Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da mi je potreban sad traktor i da sam u mogućnosti da ga kupim,e iz inata ne bih kupio novog IMT Tafe. Ni slučajno,pa koliko god da mi odgovara cena.
Branković žena zmija leči frustracije, skida čini i madjije, i crpi iz čoveka negativnu energiju,
Još dogy style joj buraz preporodiš se još je tretiraš ko ŠEJTANA iz Džehenema!!!
Takve su INDIJKE imaju onu metu na čelu
Još one aljine brez gaćetina uuuuuuuujj odro bi je Čika DE LUXE ko oni šilježe danas
Kao Bata Živojinović dok ti se ne vrati tetka iz Bosanske Krupe
Što reko moj brat Šešelj ali naš seoski Šešelj dok ne krepa pa onda dok je još topla!!! Posle njega samo šinter da je UDŽAK STRPA!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Luka je danas inace uvalio beracinu nekom muceniku pa je iz tog razloga ovako dobrog raspolezenjaa

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Luka je danas inace uvalio beracinu nekom muceniku pa je iz tog razloga ovako dobrog raspolezenjaa

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Nisam uvalio!!!!
Stvarno je dobar!!
A raspoložen sam uspeću da isplatim zemlju
Nisam ni sanjao da ću uspeti u investicijama sam baš jako i svakodnevno
Od septembra 20 000e
Muka je al sad ili nikad!!!
Dosta mi je i posla i svega

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nisam uvalio!!!!
Stvarno je dobar!!
A raspoložen sam uspeću da isplatim zemlju
Nisam ni sanjao da ću uspeti u investicijama sam baš jako i svakodnevno
Od septembra 20 000e
Muka je al sad ili nikad!!!
Dosta mi je i posla i svega

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Salim se, video sam slike sve na dobroj zemlji.. da nemam berac dogovarali bi se...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mi kad smo prodali berač (223) ja sam slavio. Muka je to od posla bila... Bralo se oko 80 jutara godišnje i to sve uglavnom noću. U 10-11 uveče krenemo, ja berem do nekih 5 sati. Posle nastavlja ćale a ja vozim 2 pune prikolice kući i nameštam na levator. Ekipa za istovar stizala u 7. Kada sve sredim i namestim, tuširam se pa u školu (srednju). U školi malo odspavam . Dodjem kući oko 4, tu se još malo pazi oko istovara dok ne završe. Posle večera, i ako ugrabimo 2-3 sata da odspavamo, i onda sve ponovo... Jedan dan sam brao od 11 uveče do sutra dan u 6 posle podne bez prestanka, tada sam obrao 8 jutara na nekoliko mesta i nikad više nisam toliko obrao... Kada je stigao kombajn i adapter preporodio sam se...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Taj berači je od 2002 _2006 brao po 60-80kj
24h je teran
Kasnije 20016 sam otukao 70kj 26 dana berbe
Sam sam terao tad je sve novo uradjeno do zadnjeg ležaja i mazalice od tada možda da je 50kj uradio
Janez je sluzio ko grom!
Tako imam jedan 539 koji me sluzi ko u priči
Što reče jedan poznanik:
Valjalo bi ga pored matere sahraniti više mi je valjao nego ćaća!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Са берачем 222из 86те матори га купио новог...оберем сваке год од 50-60кј кукуруза по 70е...Берач је сређен и сваке год пред сезону детаљан преглед и замена делова.У Задњих 5год ни једном се нисам вратио са њиве због квара буде пукне ланац,каиш али то се у ходу одради....Берем по цео дан без обзира на темп +30 или -30:haha:Људи који беру кукурузе у клипу берачима имају једну добру врлину а то је да имају добре живце....Док имам овакве услуге биће код мене јер лова је лепа за месец дана посла....А ноћу правим децу никад ноћу нисам брао имам их троје хвала Богу::namigivanje::
 
Kod mene zivci sve tanji pa tako postajem alergican i na beracinu. Sporo, za istovar nemas koga naci, muke tantalove.. berem i danju i nocu, kako kad, obicno uvece malo zakacim noci ako se teze ljusti preko dana.. pristao bi na vrsaj pa makar i da placam drugome da mi uradi(imam svoj kombajn, nemam adapter).

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ma dizanje na čardak nije problem, ja sam sa 250e bio rešio da ide prikolica 5 t za 30 minuta išao je lifam elevator pod stranicu, otvorimo rinfuz i on nosi u veliki elevator
Isto sam bio rešio da nema razgrtanja u čardaku 2 brzine na velikom elevatoru,
Ubijalo me što miševi krune, i samo krunjenje radnici 4% i krunjač 3% to je 7%
Plus miševi 3%
Berač okruni 3% po njivi
To je 13% rashoda plus posao
Još mlevenje klipa za marvu? Dokle više patnja?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Aj ti mojima objasni, svaki kukuruz kroz ruke mora da prodje da ne bi slucajno neka oljina sa kukuruzom otisla u cardak. Ograniceni ljudi, a ja ne volim da postavljam pitanja, moje je da radim
Al najvise me slomi krunjenje, imamo od pre onaj mali bogatic, vec se zupcanici istrosili sto krune, pa kad ubacis klip moze blejati tako vazda, nema pojma da ga povuce.. uzimam od rodjaka traktorski, korpom se ita u njega, prava stvar ali opet bez 3-4 coveka ne mere...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ako imaš kukuruznu varijantu na kombajnu eto ti pravog krunjača.Bar sam ja tako krunio,samo sipaš ne može da se zaguši.
 
Nemam kukuruznu varijantu za kombajnce, tu je kvaka

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Čika Jova pa ti kanda si od nas VOJVODJANA
AL SE NEKAD DOBRO JELO BAŠ!!!
Prvo fruštuk ondak na put


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh