliko. Obaveza je da zaposle 200radnika”
To mu dođe 45.000€ po radniku subvencija. Pa ja ću da zaposlim 500radnika sa tim parama.
Što se Sartida tiče, prođite sad pored fabrike i vidite. setite se kako je izgledala kao Sartid i kao U.S Steel. Sve će da vam bude jasno.

Marića ili Peconija čuvaju specijalci? Cccc...

https://youtu.be/g7rnFvxCcBI
 
Pa započetak ukratko . Još 2013 . Jedan koncesinar državne zemlje 200ha nije plaćao koncesiju i nije sve ni radio . Ugovor mu raskinut i te godine u aprilu nas desetak mještana spontano uzoremo ukupno 60ak ha jer je očito da nije planirao raditi jer nije ni uzorao do predkraj aprila i posijemo usjeve . On nas tuži za ometanje posjeda , i da skratim , prvi put mu odbiju kao neosnovano jer je kasnila tužba , poslije drugostepeni sud vrati ponovo jer su preračunali dane i našli da nije kasnio i bilo kako bilo sud onda presudi u njegovu korist . Medjutim tužba je bila da ometamo posjed . Sudija mu je tada i rekao da nije tužba bila kako je on zamislio pa je sud presudio ukratko da jesmo ometali ali da napustimo i uzdržimo se od ponovnog ometanja . On je išao na foru da je uložio žalbu na raskid ugovora i da je i dalje njegova firma u katastru tj PL je na njegovu firmu . I to je to .Pravosnažno rješenje je bilo 2016. Nismo imali kazne nego samo da platimo sudske troškove. Ni ne pitam za taj slučaj . Medjutim on je kasnije tj 6.12.2018. podnio drugu tužbu ,a sud poslao tužbu u martu ove godine , po meni nevezan slučaj , da mu nas 10 optuženih isplatimo odštetu tj. kako piše za izmaklu korist za tu 2013. Ima posebno navedeno ko je gdje i koliko radio zemlje i ko je pojedinačno prouzrokova koliko izmakle dobiti njemu . Dali možemo tražiti tužbu kao neosnovanu zbog zastare ili slično ?
 
ZA MOMU SARICA Pogledaj pazljivo Momo ovaj video zapis od Maligurskog i sam ovaj video zapis treba da bude jasan znak svim DEMOKRATAMA I EVROPEJCIMA da vise nikada ne pominju reci kao DEMOKRATIJA,DEMOKRATSKE STRANKE,TRANZICIJA,PRIVATIZACIJA,DONACIJA,NEVLADINE ORGANIZACIJE I OSTALE RECI KOJE SU OBELEZILE NAJVACI KRAH I NAJVECU PROPAST U ISTORIJI SRBIJE.Na video zapisu se jasno vidi da je sponzor demokratije i demokratskih stranaka i otpora i nevladinih organizacija bila direktno AMERIKA I FUKARA SA ZAPADA i sve te politicare ne treba pominjati vise nikada u istoriji jer to je najveca beda koja je mogla da nas snadje.Nazelost i Aca je nastavio da finansira ovaj olos medjutim posto su ga vise puta do sada dobro izsikanirali i omalovazili valjda je ZLATOUSTI naucio nesto iz toga tj shvatio poruku .zNACI NA OVOM FANTASTICNOM VIDEU SE DOBRO VIDELO DA JE dJINDJIC OSTAO NA VLASTI ne bi bilo nikakvog preporoda jer od stranog placenika i zapadnog poslusnika ne biva svetac,spasioc i rodoljub.Nije smelo da se ovom zlikovcu posveti bulevar u centru Beograda a ni vila na Dediinju jer ovo je najveca ljaga i on i njegova partijska bulumenta da je boga i pravde TO JE SVE TREBALO U PRDEKANU NA JEDAN PODUZI INFORMATIVNI RAZGOVOR KOJI BI BIO PRACEN NAJBRUTALNIJIM METODAMA PSIHO FIZICKE TORTURE KOJA BI IH BAREM DELI MICNO VRATILA NA PRAVI KOLOSEK I POKUSALA DA IM UKAZE NA PRAVI PUT PUT ISTINE
 
Moj deda bi rekao, ako nemaš šta da pričaš, bolje ćuti.

to isto važi i za uploadera ovog videa. Pametnom ne treba dodatno pojasniti ovaj video, a on izređao gomilu uvreda ispod i u naslovu.

https://youtu.be/ssPm8adS9fQ
 
Mislio sam da neću više morati da palim skupštinu i da je dovoljno jednom u životu skinuti fukaru ali se izgleda povampiruju stare snage.Greška koja je napravljena posle 5.oktobra je što nije urađena lustracija i sada bi svi oni bili u istoriji a ne da mi i danas budu komandanti života i smrti.Sva sreća pa pamtim dovoljno,Vučić nikad nije nigde bio zaposlen,Vučić je bio radikal,Vučić je bio ministar informisanja,zato se sada ponaša kao Gebels,Toma je bio grobar,Dragica je bila domaćica,Vulin je bio julovac,Vulin nije služio vojsku,zbog vida,izgleda je progledao,Dačić je bio kadar,odnosno on nije kadar za ništa,možda da peva na ružičastoj,takođe nije nigde bio zaposlen.Hoćete li još da nabrajam,vidim ja da ću morati opet za Beograd.Što pre to bolje,za mene i za moju decu.
I da ne zaboravim,ja sam ratni vojni invalid,zato što sam bio tamo gde nisu bili Vučić i Vulin,samo sam jednom išao za Beograd,5-og,i budite sigurni,tačno ću oceniti vreme kada će on morati da padne.I da zna da nikada neće prodati ni pedalj Srpske svete zemlje.Niti se borio za nju niti su mu je njegovi preci ostavili.Kosti mojih predaka su posejane od Srbije do Krfa i neće sigurno neki picousti i neki tetkin kosijaner da prodaju našu dedovinu.Mogu da probaju,ali im ne preporučujem.500-o godina su Turci vladali pa su otišli odakle su i došli,ovaj treba da pazi šta radi ako već zna svakog demonstranta u glavu,pojaviće se neki koji nije prebrojan,na njegovu žalost,a na radost cele Srbije.Ako oni misle da smo mi slepi kod očiju i da ne znamo šta radi njegova bulumenta,mnogo su se zajebali,Vazduplohov mirno šeta na štakama,Ružičasti sin nije na robiji,brat od Gebelsa vedri i oblači po Srbiji,ekipa proslavlja prvu milijardu,poslušnici prodaju PKB-e,niko ne zna kakva je ono građevina na Pančićevom vrhu.E pa neće moći tako braćo.Živela Srbija,ja neću odavde,ćeraćemo se još.
Odavno nisam imao bolju inspiraciju,polako se slažu kockice.
 
Poslednja izmena:
emigrant +

@momosaric pogledaj na ovom sajtu imaš zakone. Na ovoj strani sve o zastarelosti: https://www.paragraf.rs/100pitanja/krivicno_pravo/zastarelost_u_krivicnom_postupku.html

Kod:
 Za krivična dela za koja je predviđena kazna zatvora do godinu dana, ili novčana kazna, rok zastarelosti je dve godine, za dela za koja je propisana kazna zatvora preko jedne godine, rok zastarelosti je tri godine, za dela za koja je predviđena kazna zatvora  preko 3 godine, rok zastarelosti je 5 godina, za dela za koja je propisana kazna zatvora preko 5 gpodina, rok zaastarelosti je 10 godina, za dela za koja je predviđena kazna zatvora preko 10 godina, rok zastarelosti je petnaest godina, za dela za koja je predviđena kazna zatvora preko petnaest godina, rok zastarelosti je dvadeset godina i za dela za koja je predviđena kazna zatvora od trideset do četrdeset godina, rok zastarelosti je dvadeset pet godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh